Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt, aki annak ellenére,...

Volt, aki annak ellenére, hogy nem volt annyira rémes a gyerekkora, mégsem szeretett gyermek lenni, Nem érezte magát soha igazán gyereknek? Mi lehet az oka ennek?

Figyelt kérdés

Bocs, ha rossza kategória, írhattam volna a gyermekvállalás kategóriába is, bár én még az ezotérián is elgondolkoztam...

Nos, én például "untam" a gyermekkort többnyire.Nem nagyon találtam a helyem gyermekként,Kb olyan érzés volt, mintha gyerek testbe zárt felnőtt lennék.A gyerektársaságot is többnyire kerültem, inkább felnőttek között voltam szívesen, mert a gyerekeket nem értettem és untattak, rossz érzés volt köztük lennem.

Most, felnőttként persze visszasírom néha a gyerekkort, de csak a gondtalansága miatt.A többi velejárója nem hiányzik.Egyedüli gyerek voltam, kis családban.

Arra lennék kíváncsi, mások is hasonlóan érezték-e magukat gyerekkorukban?Mi lehet ennek az oka?


2011. okt. 5. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkoriban én is úgy éreztem. Nem igazán kötöttek le a gyerekes dolgok, nem szerettem szaladgálni, fára mászni, játszani a többi gyerekkel. Legtöbbet tvéztem( főleg sorozatokat), max barbiztam, babáztam egyedül és arról álmodoztam, hogy barátom, esküvőm, férjem, gyerekem lesz. Mindig erre vágytam. Már ovodás koromban is. Az a nagyon gyerekkor nem is hányzik. Nem találtam a helyem, mások nem értették miért álmodozok én ilyesmikről. Max a gimit sírom vissza, az nagyon jó korszak volt, de arra se cserélném le az életemet.
2011. okt. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

igazából én sem szerettem, talán azért, mert a szüleim túl sokat foglalkoztak a "szellemi fejlesztésemmel" . Persze ezért, egyáltalán nem hibáztatom őket, sőt, hálás vagyok érte, de a gyerekekkel nem találtam meg valahogy a közös hangot, nem tudtam játszani sem igazán. a nyarakat a hűvös könyvtárban töltöttem inkább és a könyvtáros nénivel beszélgettem főképp, amíg a szüleim dolgoztak.

igazából a gimiben találtam meg én is azt a közeget, ahol hozzám illő társaságot találtam, meg aztán az egyetemen, így inkább ezeket az éveket sírom vissza :D

2011. okt. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én sem szerettem a gyerekkoromat. Bár családon belül voltak nagyon jó dolgok, mint pl. a nyaralások, az ünnepek és a bátyámmal jól el voltam. Én is jobb szerettem felnőttekkel lenni, mert a gyerekek sokszor nagyon gonoszak. Utáltam az általános iskolát, a klikkesedést és a kiközösítést. A gyerekeknek másmilyen az értékítéletük, nem a belső számított ,hanem a látszat. Nem tudom miről, de épp ma reggel jutott eszembe, volt egy lány az osztályunkban, akit mindig csúnyán bántottak, nagyon gonoszak voltak vele. A hajába rágógumit dobtak stb. Aztán egyszer egy "riadólánc" alkalmából elment hozzá az osztály, az anyukája leültetett minket az asztalhoz, megkínált minden jóval, szép nagy házuk volt. És lássatok csodát, attól kezdve nem bántotta senki. Szóval nehéz gyereknek lenni, itt a GYK-n is olvasom sokszor a kis 11-13 éves lányoknak milyen kis problémáik vannak, amik számukra hatalmas gondok, amik többnyire a közösséggel és a beilleszkedéssel kapcsolatosak.
2011. okt. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem szerettem a gyerektársaimat. Mindig kiabáltak, vonyítottak, nyálaztak, ragadt a kezük, és mindig elvették azt, amivel én játszottam. Vagy addig visítottak, amíg az anyjuk el nem kérte az én anyumtól.


Nekem itt gyökerezik, hogy utálom a kunyizást meg a lejmoló embereket.

2011. okt. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is így éreztem, hogy sokszor a gyerekek játszása, meg viháncolása nem érdekelt. Sokszor én is túlérettnek éreztem magam a többiekhez képest, szerettem én is magamban és a gondolataimmal, álmaimmal lenni. Igazából, nem volt rossz a gyerekkorom, sőt, kicsit nyomasztott, hogy szegények voltunk, és nem mindig kaptam meg, amit szerettem volna, és másoknak megvolt. De ennek ellenére azért jó volt. Mégsem mennék vissza oda. Nekem is a 15 körüli korszakom volt a legjobb, de oda sem mennék vissza. Ebben a korban maradok a legszívesebben, bár most sem mennek a dolgok simán, de most és itt jól érzem magam.
2011. okt. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Érdekes dolog ez!

