Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti hogyan fogadnátok,...

Szülők, ti hogyan fogadnátok, ha a gyereketeknek öngyilkos, depresszív hajlamai lennének?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rosszul, de igyekeznék minden erőmmel segíteni a gyermekemnek.
2011. júl. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Megpróbálnék a bizalmasa lenni, és minél jobb kapcsolatba kerülni vele, és megérteni, hogy mit miért csinál.

Nem kiabálnék, nem hülyézném le, vagy ilyesmi, hanem próbálnék nagyon türelmes lenni hozzá, amíg meggyógyul.

2011. júl. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%
magamban keresném a hibát
2011. júl. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

néha az én fejembe is megfordul, hogy jobb lenne ha nem élnék. biztos boldogabbak lennének anyámék is.

már elegem van, hogy mindig kritizálnak, csak a hibákat látják bennem. ha segítek akkor nem is azt látják, hogy dej ó egy gonddal kevesebb, hanem hogy ezt meg azt, hogy elrontottam. én olyan h*lye vagyok, semmihez se értek.

ezt nem azért irtam, hogy a szülőket hibáztassam, de részben ez is közre játszik. de van akinél a barátok hiánya okozza, vagy más ok.

14/L

2011. júl. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Először is nem rémülnék halálra,probálnám higgadtan kezelni a dolgot.Megbeszélném vele hogy menjünk el szakemberhez.


Voltam fiatal,depresszios,öngyilkosági kisérleteim is voltak,anyuék tudták kezelni a helyzetet.meggyogyultam,rendes életet élek.

2011. júl. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az biztos jele lenne annak, hogy valamit nagyon eltoltam...


19/L anyuka

2011. júl. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Manapság divatos az ilyen hajlam. Másrészről meg valami nagyon elromlott abban a családban, ahol valóban idáig jut egy gyerek. Tessék rendbe hozni a kommunikációt és segíteni felnőni (lelkileg) annak a gyereknek! A gyógybogyókat meg messziről elkerülni!
2011. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jaj, ez nagyon bénító, tehetetlen az ember. Megtett mindent a gyerekéért, szereti, és mégsem tud sokat segíteni.

Az, hogy mit tesz ténylegesen a szülő, attól függ, hány éves gyerekről van szó. És persze attól, hogy mit takar konkrétan az "öngyilkos, depresszív hajlam".

(Úgy tűnik, sok hozzászóló itt nem tényleges szülőként, hanem fiatalként reagált arra, hogy az ő szülei szerintük hogyan fogadnák.)

59/nagymama

2011. júl. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Félek ide olyan emberek fognak írni, akik magát a depressziót mint betegséget sem értik, ismerik.

Sajnos a mai pszichiátria oda süllyedt, hogy adekvát gyógymód az nincs :(

Nem ismerek délalföldön olyan szakembert akire nyugodt szívvel rá merném lányomat bízni, ha depis lenne!

Ide süllyedt egy szakma amelyik mire kifejlődött volna már el is sorvadt a hibás finanszírozás miatt.

Sajnos a szülő akitől a hajlamot örökölte a depressziós gyerek képtelen bármiben segélni a gyerekét ilyen gondban :(

2013. nov. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!