Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Laknátok a dédivel a lenti...

Laknátok a dédivel a lenti esetben? Szeretett dédi!

Figyelt kérdés

A dédi egy fiatal fiatalos! 70körüli dédi. Mi egy 26/27 éves fiatal házas pár vagyunk. 2éves lesz hamarosan a lányunk. Most ő az egyik unokájával lakik egy 38m2-es lakásban. Mi egy albérletben vagyunk. Anyuhoz közel.Pont a mellete lévő lakás,igy ha megvesszük idővel az anyumé is a mienk lenne... Aki amiben tud segit.De mégis egyedül vagyunk. Felmerült,hogy a dédivel össze költözhetnénk hárman(plussz a kicsi) egy ca. 60m2-es lakásba. 2+fél szobába. Ez anyumtól messze lenne. Meg a nagyiméktól is. Amiben vagyunk az egy tégla lakás,másfél szobás,saját fütésű. Amibe mehetnénk az panel,fent a 9.en.Europarkra néz. Ez a fsz-en van. S ezt is akár megvehetnénk idővel azt mondta a tulaj.

Én panelba nem sziveen mennék. De azt mondta a párom,hogy azt a 60m2-es lakást megvennék attól akié.(A párom anyukájának asszem(volt) élettárától. ) Szeretem a dédit,meg tényleg tudna is segiteni,főzni sütni megtanitani ami igy fiatalon tök jó,meg tényleg nagyon szereti a lányunkat... De akkor is. Most én csak a kis családommal zeretnék élni. 3aban... Igaz hogy a mienk lenne. s most mi fizetünk Fundamentát,amivel idővel vehetünk saját lakást. Kb 8 év mulva... Ebbe meg nekünk a panelban nem kéne semmit fizetnünk mert megkapnánk...

De én nem is szeretem a panelt... 26L

Adjatok tanácsot!!!


2012. jan. 4. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem egy kis család éljen függetlenül, ne keveredjenek a generációk. Persze átmeneti megoldásnak jó, de nem egyébnek, hosszú távon.


Az mégis az "ő lakása" idő után meghalljátok, vendégek fogadása, gyerek rippadozása, idő után a "mama" agyára mehet és akkor mit csináltok? Szerintem ha nem muszáj nem kell erőltetni az összeköltözést...


21-L

2012. jan. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
úristen, ez marha bonyolult. de én mennék, nem rinyálnék h nem szeretem a panelt. lakás, és az a lényeg.
2012. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mi lakásunk lenne,elvileg. Én se nagyon díjazom az ötletet.. Inkább hitel pár évig,mint valakivel együtt lakni..
2012. jan. 4. 15:21
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ha tudtok hitelt fizetni néhány évig BIZTOSAN, akkor inkább az, mint a dédi, akármilyen rendes. Előbb-utóbb kibújik a szög a zsákból és akkor már nehezebb lesz "menekülni"...
2012. jan. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Amíg nem laksz vele együtt,addig úgy tűnik,hogy fiatalos,meg rendben van még az elméje.De ez csak addig tart.Majd ha összeköltöztök,el kell viselned minden zűrjét,hülye szokásait,stb-it és pár év múlva megeshet,hogy romlik az állapota.

Hidd el én tapasztalatból beszélek.Nekem a szeretett nagyanyám megbolondította az anyámat,tönkretett minden családi viszonyt,anyám a mai napig nem heverte ki a dolgokat.Ez által anyámmal sosem volt jó és nem is lesz a kapcsolatom.Csomó minden kimaradt a kamaszkoromból,mert a nagyanyám betegítette a családot,s a végén pedig már magatehetetlen lett,pedig ő is fitt 70es volt az elején....Én senkinek nem ajánlom,hogy egy akármilyen fitt és egészséges idős rokonnal együtt éljen.

24N

2012. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Amig gyesen vagyok és amig nem tAlálok munkát addig albi.. Utána lehetne lakáskeresésbe vagy vételbe belevágni..

Meg nem tudható hogy meddig él.Az én dédim 93éves korában halt meg. S a párom dédije meg 70...

2012. jan. 4. 15:38
 7/13 anonim ***** válasza:
és most a halálát várod? undorító.
2012. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Dehogy várom! Épp azt mondom,hogy nekünk jobb lenne igy 3asban. Mig neki meg a másik unokájával..Az eddigi saját lakásában.


Persze szivesen laknék vele együtt mert szeretem,de panelban sokkal magasabbak a költségek és azt még négyesben is nehéz lenne kikalkulálni..

2012. jan. 4. 16:03
 9/13 A kérdező kommentje:
Jó ő abban a lakában élt sokáig,meg a párom is... (Még babakorában és nekik sok emlék lenne ha nem kéne eladni azt a lakást...)
2012. jan. 4. 16:04
 10/13 anonim ***** válasza:
Most lehet, hogy a dédi életerős, de ha beüt valami komolyabb betegség, akkor ápolhatod egész nap otthon. Szóval kockázatos a dolog, mert akkor nem csak gyereket kell nevelni, hanem egy idős embert ápolni, ami nem kis erőfeszítés. Szerint jó így ahogy vagytok. Közel a segítség, most egyedül vagytok, vagy jó így 3-man? Döntsd el!
2012. jan. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!