Többen írtátok, hogy a gimis kor, a 15 éves kor körüli időszak volt a legjobb, de nem mennétek mégsem vissza az időben.Fura módon, én is hasonlóan gondolom.Az nekem is egy nagyon jó korszakom volt, de annyi hülyeséget csináltam, nem is tudom, hogy éltem túl, épp ezért inkább nem élném újra.Szép volt, jó volt, elég volt.

Egyébként most már jobban szeretem a gyerekeket, mint kiskoromban,szeretnek ők is engem, de mégsem érzem jól magam huzamosabb ideig gyerekek között, valahogy nyomasztó számomra, pedig aranyosak.A tini korúakkal jobban kijövök.

2011. okt. 5. 10:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok!Kiskoromban is a felnőttek közt jobban el voltam,de csak mert a kis barátnőim becsaptak :) 10-12évesen.Bár utána voltak új barátnőim,akikkel a mai napig jóban vagyunk én nem szerettem gyerek lenni.Anyám mindentől tiltott,nagyon sokszor megsértett,a mai napig a testsúlyom és a kinézetem a legfőbb problémája.De más dolgokkal is meg tud alázni...


Úgy érzem, hogy én is túl sok mindent felfogtam már gyerekfejjel, és talán annyiban különbözök most, hogy van tapasztalatom már arról, hogy hányféle párkapcsolat létezik,milyen a szex és ilyen dolgok...


Ja és van pár dolog,amit szeretnék fejleszteni a jövőben,amit gyerekként nem tudtam:)(rajz,festéset,zongora!)

2011. okt. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Anyám folyton dolgozott, így jól éltünk, apám nemigen foglalkozott velünk, így a nagymamánk nevelt minket kisiskolásként, aki engem nem kedvelt, egyértelműen a nővérem volt a kedvenc. Persze próbáltam megfelelni én is, de sosem sikerült, alig vártam, hogy megmutathassam, mire vagyok képes. Jól tanultam, rajzversenyekre jártam, meg szavalni, csak hogy "elég jó legyek" de sosem sikerült. De persze a tesóm halálosan féltékeny lett rám.


Összességében nem volt tragédia, de elég sok tüske bennem van a mai napig, amik miatt olyan lettem, amilyen.

2011. okt. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, amit mondasz.

A férjem is hasonlóan élte meg a gyerekkorát. Azt mondja, hogy, nem volt rossz semmi, tehát, szerették a szülei, megkapott sok mindent, voltak barátai stb. Viszont mégsem érzi jónak a gyerekkorát.

Azt mondja, hogy elsősorban a szülei miatt, meg azért, mert nem volt testvére. Mindig szomorkodott otthon, ha a barátainak, (akik testvérek voltak..ikrek) haza kellett menni, de ők még folytathatták tovább a saját otthonukban a játékot egymással. Ő viszont sokszor magányos volt, hiába foglalkoztak vele rendesen a szülei, Ő egy gyerek/bajtárs társaságára vágyott volna.

Meg azt is mesélte a férjem, hogy a szülei agyonszeretgették, óvták védték mindentől, és ez már sok volt neki. Alig rárta, hogy elköltözhessen otthonról, mert úgy érezte, hogy a szülei megfolytják. Főleg az anyukája. Az anyósom nagyon fura nő, mindenkit szeret kioktatni. A férjem sokszor érezte magát megalázva, mert anyukája oktatta az osztálytársait osztálykiránduláson (amire csak az Ő anyukája ment el, senki másé, holott a férjem könyörgött neki, hogy ne jöjjön), a szülőket meg szülői értekezleten.

Szóval a férjem volt az a srác, akinek van egy "bolond anyja" és elhozza az osztálykirándulásra, s miatta nem érezheti magát jól senki.

Szóval, sokszor érezte magát kellemetlenül a szülei miatt is, meg a magány miatt is..és amiatt, hogy a szülei folytogatták a szeretetükkel, és rátelepedtek.

2011. okt. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az amiről írtok körülbelül úgy foglalható össze, hogy ingerszegyény gyermekkor.

Tudom, nekem is az volt:)

2014. febr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!