Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért kezd elfogadottá válni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kezd elfogadottá válni, hogy az apuka, minden komoly indok nélkül, csak mert megunta a párját, keres egy új nőt, és otthagyja a családját?

Figyelt kérdés
Egyre több ilyen helyzetet sugalló kérdés van. Megértem, ha már utálják egymást, mindenki menekülne, állandóan veszekednek, válni kell. De ált. nem ez a helyzet, erre utal a sok haragos, bosszúálló ex-ről szóló kérdés is. Ha nem szeretné a férjét, örülne, hogy szabadul, nemhogy bosszút állna, netalán még a gyerek felhasználásával is. Hol van a felelősség? Egy apának végsőkig ki kellene tartani a családja mellett, ehelyett mi van: már nem szeretem, van új... Nem válhat elfogadottá ez a szemlélet! Saját gyerekeit teszi tönkre az ilyen apa (+ az exet is), milyen lesz az élet a depressziós, megkeseredett, sokszor anyagilag is lehetetlen helyzetbe jutott, egyedülálló anyukával nekik? Milyen családképük lesz? Rengeteg lehetőségtől lesznek megfosztva, és ezt csak az tudja, aki megéli ezt a helyzetet, v. veszi a fáradtságot, és átgondolja, mi mindenből maradnak ki az egyedülálló szülők gyerekei. És erről nem az anya tehet, ki tudna ezek után mosolyogva továbblépni? Az a sok "eszes" lányka pedig, aki írja az exet szidó kérdéseket, meg válásra buzdítást, tényleg nem látja, hogy maga alatt vágja a fát?
2011. ápr. 5. 13:10
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
69%

Aki bosszúálló ex lesz, abban nincs szeretet. Az csak birtokolni akart, és az ilyen nőktől minden pasi hanyatt-homlok menekül. Bár ismerek olyan férfit, aki maradt, mert vannak gyerekek. És közben szenved. De marad.

A gyerekek felett veszekedő házaspárnál meg jobb 2 különélő boldog szülő.

Szerintem.

2011. ápr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
91%
Meg hozzáteszem, hogy a gyerekével bosszút álló nőben hol van a felelősség meg a szeretet??? Sehol.
2011. ápr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
71%

Tudod, mint pszichológus az a véleményem és a tapasztalatom, az teszi tönkre a gyerekét aki hagyja hogy egy kibírhatatlan, veszekedő vagy hideg családi környezetben nöjjön fel.aki egy elhidegült párt állít a gyerek elé példaképül. Jobb egy jó kapcsolatban lévő elvált pár gyerekének lenni, mint egy rossz házasságban lévőnek.

Az pedig,hogy az exre mit mondanak nem azért van,mert még mindíg szeretik a párjukat. akkor elengednék. Hanem mert sajnos sokáig vártak a válással, addíg amíg az elhidegülésből gyűlölet lett. előbb kellett volna válni.

valamint mindenki akkor ad a gyerekének a legtöbbet, ha maga is boldog. és ha mással leli meg a boldogságot, hát tegye.

Tehát az éremnek nagyon sok oldala van, és szerintem te is csak az egyiket látod.

Mondom mindezt most már közel 25 év együttélés (mi nem házasodtunk soha össze) és 3 gyerek után. és remélem elöttünk még legalább 25 év van közösen. De ha azt érezném, hogy elmúlt, akkor gondolkodás nélkül mondanám,hogy menjünk ezentúl külön úton.

2011. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
83%
A pszichológus válaszolónak: elárulnád, hol végeztél?
2011. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
73%

Az a baj a gondolatmeneteddel, hogy azon az előfeltevésen alapul, hogy az anyuka tökéletes volt és a válásért senki más nem felelős, csak a férfi. Holott egy kapcsolat MINDIG két félen áll vagy bukik. Nyilván lehetnek közvetlen kiváltó okai is egy válásnak, de az általános, hogy egy folyamat része. Ebben - ha nem is törvényszerűen - de lehet a nő is felelős. Egy nő ugyan úgy félre tud lépni, egy nő ugyan úgy kelthet a férjében feszültséget (direkt vagy nem szándékosan), ugyan úgy bomlaszthatja a kapcsolatot.


Én személy szerint nem olvasok semmivel sem több kérdést, ami úgy szólna, hogy a férfi ledob minden felelősséget magáról és lelép, mint ahányszor azt olvasom, hogy anyuka az exet zsarolja a GYEREKKEL (ez a jó anyamodell) a gyerektartásért, a láthatásért, stb.


Azért hallasz több ilyet mint 10 éve mert az internet olcsó lett és mindenki hozzájuthat...

2011. ápr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
71%

Szia !

Sajnos így van ahogy írod.Nem tudom,miért írják itt a szeretői státuszban lévő lánynak,hogy úgysem fog elválni miatta a férfi,mert Én nem ezt látom,sőt tapasztaltam már saját bőrömön is.10 év után hagyott el a párom,egy tőlem 8 évvel fiatalabb lányért.Azóta már férjhez mentem,és boldog vagyok,de bennem van mindig az hogy,egyszer megbolondul majd a férjem,és megint megtörténik.És nagyon sok közeli ismerősünknél hagyott ott csapot-papot apuka,egy 15-20 évvel fiatalabb lányért,nem számítottak a gyerekek sem.Szerintem,ha kitartó a szerető,akkor szinte biztos hogy ő fog "nyerni".És elmondják mindennek a volt feleséget,mindenféle pénzéhes ri...nak,mert gyerektartást kér,meg mert nem szeretne a híd alatt lakni a gyerekekkel,és felezni kell a lakást.Na,onnantól aztán elszabadul a pokol,a szeretőből kibújik az 'állat'.A volt páromnak mindent meghatározott a szeretője,hogy még a szobai ventilátort se hagyja meg nekem,semmizzen ki,tegyen tönkre,juttasson az idegosztályra.Szó szerint ezt mondta,pedig a "főnyereményt" megkapta,a páromat,de az neki nem volt elég.Mai napig gyűlöl,följelentget állandóan a munkahelyemen a központnak,pedig már nincsenek is együtt a volt párommal,Én pedig 14 éve élek együtt a férjemmel.

2011. ápr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
38%
Az éremnek két(sőt három)oldala van!Meg kellene kérdezni egy szeretői státuszban lévő nö/lány/asszony véleményét is!!
2011. ápr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
23%
Azért mert egyrészt a nők is ezt teszik, másrészt meg mert a nők elsárkányosodnak és elviselhetetlenné válnak, amit maguk észre sem vesznek.
2011. ápr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
70%
És itt nem az elfogadásról van szó..hanem arról ,hogy ilyen életet élünk.Ilyen a világ.
2011. ápr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
14%
Így igaz 13:43!!!!!!!!!!!!!!!
2011. ápr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!