Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te mennyire akarsz megfelelni...

Te mennyire akarsz megfelelni a párod szüleinek és mit szólnál ha párod elmondaná neked hogy a szülei nincsenek jó véleménnyel rólad?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy a napokban közölte velem a párom hogy a szülei szemében sokat csökkentem..ami hozzá teszem nagyon rosszul esett..nagyon szeretem őt és 1 éve vagyunk együtt..

elkezdtem nyelvet tanulni egy éve és elkezdtem egy sulit ami 1 éves ezt még akkor amikor nem jöttünk össze..és a mai napig csinálom mind ezt a félre tett pénzemből.direkt nem kerestem az elején munkát mert volt annyi félretett pénzem és csak a sulira akartam koncentrálni,aztán elkezdett fogyni a pénzem és elkezdtem munkát keresni két munka is össze jött volna,de az egyiket én mondtam vissza mert nem voltak adottak a feltételek és nem azt kaptam amit ígértek és első nap a főnök szó szerint le idiotázott..így nem maradtam ott...lázasan keresgéltem tovább és nem ültem a seggemen és találtam is egy másik munkát ahova fel is vettek és a kezdésem előtt munkáltató közölte velem hogy még sem kell mennem mert talált mást,gondolom ismerős,vagy haver vagy ilyesmi embert vettek fel...a párom ezt nem hitte el nekem és elkezdett vádaskodni hogy ezt nem hiszi el nekem és hogy most a szüleinek is meg van a véleményük rólam mert az jön le nekik hogy én nem akarok dolgozni és hogy mindenben a kifogásokat keresem...ami nem igaz,hiszen most is lázasan keresem a munkát és mellette csinálom mint két iskolát..nagyon rosszul esik hogy ilyeneket mondanak rólam és azt képzelik rólam hogy valami naplopó vagyok hiszen mindent megteszek hogy végre legyen munkám..és az is rosszul esik hogy a szülei ilyen véleménnyel vannak rólam és úgy állítanak ne mint valami naplopó semmit tevő embert...hiszen most is munkát keresek jelenleg és nem a seggemet vakarom egész nap..


2012. jan. 4. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A szülők véleményénél sokkal fontosabb az, hogy a párod is hasonlóan vélekedik rólad. Ez a fő gond. Mégis hogy gondolja a dolgot? Gondolj csak bele, elég valószínű, hogy ő ébreszt ilyen gondolatokat a szüleiben..
2012. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ma 10:36


igen én is azt gondolom hogy ő ébreszti ezeket bennük,mivel nem lenne kötelező elmondani neki,mert a szülei amúgy nem nagyon szólnak bele a dolgaiba és általában rábízzák a döntést..lehet hogy ezzel akar arra sarkalni hogy mielőbb találjak munkát már erre is gondoltam...

2012. jan. 4. 10:38
 3/12 A kérdező kommentje:
vagy egyszerűen tényleg cikinek tartja hogy nincs munkám..
2012. jan. 4. 10:40
 4/12 anonim ***** válasza:

Az egy dolog,hogy a szüleinek mi a véleménye rólad.Nem vagyunk tökéletesek,sem egyformák.Így akár utálhatnak is.De nem velük akarsz élni,így nem is kell ezzel foglalkozni.A nagyobb gond az,hogy a párod sem áll ki melletted!Hogy neki is megvan a véleménye,hasonlóan mint a szüleinek.Én ezt sokkal nagyobb bajnak tartom,hogy ebben a helyzetben nem támogat,hanem ellened van..

Érdemes ilyen kapcsolatra áldozni egyáltalán??

2012. jan. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Engem a szülők véleménye csak annyira izgat hogy befolyásolják a páromat, így próbálok velük jó viszonyban lenni, vagy ha nem szimpatikusak akkor legalább kerülni a konfliktus helyzeteket... de itt most valójában a szülei gondolják így, vagy a párod vetítette ki rájuk a saját gondolatait? csak azért mert ha valaki két iskolát is csinál az nem lehet éppen lusta
2012. jan. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én magamból kiindulva tudom, hogy 95%-ban nem érdekel a párom szüleinek a rólam alkotott véleménye. Miután a párommal élek együtt jó pár éve, vele fekszem minden este ágyba, neki főzök és takarítok, plusz neki szültem a lányunkat ... nos, így.. hogy esetleg anyós mit gondol?!?! Szerinted érdekel? Ő 'bemutatkozott' nekem a terhesség bejelentésénél, hogy mi a véleménye. Előtte 3 évig pedig színdarabot játszott. Most, hogy van unokája, én vagyok a minden ..


Nekem az a fontos, hogy a párom - mint már oly sokszor ezután is - véleménye rólam a legfontosabb. Ő ezelőtt is és most is megvéd bárkivel szemben, mint ahogy én is őt.

Nyilván viselkedni tudni kell kulturáltan más társaságba - anyóséknál -, de azt senki se várja el tőlem, hogy 24 évnyi személyiséget valaki kedve miatt kidobjak a kukába, mert "nem tetszem" úgy neki.


Úgyhogy, nekem a párom számít, nem más. Én hozzá mentem feleségül, ő engem vette el.. tudta, hogy mivel 'járok' :]]]

2012. jan. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
igazából tudom hogy szeret a párom és csak jót akar nekem csak azt nem értem hogy miért mondja ezt hogy a szüleinek meg van rólam a véleménye...nem értem az egészet...mert nem esik jól hogy ezt látják bennem hogy egy naplopó vagyok..
2012. jan. 4. 10:47
 8/12 A kérdező kommentje:
igaz nincs munkám egy éve ezt nem tagadom,de ezt direkt csináltam így hogy a nyelvtanulásra és a sulira tudjak koncentrálni és annyi félretett pénzem volt hogy addig el éldegéljek...amikor láttam hogy fogyóban van,egyből elkezdtem keresni munkát...nem tudom de nagyon rosszul esik hogy mindenki a naplopót látja bennem...
2012. jan. 4. 10:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 3 évig nem dolgoztam,de sem a párom,sem az anyukája egy rossz szót nem mondott.Megértették,hogy nyelvtudás nélkül hiába akarok,nem kapok állást.Megértették,hogy nagyon nem tudok nyelvet tanulni,hiába jártam hónapokat angol tanfolyamokra.Türelmesek volt a párom.Sosem vitázott velem,mert ahogy egyszer mondta,Soha nem tudhatod,hoy mit hoz a jövő.Most nekem nincs melóm,de lehet,hogy 5-10 év múlva amikor már dolgozom,neki nem lesz melója..Akkor én fogom támogatni,és eltartani...Egy kapcsolatban ez is belefér.(jelenleg már dolgozom fél éve)
2012. jan. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem fontos, hogy a párom szülei jó véleménnyel legyenek rólam. amikor ott vagyunk, igyekszem segíteni, ha jönnek igyekszem finomakat főzni. Egy dologról nem bírok leszokni: nagyon sokat beszélek, és néha túlságosan megnyílok, vagy ami a szívemen az a számon, akkor is, ha családtagról van szó. Sosem szóltak még emiatt, de félek, hogy egyszer ezzel megbántok valakit.

Az, hogy a párod szülei mit gondolnak, nem mellékes, de elsősorban a párod gondolkodásán kéne egy kicsit változtatni.

2012. jan. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!