Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellett volna tennem...

Mit kellett volna tennem ebben a helyzetben? (karácsonyi "ajándékozás")

Figyelt kérdés
Az idén anyósomék hitelkártya tartozás miatt megszorultak anyagilag, mi kisegítettük őket (lepapíroztunk mindent, havi részletekben kell fizetniük), de ez azzal járt, hogy idén karácsonyra megmondtuk mindenkinek, hogy csak a gyerekek kapnak ajándékot. Természetesen nem híreszteltük, miért alakult ez így. Tegnap anyósomék váratlanul beállítottak egy csomó "ajándékkal", azaz (látványosan) használt cuccal. Az éppen nálunk lévő szüleimnek elkezdték mondani, hogy ők csak így tudnak nekünk segíteni ezekben a megszorult időkben... Azt hittem ott helyben agyvérzést kapok. Anyukám persze aztán félrehívott, hogy mennyire aranyosak és önzetlenek anyósomék, becsüljem meg őket. Még erre sem mondtam semmit, de amikor apósom megkért minket, hogy azt a halom szemetet is vonjuk le a tartozásukból akkor összepakoltam nekik a hozott cuccokat és megkértem, hogy vigyék vissza oda ahonnan hozták, mert nekünk nem kellenek és inkább maradjunk a megbeszélt törlesztési feltételeknél. A férjem is nekem adott igazat, de azóta apósom még anyukámat is felhívta, hogy milyen modortalan lányt neveltek. :( Mit kellett volna tennem? Egyszerűen annyira elöntött a méreg, hogy nem tudtam visszafogni magam.
2011. dec. 27. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem volt szép toluk. Attol hogy hoznak a gyereknek ajándékot, a tartozás még tartozás. Ha visznek egy tárca sutemény, akkor azt is vonjátok le, vagy hogy gondolták? En biztosan ugyan ugy cselekedtem volna mint te. Anyukám meg tuti kiosztotta volna oket, ha ilyennel fel merik hívni.

Mi is ugy gondoltuk, hogy már csak a gyerek kapjon ajándékot, hiszen amire szukségunk van, azt ugyis megvesszuk magunknak. Ugye anyosék nem fogfták a dolgot, csomo ajándék, ami nem jo ránk. (Szintén tartozásuk van, és mondtuk, hogy ne vegyenek hulyeséget, hanem tegyék vissza a pénzt). Mi meg nem készultunk, elég cikisnek éreztem a helyzetet, de a férjem rámszolt, hogy mi nem ajándékozunk.

2011. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pofátlanok, nem kicsit. Én azért elmondanám a szüleimnek, mi a helyzet, nem kell anyósékat fedezni, ne higgyék, hogy tökéletesek.
2011. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
igazad van, nem kell ezen moralizálni - anyádnak nyugodtan mondd el, hogy pontosan mi történt, após-anyósnak meg, hogy ez volt az utolsó, hogy segítettetek, mert ti tettetek szívességet nekik és nem ők nektek
2011. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad van...
2011. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintének lenni - mindenkihez.

Ez a legkifizetődőbb politika hosszú távon ...

2011. dec. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút igazad van. Após egy anyagias p.cs, még az unokája "ajándékát" is beleszámítja a törlesztőrészletbe. Jó hogy az anyukádét nem... Amit tehetsz, mutasd be Édesanyádnak a kölcsönszerződést, mert szerintem ő még az sem tudja, hogy hiteleztetek nekik.
2011. dec. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazad volt!


Én a helyedben anyukádnak is elmondanám a teljes történetet.

Nagyon pofátlanok az apósodék.

2011. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján teljesen igazad van, az ajándéknak pont az a lényege, hogy ingyenes, nem számítandó bele semmiféle tartozásba, hiszen épp ezért ajándék - még ha nem is használt kacatok azok.

Az pedig a legnagyobb pofátlanság, hogy otthonról összeszedik a "szemetet", és gyakorlatilag azzal akarnak fizetni nektek - mert ez végül is azt jelentené.

Én is megmondtam volna, hogy ezt már NEM!

2011. dec. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Nem a gyereknek hozták az ajándékokat, hanem nekünk. Haszált, törött szendvicssütő (benne kenyér és égett sajtdarabok), vízköves vízforraló... A kicsi egy tábla csokoládét kapott.

Természetesen az eset után elmondtam anyukáméknak mindent, de akkor is bosszantó, hogy még ma is felhívták, hogy mennyire megsértődtek. Anya elmondta nekik, hogy már ismeri a teljes történetet, azóta már nem csak modortalan, de pletykás is vagyok.

2011. dec. 27. 11:32
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus, a pénz az kéne, de fizetni már büdös. Jól tettétek, hogy le van minden papírozva, fizessenek csak. Nektek sem az égből potyog a pénz, aki meg a családján akar spórlni, főleg kisgyereken, ássa el magát jó mélyre.
2011. dec. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!