Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért fogadnátok el pénzt? Ha...

Ezért fogadnátok el pénzt? Ha igen mennyit?

Figyelt kérdés

Sógornőm munkát kapott külföldön, egy hónapra szól, és az apa sem dolgozik a városban. Arra kért, hogy ezidőre nem költöznék hozzájuk (más városban élek), hogy ne legyen egyedül a tizenéves lánya. Fiatal vagyok, nincs családom, így megtehetem. Annyi a gond, hogy egyetemre járok, az pedig másik városban van, így néha ingáznom kell, de ez ugyanígy lenne ha otthonról mennék, szóval nem oszt nem szoroz. Ő fizetni akar a "munkámért", merthogy nem vagyok otthon, náluk végzem a házimunkát stb. Én nem akartam pénzt elfogadni, mert mégiscsak egy szívesség, és a sógornőm is. Meg aztán nem munka az egész, inkább új helyzet, szórakozás. Ő mindenképpen fizetni akar érte, mert szerinte egy hét még lehet szívesség, de egy hónap azért mégis más. Meg amúgyis csak törné a fejét azon, hogy mivel hálálja meg, mit vegyen ajándékba érte stb. Meg hogy nekem is jól jön a pénz.


Nem tudom mit csináljak. Ti elfogadnátok ezért pénzt? Ha igen, akkor mennyit?


2011. szept. 12. 18:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Sógornőm: a párom nővére.
2011. szept. 12. 18:43
 2/14 A kérdező kommentje:
Elnézést a fogalmazási hibákért, csak nagyon siettem. Most olvasom vissza, hogy sok helyen elég érthetetlenül fogalmaztam.
2011. szept. 12. 18:45
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
A segítség a házimunkában és egy-két bevásárlás a hűtőjükbe elég lesz.
2011. szept. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Mennyire vagy rászorulva a pénzre? Mert, ha nem olyan vészes az anyagi helyzeted, akkor én a helyedben mondanám neki, hogy hozzon akkor, ha ennyire akar valami meglepit nekem külföldről.


Ha viszont jól jönne neked a pénz, akkor én a helyedben rákérdeznék, hogy ő mennyire gondolt. Egy heti 10-es szerintem még nem pofátlanság.

2011. szept. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
elfogadnék pénzt. figyelj egy hónap már munka. és ez a legegyszerűbb dolog. megbízható vagy és családtag. neked meg kell a pénz. mindanyian jól járnátok így.
2011. szept. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
ha van valami...nem túl nagy árkategóriájú dolog amire vágysz, mondd meg hogy azt megveheti neked, vagy ilyesmi:D de az hogy "oké akkor egy tizes lesz" - nekem pl. nem menne.
2011. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne fizetést adjon, hanem költőpénzt. Én egy huszast elfogadnék, ha tényleg nem a pénz miatt csinálom. Heti ötezer nem sok, de neked mégis jól jön. (A sógornődről nem is beszélve. Ennyiért sosem találna bébiszittyót.)
2011. szept. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Elfogadnék, de hogy mennyit, arról fogalmam sincs, rábíznám.
2011. szept. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ppersze nyugodtan fogadd el,de ne feltétlenül pénzben,hanem mond hogy az étkezésedet állja ő 1hónapig,tehát tudd feltölteni a hűtőjüket,amiből főzhetsz magadnak+a lányának is,meg esetleg legyenek ott tisztálkodó szerek számodra(wc papír,mosópor,öblítő amivel a cuccaid ki is moshatod náluk).Én ezt mondanám neki a helyedben :) Aztán a végén ha még akar neked külön vmi ajándékot venni,akkor biztos fog!
2011. szept. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt monda, hogy természetesen a konyha fenntartását ő állja. Tehát hagy pénzt arra, hogy megvegyük a kajához szükséges dolgokat, mert a lányának ígyis úgyis kell enni :P Szóval nem ebben értette a honorálást.
2011. szept. 12. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!