Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig azzal piszkál hogy...

Mindig azzal piszkál hogy selejtezzem ki a ruháimat. Ezt ti hogy fogadnátok?

Figyelt kérdés
A nagymamám most télre ide költözött. Sok ruhám van, de 1 szekrénysortól meg kellett válni + a másik mamámtól sok cuccot örököltem (ágyneműk, terítők, ruhák) és így az a pár szekrényem zsúfolt + a pincében is vannak zsákban ruhák. (meg sok gyerekkori kisruhám megvan még "hátha jó lesz valamire" de amúgy tényleg miért dobjam ki ha már ennyi évig megőriztem? Hátha lesz egyszer kislányom) Na és mindig ezzel jön hogy dobjam ki őket, meg selejtezzek. Ti mit szólnátok ehhez?
2012. jan. 4. 19:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Már annyiszor mondta, hogy nem egyszer, nem kétszer összeszedtem ruhákat, amiket el is vittünk a rászorulóknak, meg ki is dobtam belőlük. De még mindig sokallja, és emiatt összevesztünk...
2012. jan. 4. 19:13
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Azt, hogy igaza van. Amit már nem hordasz, és úgy gondolod, a gyerekednek sem kell majd (bár kétlem, hogy ne akarnál inkább új ruhákat venni az évtizedek óta a pincében porosodók helyett), fogd meg és válogasd szét. A jobbakat vidd el egy turkálóba, vagy add el valahol, a rosszabbakat dobd ki. Nem kell mindent megőrizni, csak a helyet foglalja.
2012. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

Igaza van.Rögeszmés gyűjtő vagy,és képtelen vagy megválni a nem használt dologtól,amit soha a büdös életben már nem fogod használni..

Ugyanez a helyzet a kinőtt gyerekruháiddal is.Ha eljön az ideje,akkor sem fogod ráadni a gyermekedre,mert "kiment a divatból" vagy csak azért mert maga a kis ruha besárgult,foltos lett..

A helyedben,ha nem is akarod kidobni az összeset azért egy jó lomtalanítást csinálnék.Nézd át a ruhákat egyesével,és ami túl "elhasznált" Ami az évek óta tartástól tönkre ment,amit a moly megrágott azt dobd ki..

2012. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én nyáron nagyon sokat kidobtam, ami bolyhos volt meg kopott/sárga azok mentek a kukába, és pár zsákkal meg elvittünk a gyűjtőbe. Tényleg csak a szépek maradtak meg, meg amiket szerettem régen. De még ha el tudnám adni, de ki vesz magánszemélytől ruhát? Tudom vaterán egyesével lehetne meg ilyenek, de úgy lenne az igazi ha elvihetném valahova, és ott mit tudom én kilóra adnának érte valamit vagy ilyesmi...
2012. jan. 4. 19:28
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
turkáló esetleg?? (nem tudom csak kérdezem)
2012. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Én a gyerekkori ruhákat megtartanám, de a nem hordottaktól megválnék.

Eleve ágyneműt nem tartanék meg egy elhunyt személytől. Viszolyognék, ha az elhunyt nagymamám után nekem kéne belefeküdnöm.

A terítőket sem szeretem. Csak ünnepekre egy-egy szép darabot. De nekem ebből is a modernek tetszenek, nem a régi terítők.

2012. jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Na nem is azokat tartottam meg amikben meghalt a mama. Azért az morbid lenne, hanem pl voltak vadiúj lepedők, huzatok amik még be voltak csomagolva is. Gondolom kapta őket valakitől. A terítők meg kicsi vert csipkék, nekem azok mondjuk tetszenek, szoktam is őket használni.

Hááát nem tudom turkáló megvenné-e, de elgondolkozom majd rajta...


Na köszi a válaszokat.

2012. jan. 4. 19:39
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindent gyűjts össze, amit már nem használsz. Arra ne gondolj, hogy ha majd lesz kislányod, akkor neki jók lesznek, ugyanis majd veszel neki új ruhákat, mert annak is van egy "feelingje" (hacsak nem vagytok nagyon megszorulva anyagilag).

Tehát mindent, ami nem kell, megfogsz szépen és leviszed ruhagyűjtőbe, amibe bedobálgatod, és ezzel nagyon sok családnak segítesz. Ilyen gyűjtőhelyek pl Auchan-oknál vannak.

2012. jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt ti hogy fogadnátok?"

Csak a félreértések elkerülése végett emelem ki, hogy a kérdésre válaszolok, és nem arra, ami a kérdés mögött van, hogy valójában mi lenne a legértelmesebb reakció. Mindemellett felteszem, hogy a te élethelyzetedben lennék.


Szóval: ellelnállnék. Ennek módja függ attól is, hogy mennyire erős egyéniségek a szüleim. Nagyon rosszul viselem, ha valaki megmondja nekem, hogy mit csináljak.

A legagresszívebben akkor reagálnék, ha magamtól is selejteztem volna őket, hisz ebben az esetben pont miatta nem tudnám megtenni.

A történet a másik oldalról is működik. Biztosan nem adnék utasítást a gyerekemnek, unokámnak. Legfeljebb javasolnám.

2012. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
A gyerekedet majd évekig a pincében rothadó ruhákból akarod öltöztetni?
2012. jan. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!