Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem furcsa a sógornőm?...

Csak nekem furcsa a sógornőm? Nem szeret puszit adni senkinek mindenkivel kezet fog, szilveszterkor is mindenki puszit adott egymásnak ő meg kezet fogott. Rokonaival is kezet fog.

Figyelt kérdés
Nem férfias,szép és csinos. Köszönöm a válaszokat! 27N
2012. jan. 2. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
én sem szeretek puszilkodni, nem értem mi a problémád
2012. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Én sem szeretek pusziszkodni, a mi családunkban hála istennek nem is szokás. A vőlegényem családjában viszont igen, így kénytelen vagyok minden találkozáskor végig puszilni mindenkit, és rühellem, de megsérteni nem akarom őket. Szerintem nem furcsa, ha valaki ilyen, mindenki más. Nem árt ezzel senkinek. Én is csak a barátomat szeretem puszilgatni, de még a kisbabákat sem szeretem úgy gyömöszölgetni, meg ilyenek, de remélem majd azért a saját gyerekemhez máshogy fogok viszonyulni.
2012. jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Én sem szeretek puszizkodni... meg ölelgetni csak úgyból senkit,azt sem...
2012. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Ha egy őszinte, szívből jövő kézfogást kéne összevetni egy csak úgy odadobott üres puszival, akkor én is inkább kézfogást kérek. :)
2012. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a puszilkodás engem is marhára idegesít. Egy baráti körömben az volt a szokás, hogy mindenkivel ha találkoztunk meg elmentünk puszi-puszi... Ha nem adtál vagy úgy csináltad, hogy kikerülted a puszilkodást, megsértődtek... Pedig ez nagyon álszentség, mert nekik sem jelent semmit, csak ,,meg kell lenni"... Azóta csak a 2 legjobb barátnőmet, meg a szüleimnek adok puszit, de ez sem az az üres tartalommal bíró köszöntés.

Lehet a sógornőd részéről is ez a felfogás vagy egyszerűen idegenkedik az efféle megnyílvánulástól. egyáltalán nem furcsa.

2012. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyénfüggő, hogy ki a puszilkodós, nem puszilkodós, kézfogós stb. típus. Valószínűleg neked ezért furcsa, de a sógornődnek meg lehet, hogy a puszilkodás a fura. Nincs ebben semmi különös, ki mit hozott magával a családból.


Én sem vagyok nagy puszilkodós, rokonokkal szoktunk, azért sem rajongok. Barátaimmal nem szoktam. Pont az a vicces, hogy a közeli barátokkal soha, a kicsit távolabbi haverokkal már szoktunk puszit adni (csak fiúkkal!), mert valahogy ez a szokás alakult ki velük. Annyira azért nem zavar, hogy szóljak.


A kézfogás nőkre nem nagyon jellemző, legalábbis nekem nincs ilyen nőismerősöm, aki kezet fog. Talán én is kicsit furcsának találnám, de idővel megszoknám, nincs ebben semmi. És ahogy egyik válaszoló is írta, sokszor tényleg többet jelenthez egy szívből jövő kézfogás egy üres puszinál. (Persze kezet fogni is lehet "üresen", helyzete válogatja.)


27/N

2012. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!