Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom otthagyja az egyetemet...

A húgom otthagyja az egyetemet, ez tényleg szégyellnivaló?

Figyelt kérdés
20 éves, nem tetszik neki, pedig csak most kezdte. Tudja, h nem akar ott diplomázni, de sajnos nem tudja, h mit szeretne helyette, pedig nagyon okos, sok mindenre képes lenne, csak még nem talált rá, arra, ami igazán érdekli, azt tudom, h szívvel lélekkel végig fogja csinálni. Szóval a mostani szak nem tetszik neki, és otthagyja. Szerintem ez bölcs döntés, minek pazarolja az államilag támogatott fél éveit? Ő viszont nagyon szégyelli magát, h ez milyen ciki, h még 20 évesen se tudja h milyen egyetemre akar járni, ha kérdezik nagyon rosszul érzi magát, és azt mondja egy mihaszna, mert semmi konkrét célja, mégis otthagyja a sulit. megjegyzem dolgozni fog helyette. H magyarázzam el neki, h nem szégyellnivaló ez? Vagy szerintetek is elítélendő?
2012. jan. 4. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Gyorsan váltson másra, ne essenek ki évei, és akkor fel sem fog tűnni. Ellenkező esetben tényleg lébecolásnak néz ki.

Megkérdezhetem, hogy most mit tanult?

2012. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Nem.

Gondolkozzon el, hogy mit szeretne csinálni, addig meg dolgozzon.

2012. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nyelvszakra ment. De mivel most még nem tudja, hova tovább, már nem fog tudni jelentkezni szeptemberre, és máris kihagy minimum még egy évet. Ez tényleg elkeserítően hangzik, nem tudom h tudnék neki segíteni h rátaláljon a hivatására.De annyira rágörcsölt, h bármit mondok neki azt hajtogatja h szégyelli magát de nem tudja merre tovább
2012. jan. 4. 13:16
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Én is otthagytam a sulit, mert nem lett volna értelme annak a szaknak. Másikat választottam, és imádom. Ha anno ezt nem teszem meg, ma talán állásom sincsen.
2012. jan. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Bárcsak én is otthagytam volna! Mikor államvizsgáról jöttem ki, akkor tudatosult bennem, hogy ezzel a diplomával soha sehova nem fognak fölvenni. Felesleges 3 év az életemből...
2012. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
82%

Én is otthagytam egy félév után. Szintén 20vagyok. Szvsz jobb hogy most jön rá, hogy nem érdekli mint évekkel később.


De miért kéne ezért szégyellni magát az embernek? Azért mert pár szűk látókörű azt mondja?

2012. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem is az a baja h otthagyja, hanem h nem tudja mit fog csinálni helyette. Én annak idején szerencsés voltam, jól választottam, mert szerettem és munkám is lett. Lehet h ezért is el van keseredve, mert nekem összejött, ő meg sehogy sem találja az ő útját. Rossz látni szegényt...
2012. jan. 4. 13:29
 8/13 mmT ***** válasza:
76%

Abszolút nem szégyellnivaló, hiszen később ismét tanulni fog, és meg is lesz a diplomája. Ez csak egy átmeneti időszak, amit hasznosan (munkával) tölt.

Iratkozzon be vm nyelvtanfolyamra, tanuljon pl. kínaiul, ha nagyon úgy érzi, h ciki azt mondani az ismerősöknek, h 2O évesen dolgozik.

2012. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 bánomisén ***** válasza:
76%

Belefogott valamibe és közben rájött, hogy nem ez érdekli. Mi ebben a szégyellnivaló? Semmi.

Lehet, hogy egy év kiesés és munka kifejezetten jót fog tenni neki, pihen egy kicsit - úgy értem, hogy suli tekintetében pihen -, és még az is lehet, hogy kialakul benne, hogy milyen pályát szeretne magának.


Az, hogy kiben mikor alakul ki, hogy mit akar kezdeni az életével, nincs korhoz kötve, van, aki már 14 évesen is tudja, van, aki még 20 évesen sem, de ettől nem kevesebb másoknál. Elég baj, hogy aránylag fiatalon kell az embereknek az egész életükről dönteni, szerintem még szerencsés is a tesód, hogy így ad magának egy kis gondolkodási időt.

2012. jan. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%

Pedig nyelvtanárként vagy tolmácsként halálra kereshetné magát. Ezt 20 évesen még nem látja, de később rá fog jönni. A nyelvszak nem könnyű, az egyik legnehezebb, de akinek van legalább egy kicsi nyelvérzéke, annak könnyebb.

Tapasztalatból beszélek, én is angol szakot hagytam ott. Még a régi rendszerben voltam szakpáros, a másik szakomat megtartottam, felvettem helyette mást, és most bánom nagyon. 26 éves vagyok, 20 évesen én se láttam tovább az orromnál. Ha most a szakom mellé nem ez a másik lenne, hanem az angol, sokkal többet keresnék, és simán meg tudnék élni. Hát ez van.

2012. jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!