Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet manapság Magyarorsz...

Hogy lehet manapság Magyarországon kirepülni a családi fészekből egyedül (párkapcsolat, családi segítség nélkül)?

Figyelt kérdés
A havi max. 80ezer Ft-ból egy albérlet még kijön, de akkor mit egyen az ember?
2012. jan. 3. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Ezért kell párban, barátnővel, akkor két fizu van pl.
2012. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
hogy mit??elhúzni innen minél messzebb valami élhető országban..
2012. jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
En is meg otthon laknek,ha most nem kulfoldon tanulnek/dolgoznek. 80 ezerbol szerintem ne akarj alberletet,mert magad alatt vagod a fat, ennyibol nem tudod/nem erdemes.
2012. jan. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Segítség nélkül nem nagyon.Legfeljebb albérletben tengődsz éhezve.Másik megoldás,hogy ügyesen házasodsz, jó partit csinálsz.Olyannal jössz össze, akinek már saját háza van.(Persze nem érdekből!).

De valóban a legjobb megoldás, hogy ha megteheted, hogy inkább külföldön próbálsz szerencsét.

2012. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én anno közösen béreltem ismerőssel egy 2 szobás albit. Persze nem 80eFt-os fizuból.
2012. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy sikerült, hogy kimentem hajóra dolgozni, szobalány voltam, de a konyhán is kellett dolgoznunk. Így félre tudtam tenni, igaz, ezért kidolgoztam a belemet. A hajós munkaközvetítőnek csak 40 ezret kellett fizetni két részletben (15+25), ezt simán összespóroltam, mert másodállásom is volt. És csak egy szobát béreltem.


Persze tudom, hogy manapság ez nem ilyen egyszerű, hiszen sokaknak munkájuk sincs, nemhogy másodállás. Ez 3-7 éve volt nálam, mikor ilyen sokat dolgoztam, akkor még volt munkahely bőven.

2012. jan. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem külföldben gondolkodsz, akkor szerintem is maximum ismerőssel összeköltözve lehet ezt megoldani. Vagy úgy, hogy csak egy szobát bérelsz valahol, ilyet is ki szoktak adni, bár nekem ez kevésbé lenne szimpatikus. Akkor már inkább lakótárssal, ott legalább egyenrangú felek vagytok.


Nem tudom, melyik városban laksz, de nálunk pl. a kevésbé népszerű helyeken (ez alatt nem az elgettósodott helyeket értem, csak ami nem a belváros, nem az egyetem mellett van, vagy ilyesmi), olyan 30-35 ezer forint havonta egy másfél szobás panel lakás. Ha ezt ketten fizetitek, máris csak 15 ezer forint körül van a havi lakbér. Ehhez persze még hozzá jön a rezsi, de elég nehéz belőni, hogy két ember mennyit fog fogyasztani, pláne, hogy sokszor az előző év alapján kell fizetni (pl. fűtést).

2012. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szobás albérlet...tehát akkor se leszel egyedül, de kiléptél otthonról...olcsóbb, mint teljes lakást bérelni...tudom régi kérdés, de talán másnak aktuális lehet. Vagy, albérlet+mellékállás.
2014. márc. 12. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most komolyan arra kell biztatni a kerdezot, hogy hazasodjon meg, mert nincs mas lehetosege? Es ha elkezdi verni a ferje vagy alkesz lesz, mehet a hid ala? Erre egyszeru a valasz amugy. Nem 80 ezret kell keresni egy honapban hanem kb 10x annyit, ebbol felretenni es venni egy sajat pecot. Utana mar lehet 80at is keresni meg ferjhez is menni, mindig lesz hova kulon meni szukseg eseten. Megsugom, par orszaggal arrebb nem havi 80 a fizetes, es szabadon lehet jonni menni manapsag, ha itthon nem jon ossze a jo fizetes. De nehogy mar az legyen az egyetlen opcio, hogy jo partit fogni. Na persze :D hogy utana kiszolgaltatott legyen egesz eleteben lakhatasert cserebe.
2014. nov. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a szülők nem valami dús gazdag szülők, és az adott fiatal felnőtt is átlag havi nettó 130 - 180 ezer Ft fizetésből él. Akkor ön erőből nem fog tudni ki törni / ki repülni a szülői házból. Én még például 43 éves vagyok és még mindig a szüleim nyakán vagyok. Mert a rokant nyugdíjból amit az államtól kapok abból meg élni és rezsit fizetni ön állóan nem lehet. Az én szüleim esetében pedig anno: Anyámnak semmilye sem volt, albérletben lakott. Apámnak viszont volt egy 95 néngyzetméteres tanácsi lakásban fél lakás bérelete. Azért csak fél mert apám az öcsével bérelte fele fele alapon az adott lakást a fővárosi tanácstól. Igy anyám költözött az apámhoz, az esküvő napján. Aztán persze apámék (Apám és az öncse) később két külön álló független tanácsi lakásra cserélték az addigi közös tanácsi bérlakást. Majd 2000-ben az akkori önkormányzattól, apai nagyapám segitségével meg vették apámék a lakást. De ma ha a szülők vagy nagy szülők nem segitenek vagy nem tudnak segiteni a fiatal felnőtt gyereknek akkor a gyerek akár a szülő nyaján maradhat élte végéig is.
2021. jún. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!