Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan párod, akivel...

Volt már olyan párod, akivel semmit nem tudtál rendesen megbeszélni?

Figyelt kérdés

Már kezd elegem lenni, hogy párommal képtelenség megbeszélni a problémákat. Bármi felmerül annyi a válasz, hogy "akkor szakíts és keress olyan férfit aki megfelel."

Nincsenek nagy elvárásaim. És nem jelentéktelen dolgok miatt kezdeményezek beszélgetéseket, hanem számomra fontos dolgok miatt.

Azt érzem elfáradtam és ráuntam arra, hogy párommal képtelenség beszélgetni. Mindenre csak néhány szóval válaszol és mindent megigér/ mindent elismer, csakhogy fejezzem már be a monologomat.

Arra lenne szükségem, hogy megerősítsen hogy van értelme folytatni, de mintha 2 év után még mindig nem tudná mit akarok hallani. Vagy lehet tudja, csak nem akarja mondani.

Már magam sem tudom.

Mit gondoltok?


2012. jan. 3. 20:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

hát ha így áll a dolgokhoz akkor szerintem nem sok jövője van a dolognak

kapcsolat alapja a kommunikáció (meg persze a bizalom) és hogy mindent meg tudjatok beszélni

ő meg elmenekül a problémák elől

2012. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
érdekes h kibírtad 2 évig. Jó, h most rájöttél, h nem tudsz vele jövőt tervezni, lépj
2012. jan. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mióta mondja ezt a párod? "akkor szakíts és keress olyan férfit aki megfelel."


Mert ez abszolút azt jelenti, hogy nem fél attól hogy elhagyod, ergo nem vagy fontos neki...vagy esetleg annyira biztos a dolgában, hogy úgyis mellette maradsz, hogy tudja, hogy ezzel zsarolhat, ha nem akar válaszolni a számára kényes ügyekre, és ha ezt mondja, akkor legalább abbahagyod, mert úgysem akarsz más pasit keresni, nem akarod elveszíteni...


Szerintem hagyd el ezt a pasit. Egyrészt mert kétséges, hogy fontos vagy neki, másrészt egy kapcsolatban mindig vannak kényes dolgok, amit meg kell beszélni...és mivel ő érzelmileg zsarol, ezért sosem tudtok majd semmit sem megbeszélni, vagyis mindig az lesz, amit ő akar!!!


Ha nem akarsz szakítani akkor ezentúl mond neki azt, hogy "oké, keresek mást,mert veled nem lehet semmit sem megbeszélni!".

Nézd meg mi lesz a reakciója.

2012. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azért mondja ezt, hogy fájdalmat okozzon és befejezzem a hisztimet. Aztán ugy csinál mintha nem mondott volna semmit.

Én őszintén beszélek az érzéseimről, mi okoz fájdalmat, mi okoz örömet. Ő semmiről.

Szerintem én jobban szeretem őt, mint ő engem és visszaél ezzel.

2012. jan. 3. 22:11
 5/17 anonim ***** válasza:

Mintha teljesen az én helyzetemet írtad volna le!


Mindig, ha valami olyat próbálok megbeszélni, ami zavar, vagy rosszulesett, vagy bántott, vagy akármi, azt a választ kapom, hogy "ne cseszegess már" vagy "most miért kell ezzel piszkálnod" de azt is hallottam már, hogy "én ezt tudom nyújtani, ha nem tetszik keress mást"


Egyszerűen az idegeimre megy ilyenkor, pedig én sem olyan dolgokat akarok megbeszélni, hogy elkéstél, vagy kinn hagytad a tejet az asztalon.


Mi másfél éve vagyunk együtt, és nem tudok egyelőre megoldást, viszont azt észrevettem, hogyha valami tényleg komoly dolgot kéne megbeszélni, és így reagál, olyankor akaratlanul is könnybelábad a szemem, ilyenkor viszont hajlandó megbeszélni a dolgokat, mert látja, hogy tényleg bánt a dolog. Szóval a komoly dolgok ezzel le vannak tudva, bár nem egy jó megoldás, de jobbat nem tudok.


(az utolsó válaszolónak annyiban igaza van, hogy téged is túl biztosra vesz a párod és sajnos engem is, bár nálam ez nem válóok, igyekszem rajta változtatni)

2012. jan. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen párom. Én egy évig bírtam vele. Nekem azért szokta mondogatni, hogy szakítsak, ha nem tetszik, mert nem hitte el, hogy megteszem. Aztán megtettem. Na akkor aztán mindenféleképpen vissza akart szerezni, mindent megígért. De már nem tudtam hinni neki. Úgyhogy véglegesen elhagytam.
2012. jan. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy szerintem az aki így viselkedik és nem beszél semmiről, az abszolút alkalmatlan párkapcsolatra, és sokkal jobban járna mindkét fél, ha ezentúl inkább egyedül élne.
2012. jan. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Volt, 2 napig tartott. :P
2012. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

És ezeket hívjátok ti "párotoknak"? Megdöbbentő. :-(

A párom a másik felem, és ő nem akarja, hogy mással beszéljek meg dolgokat. Ezek csak kefélőcimborák. Ha jók az ágyban, használjátok, amíg meg jólesik, de ne áltassátok magatokat azzal, hogy ő a párotok.

2012. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Lépj ki ebből a kapcsolatból, mert ha család lesz, még rosszabb lesz. Egész energiáját a hárításra használja, nem a megoldásra. Fél szembenézni kicsinységével. Figyeld meg, hogy nem képes felelősséget vállalni , egy álomvilágban él. Évekkel később egyre rosszabb lesz. Ha mellette maradsz akkor azzal fog érvelni, hogy tudtad, hogy milyen vagyok, minek maradtál velem?
2012. jan. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!