Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 tűz között. Mit tegyek,...

2 tűz között. Mit tegyek, hogy senki ne sértődjön meg, senkinek ne fájjon?

Figyelt kérdés

Párom mostanában igazságtalan a fiammal.

A kisfiam 4.5 éves az előző házasságomból való.Párom 2 éves kora óta neveli./hónapja megszületett a közös kislányunk.Újabban nagyon igazságtalan a kisfiúval.Mindenért leszidja,utálatos vele.

Este vacsoráztunk a gyerek mindent kitalált,pl:nem szereti,kér inni,mást akar enni.Rászóltam ez van és kész,inni meg kaja után kap(leves volt)és fejezze be vagy mehet az asztaltól.Egyszer csak elkezd a kisgyerek nyűszőgni(fiú létére nagyon nyekergős,hisztis)hogy félre nyelt(szerintem kamu volt)Erre párom elkezdett vele kiabálni,elhordta minden hülyének,meg utálattósnak és kirohant a konyhából ,hogy ő márpedig nem eszik velünk.

Én akkor szóhoz se jutottam.Azt se tudjam mit mondjak,tegyek.Mi a gyerekkel megvacsiztunk és megfürödtünk.Párom utánunk vacsizot,fürdőt.Este se tudtam mit mondjak neki...Nekem ez annyira fájópont,miért csinálja ezt vele.Mikor a kisfiú apjának tekinti,hiszi.Hogy álljak ki a gyerek mellett ,hogy ne kapjon vérszemet.Az apja tekintettét se akarom rombolni,hogy előtte akkor rászóljak.Utálom a vitákat is...


2012. jan. 4. 13:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
37%

Többek között ezért nem egészséges az, hogy valakinek több embertől van gyereke.

Számolni kell vele, hogy nem a sajátja, nem biztos, hogy ugyanúgy fogja szeretni, mint a sajátot.

2012. jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 mmT ***** válasza:
100%

A gyerek nyilván féltékeny a testvérére. Ez normális jelenség a kicsiknél. Azért provokálja magát, h rá figyeljetek, ne a másikra. Éreztessétek vele, h őt is ugyanúgy szeretitek, de nem szabad mindne hiszire ugrani, mert akkor elszalad vele a ló.


Hogy a párod miért ilyen, az már érdekesebb kérdés:

- lehet, h érzi, h jobban szereti a saját gyermekét, mint a fiadat. ha í

2012. jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
bocsika elírtam 6 hónapja született a közös kislányunk.
2012. jan. 4. 14:00
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebb idegesítő dolog van, mint amikor egy akaratos gyerek elkezd hisztizni, nyávogni, pláne egy nehéz munkanap után, amikor amúgy is fáradt az ember.

Ilyenkor én is hasonló taktikát alkalmazok, mert a hisztis gyereknek nincs nagyobb büntetés, mint a tudat, hogy apa vagy anya haragszik rá. Ilyenkor abba is hagyja a hisztit, és utánam jön, megöleljük egymást.

A gyereknek meg kell tanulnia, hogy mi a rendszer, és hogy zsarolással nem fog előbbre jutni, csak ront a helyzeten.

2012. jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
48%

Kár volt gyereket szülni neki. Egy idegbajos állat és ez csak rosszabb lesz.


"...senki ne sértődjön meg, senkinek ne fájjon..."

Ha van egy csöpp realitás érzésed, akkor tudod, hogy ilyen nincs.

2012. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

"...Ilyenkor én is hasonló taktikát alkalmazok,..."

A leírás alapján erősen kétlem, hogy ez taktika volt (arról az anya is tudna, vagy kellene). Ez szimpla idegroham, nem logika.

2012. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Azt a gyereket sosem fogja sajátjának érezni, ez ellen nem tehetsz semmit.

És az elsővel értek egyet: íme, egy újabb példa, hogy nem túl egészséges, ha valakinek több embertől van gyereke..

2012. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 mmT ***** válasza:
100%

A gyerek nyilván féltékeny a testvérére. Ez normális jelenség a kicsiknél. Azért provokálja magát, h rá figyeljetek, ne a másikra. Éreztessétek vele, h őt is ugyanúgy szeretitek, de nem szabad mindne hiszire ugrani, mert akkor elszalad vele a ló. Nem lehet, h túl elnéző vagy vele?


Hogy a párod miért ilyen, az már érdekesebb kérdés:

- lehet, h érzi, h jobban szereti a saját gyermekét, mint a fiadat. ha így is van, ezt meg kell beszéld vele, h ne éreztesse a fiúval!

- lehet, h csak a fiú fétékenysége és hisztije miatt ideges. no. hát mégiscsak ő a felnőtt. beszéld meg vele, h inkább nevelje a gyereket, ne hisztizzen ő is, ne vonuljon ki vacsi közben, mert avval nem mutat jó példát.

- 4,5 éves a fiú - nekem ugyan nincs gyerekem, de úgy gondolom, h ebben a korban már megérti, amit mondanak neki, ellentmond, visszabeszél, nem fogad szót..stb. már nem csak dédelgeni kell, hanem nevelni is. lehet, h rossz, túl durva "nevelési" módszerhez nyúl a férjed. Tehát nem feltétlenül azért ilyen vele, mert nem ő a vér szerinti apja, hanem egyszerűen ennyit tud apaként.

- az is megfordult a fejemben, h mivel nem rég született a kicsi, lehet, ha szexuális életetek is parkolópályán van emiatt, és ettől bezizzent a pasas.


Beszéljétek meg, h mi a probléma gyökere.

sok sikert!

2012. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

A párod felnőtt ember, így nyilván vele kell beszélned. Valahol őt is meg lehet érteni. De a dühroham semmire sem jó. Tapasztalat.

Amúgy taktikának pocsék!

Velem anyám játszotta ezt, hát remek volt úgy felnőni, hogyha valamit nem csináltam úgy, ahogy ő gondolta, akkor ment a vérig sértődés.

2012. jan. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nekem meg az tűnt fel az egészből, hogy miért ne ihatna a leves előtt. Ez butaság, hogy eltömi a gyomrát, mert akkor főétel előtt is eltömné. A leves ugyanis étel, nem ital! Én már gyerekkoromtól kezdve nem bírom megenni a levest SEM, ha nem ihatok előtte pár kortyot. Hidd el, van ilyen! Az emberek nem egy séma szerint működnek. Lehet, hogy a kisfiad is ilyen. Csak pár korty, és már enne is. Kevesebb lenne a hiszti. Szerintem érdemes megengedni neki, mert ivás nélkül nekem is szenvedés enni.
2012. jan. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!