Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem hatalmas problémánk...

Úgy érzem hatalmas problémánk van a párommal, de nem tudom, hogy mi az. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Egy ideje, kb. fél éve, mintha nem ő lenne. Előtte alig voltak vitáink, nagyon kiegyensúlyozott kapcsolatunk volt. Nyáron volt egy nehéz időszaka(nem a kapcsolatunkbol adódóan), és azóta nem talál magára. Én pedig nem tudok vele mit kezdeni, sokszor az az érzésem, hogy engem sem akar, pedig én próbálok rajta segíteni, sokat beszélgetek vele, meghallgatom. Ma azonban nagyon úgy éreztem, mintha valami nagyon nyomná a lelkét. Előtte tényleg, alig voltak vitáink, most szinte hetente van valami olyan, ami nagyon elszomorít. Én szeretném megoldani, de úgy érzem néha egyedül vagyok ezzel. Ma nagyon nem jót beszélgettünk, és nem tudom mi lesz a folytatása, de ez most egyikünknek sem a legjobb időpont komoly beszélgetésekhez. Szerintetek hogy viselkedjem vele? Észhez lehet még téríteni valahogy, vagy már nem? Nem tudom mi áll a dolog hátterében. Én tényleg kedves vagyok hozzá, igyekszem a kedvében járni, de néha ennek ellenére nagyon csúnyán viselkedik. Nyilván a végtelenségig nem tűrök. Arra lennék kíváncsi, hogy deríthetném ki mi a problémája? Kérdezem, de nem mondja, csak az általános dolgokra hivatkozik, ebben lehet valami, de nem ilyen szinten, ahogy viselkedik.Amikor együtt vagyunk mindig kedves, és ahogy viselkedik abból azt érzem, hogy szeret.De ha külön vagyunk, mintha nem is ő lenne. Előre is köszönöm a tanácsokat!


24/N


2011. dec. 12. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mennyi ideje vagytok együtt?

Együtt is életek?


Ezt csak azért kérdezem, mert szerintem lakva és hosszú távon lehet valakit kiismerni. A csiszolódásnál meg nem ritka a heti veszekedés, nálunk is volt/vannak is ilyen időszakok.

Mi 5 éve vagyunk együtt, ebből 2,5 éve lakunk együtt. Az együtt lakás első éve volt ebből a szempontból a legnehezebb. Én azonban annak a híve vagyok, hogy jobb az a kapcsolat, ahol megjelennek a konfliktusok, mert ahol nem, ott halmozottan lesznek és talán már csak akkor derül rá fény, amikor már megoldhatatlanok.


Szóval szerintem ülj le vele és mond el, hogy ezt érzed. Mond el, hogy mi nincs rendben. Ha nem érti, akkor többször is.

Nekem ez vált be eddig, amikor ezt éreztem. Nem kell feladni csak ezért a kapcsolatot, a megdolgozás teszi őket igazán értékessé! De ehhez persze mind a két fél kell..

2011. dec. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak megkérdezve lehetőleg nyugis körülmények köszött tudod kideríteni mi is az igazi baja.

De azt mondod a nyáron történt valami, szóval van valami sejtésed úgy érzem.

Ha külön vagytok akkor milyen, és mennyit vagytok külön.

És egyébként miket csinál ami neked nem tetszik ?

Lehet már mélyebben van annál, hogy te tudnál segíteni neki, profit meg senki nem szeret beavatni, pedig lehet kellene.

2011. dec. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Észhez lehet még téríteni valahogy, vagy már nem?"


Ha elkezdesz vele durcáskodni, akkor az lesz a reakciója, hogy "tudtam, hogy szakít velem, ha elvesztem az állásom / beperelnek / nem jön össze az üzlet / stb,", és akkor kidobhat.


" Arra lennék kíváncsi, hogy deríthetném ki mi a problémája?"


Elmondod neki, hogy furcsán viselkedik és kíváncsi vagy, mi a problémája.


" Kérdezem, de nem mondja, csak az általános dolgokra hivatkozik"


Megkéred, hogy ne beszéljen mellé.

2011. dec. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd el neki,hogy mivel nem tudod a pontos okát a régóta tartó "rossz kedvnek",neked is nagyon nehéz,mert már megfordulhat a fejedben,hogy veled van problémája.Kérd meg,hogy mégha úgy is érzi,hogy nem tudsz neki segíteni,akkor is mondja el,hogy tisztába legyél a problémáinak okával,így te is talán könnyeben,más szögből és több türelemmel tudsz hozzáállni,amikor rossz passzban van.És ha másképp nem is ,de lelki támaszként segédkezhetsz,hogy legalább kibeszélje magából a problémáit.És szerintem nyugodtan hagyatkozhatsz arra,hogy mikor úgy döntöttetek,hogy összeköltöztök,akkor vállaltátok azt is,hogy a rosszban,a problémákban is osztoztok,nemcsak a jó dolgokban.

De előfordulhat az is,hogy igazat mond,és tényleg csak felgyülemlettek benne a sok munkával vagy egyéb dolgokkal kapcsolatos problémák és kicsit nehezebben lép túl rajtuk.Sok kicsi sokra megy,sajnos a gondokkal is így van.

És nálunk bevált módszer,hogy mikor látom,hogy páromnak rossz napja volt,akkor egy jó váll-,hát-,és homlokmasszázs sokat segít ellazulni neki.

2011. dec. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem lakunk még együtt. Számtalanszor próbáltam vele megbeszélni a dolgot. Mindig megéri, hogy nem bánt meg, és hogy figyel rá. Tudja, hogy bármit megoszthat velem, én megértem és támogatom mindenben, ezt milliószor elmondtam neki, hogy teljesen partner vagyok ebben, de ne rajtam csattanjon mindig az ostor.
2011. dec. 13. 15:54
 6/6 anonim ***** válasza:
az első dolog legyél egy kicsit figyelmesebb ha nyugiba maradc olyan sok dologra fel figyel az ember hogy rá csodálkozol majd,a másik ne nyuzd pl minden nap hogy mi a baj,egyszer elég ha elmondod neki hogy bármit meg oszthat veled és segitesz is neki ha tanácsot kér amit szerintem ö is tud,tudod erövel nem lesz meg oldva a baj,hagyd egy kicsit nála ezt a viselkedést!
2011. dec. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!