Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pofátlan lennék, ha ezt tenném?

Pofátlan lennék, ha ezt tenném?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok,vannak olyanok a csoportban,akik aktívan részt vesznek az osztály életében,és vannak,akik mintha nem is lennének osztálytársak,csak elvárják,h mindent megcsináljunk helyettünk,köztük az egyik barátnőm is ilyen.Most kidolgozam az osztálynak vizsgára dolgokat,de most,amikor én kértem anyagokat,nekem csak egy lány adott,cserébe azért,mert kidolgoztam az egyik vizsgára az anyagokat.A lánytól kapott papírokat nem szeretném tovább adni,a barátnőmnek se,mert ő se,meg a többiek se segítenek semmiben.Pofátlan lennék?
2012. jan. 3. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Én nem adnék senkinek aki nem segített. Egyszer-kétszer igen, de ha nem ez az első eset hogy nem segítenek neked akkor semmiképpen nem adnék a helyedben. Gimis vagyok, másodikos, és én vagyok az osztály egyik "agya". Van hogy egy-egy dogánál egyszerre 5-6 embernek segítek, + a saját munkám. De erről a "rossz szokásomról" kezdek leszokni, a házit sem adom oda senkinek. Már csak olyannak adom oda a hf-t vagy segítek dogában, akik kölcsönösen segítenek nekem ha pl nem tudtam megírni egy házit, vagy ha valamit esetleg nem tudtam egy dogában és súgott. Aki csak a semmiért elvárja hogy segítsek neki, és a büdös életben egyszer nem segített nekem, annak nem adom oda. Nem fogok más helyett dolgozni! Mert oké hogy légy rendes, önzetlen, de akkor is..ez már az Ő részükről pofátlanság!
2012. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem, érthető a hozzáállásod.
2012. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Aha:D Van ez így sajnos. Ha nem tud róla a barátnőd, akkor ne is mond neki, majd csinál valamit és tedd el jól:) Sajnos mindenütt vannak ilyenek. Nálunk is, köztük én is részben. De sose kuncsorgok, vagy adják vagy nem. Ennyi.
2012. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,nem adom senkinek,mert a drága barátnőm se segít soha,tőlem várja el azt is,h felvegyem neki az órákat,ő meg egy oldalt se tud elküldeni normálaisan,van még a csoportban ilyen kaliber
2012. jan. 3. 17:50
 5/8 A kérdező kommentje:
én is a gimis dolgokból tanultam,h nem kell mindenkinek segíteni
2012. jan. 3. 17:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt mondtam hasonló helyzetekben:

"Ne haragudj, szívesen odaadnám, de nem saját anyag, xy-tól kaptam, kérd el tőle inkább. Ha én dolgoztam volna ki, odaadnám, mint máskor, de ezt most inkább tőle..."

Egyetlenegyszer volt olyan szitu, hogy egész hétvégén a mikroszkóp fölött görnyedtem, mikroszkopikus gombákat rajzolgattam, hogy otthon is tudjak készülni beszámolóra, és azt mondtam a csoporttársaknak, hogy ne haragudjanak, de ebben annyi munkám van, hogy nem szeretném kiadni a kezemből. A legjobb barátnőmnek természetesen odaadtam lefénymásolni, estére ott volt az összes csoporttársam kezében a papír... nem, nem irigységből nem akartam átadni nekik, csak vannak dolgok, amikor az embernek saját magának kell megküzdeni az anyagért, mert úgy sokkal értékesebb. Számomra eszmei értéke volt annak a lapnak. Ez pedig már nem kapcsolódik szorosan a témához, de ugyanezen a beszámolón egyik (itt volt egy nem szép szó, de fennakadt a trágárságszűrőn, elnézést) csop.társnak súgtam le az egész beszámolót, mert ő még a rajzaimat sem volt hajlandó áttanulmányozni... Nem baj, ettől is szép az egyetemi élet :)

26/N

2012. jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenhol van ilyen. Mi éppen különböző képzési központban tanulunk, de központi a vizsga. A mi csoportunk, odaadta az anyagot, amit kaptunk a tanártól a másik város szakának, amikor mi kérdeztük, hogy kaptak-e valamit, letagadták. Holnap után vizsga és most derült ki, hogy ők kaptak diasort... nem volt őszinte a mosolyom amikor kiderült.
2012. jan. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után átgondolom, hogy kinek segítek.
2012. jan. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!