Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogom van tudni, hogy a...

Jogom van tudni, hogy a férjem mennyi gyerektartást küld az exfeleségének? Illik ezt megbeszélni velem, a mostani feleségével?

Figyelt kérdés
Közös kasszán vagyunk, férjemnek csak 50 ezer forint jövedelme van, nekem most 100 ezer. Múlt hónapban 15 ezer forintot küldött az exének a 10 ezer helyett, gondolom azért mert ennyit kért most kivételesen, anyagi gondokra hivatkozva. Nekem nem is azzal van a bajom, hogy több pénzt küldött a férjem, hanem azzal, hogy nem beszélte meg velem. Most láttam meg a múlt havi befizetési bizonylaton. Illene ezt megbeszélnie velem? Tanácstalan vagyok. Segítsetek!

2011. dec. 17. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
De mégis mit beszéljen meg ezen?
2011. dec. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen jogod van tudni, bár akkor is elküldi, de szólhatna.
2011. dec. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne fújd fel ennyire a dolgot! Nem történt katasztrófa :)

Beszéld meg vele, de kedves, normál hangnemben, hisz az tény, hogy ilyesmit meg szokás beszélni a házastársunkkal. :)

2011. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem is annyira jog kérdése, hanem hogy jó-e a viszonyotok vagy sem, vagy hogy ezek után az marad-e.

Mindenképpen beszélnék vele a helyedben arról, hogy láttad a kimutatást, nem kell titkolóznia ezek után, s megkéred, hogy legközelebb beszélje meg veled. Ő is megérti, hogy közös kasszán vagytok és ez a te pénzed is - nyilván attól tartott, hogy nemet mondasz, ő pedig segíteni akart.

Ha kivárod a következő hasonló esetet, azzal magadnak okozol kárt, mert a férjed azt hiszi, hogy nem veszed észre és a hátad mögött megteheti ezt, te meg addigra még felháborodottabb leszel. Szóval, menj a dolgok elejébe.

2011. dec. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos a karácsony miatt küldött több pénzt. Ez még így sem sok, szerintem. Nyilván azért nem szólt, mert esetleg tartott attól, hogy valami megjegyzést teszel. Nagyon tapintatosan beszélj erről a témáról. Nyilván ő sem érzi jól magát, hogy ennyi a jövedelme, és a gyereknek csak ennyit tud küldeni. Szóval, csak tapintatosan.
2011. dec. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Szép dolog, hogy segíteni akarj a agyerekét, ugyanis erre a törvény erejénél fogva köteles, még a saját kárára is. Az viszont nem szép dolog, hogy veled nem egyeztetett, hiszen a gyerektartást leszámítva a keresete közös vagyon veled, pláne, hogy ilyen kevés pénzzel járul hozzá a közös életetekhez, és még abból is a hátad mögött költ. Ne hagyd legközelebb!! Az a minimum, hogy veled megbeszéli ELŐTTE.
2011. dec. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a karácsony miatt küldött a szokásosnál kicsivel több pénzt.
2011. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Természetesen jogod van tudni, ám ha belegondolsz az ő helyzetébe: ő a férfi, mégis ő keresi a kevesebbet.. ha előtte beszámolót kell tartania, még jobban elveszik az önbecsülése :/ Próbáld elérni, hogy magától mondja el ezeket. pl.: kérdezz rá, hogy mit szán a gyerekeknek karácsonyra, mert szívesen segítesz neki a vásárlásban. A lényeg, hogy lássa, hogy ezért te nem haragszol és pozitívan kezeled :)
2011. dec. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!