Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgomnak drogos barátja...

A húgomnak drogos barátja van. Hogy válasszam szét őket?

Figyelt kérdés
Én 18 éves lány vagyok a húgom 15 éves.Van egy 19 éves barátja.Velük kellett szilveszterezzek,h vigyázzak a tesómra.Ott volt persze a barátja is és hozott anyagot.Szívtunk.Engedtem,h legalább tudjak róla és ne titkolja előlem.Gondoltam oke kipróbálja,nem lesz gond belőle.Utólag kiderült,h a srác nagyon sokat drogozik (látszik is rajta) és,h már lefeküdtek.Mit tudnék tenni,h szakítsanak.Megakarom védeni.Várom a segítségeteket
2012. jan. 5. 21:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szüleiddel beszélj erről,ha a húgodat nem tudod meggyőzni.
2012. jan. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

"Szívtunk.Engedtem,h legalább tudjak róla és ne titkolja előlem."


Gratulálok, ügyes vagy.

2012. jan. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Apuka esetleg kissé erélyesebben is felléphet a fiúval és a húgoddal is ha a szép szó nem használ.
2012. jan. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Szerintem jobb olyan kapcsolatot kialakítani,h elmondja a dolgait.Ha akkor kezdek pattogni akkor szerinted ezentúl mit mond el nekem.És annyi nem árt.Nem várom el,h szent életet éljen mert én se vagyok az.Csak én sok hülyeséget csináltam és nagyot koppantam.Ettől akarom megóvni
2012. jan. 5. 21:31
 5/19 A kérdező kommentje:
Ha az kell akkor nem apukához fordulok hanem az én barátomhoz aki jó időre elveszi e kedvét tőle.Jobb lenne finoman,csendben elintézni.Erre várok tanácsokat
2012. jan. 5. 21:33
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Te felfogod mi történt? Drogozott a tesód a te beleegyezéseddel! És szerinted ez így helyes? Normális vagy?
2012. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem is drog volt hanem valami irtóra gyenge fű.Szívtam belőle.És épp ezért akarom szétválasztani őket,h ez ne váljon rendszeressé.
2012. jan. 5. 21:41
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Az, hogy együtt szívtatok most már kissé hiteltelen lettél ebben a témakörben. Mivel megengedted és még be is szálltál szinte áldásod adtad a dologra. Ezek után kíváncsi vagyok mennyire vesz komolyan a húgod.

Ott helyben kellett volna a sarkadra állni, leállítani elvenni a cuccot és elhajtani a srácot a sunyiba.

Ha a gyerekeidet a legnagyobbik felügyeletére bíznád és arra mennél haza hogy ott a cucc, neked megfelelő magyarázat lenne az, hogy meg akartad óvni így aztán te is szívtál egy kicsit? Ezt ugye nem gondoltad komolyan. Nem macerálni akarlak de komolyan el kéne gondolkodnod mi a helyes meg mi az ami csak annak látszik.

Nincs mese feltétlen a szüleidhez kell fordulni ők egy kicsit nagyobb élet tapasztalattal és jobb probléma megoldó képességgel rendelkeznek itt már csak ők tudnak segíteni.18 évesen még elég fiatal és éretlen vagy hogy ezt megoldd. Nem a te hibád, ez a korral jár, majd felnősz és megérted miért írogatunk ilyeneket. Mi is voltunk kamaszok, csináltunk hülyeségeket, azt hittük okosak vagyunk, nem kellenek ide a felnőttek, aztán jól pofára estünk és a végén mindig a szülők rakták rendbe a dolgokat.És ennél lényegesen kisebb dolgokról volt szó mint a narkó. Most meg mi rakjuk rendbe a fiatalokat.

Segítő szándékkal belementél a hülyeségeikbe gondolod, hogy ezután képes leszel korrektül megoldani a dolgod?

Nem fog menni. A szülők ki lesznek akadva, de biztos szeretnek titeket, egyszer lehiggadnak és túl lesztek rajta. Néha a legjobb megoldások a legkellemetlenebbek is egyben.

2012. jan. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
24%

jaj istenem ez a sok okostojás aki itt kiakad a füvezés miatt, istenem... hol éltek ti??? tanyán?? vagy 60 évesek vagytok???

nem az a baj ha valaki "drogozik" hanem az ha nem dolgozik, nem tanul, rossz ember. azért mert valaki "drogozik" füvezik még nem lesz rossz ember.

2012. jan. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak az agyát cseszi szét, egy idő után már a teljesítménye rovására megy. Az agyra hat, aminek nem fog jót tenni egy idő után. Mindez megspékelve egy ilyen pasival. Egyenesen haladnak a jó úton nem igaz? Aztán amikor már függővé vált ez fontosabb lesz neki mint más értelmes dolgok. És ne felejtsük el: ha nem is mindenki de sok füves folytatja egy kicsit keményebb cuccokkal. Talán a hugica nem de ha mégis? Mi a garancia?Egy ilyen társaságban? Nem véletlen a kérdező aggodalma, jogosan félti a tesóját és próbál kikeveredni a dologból. Én is mindent megpróbálnék.

Nem vagyunk 60 éves tanyasiak, okostojás fiatalok vagyunk akik körül ilyenek is vannak így látjuk mi folyik, hogy alakul az életük, mivé lesznek, mivel kezdték és hol tartanak.

Gondolom a te gyerekeidnek ha lesznek személyesen nyomod a szájukba a cuccot ha felnőnek. Gondolkodj már mielőtt megnyilvánulsz.

Most pedig le lehet pontozni mert ahogy elnézem ezen az oldalon mindenki le van gyalulva aki egy kicsit komolyan veszi a dolgokat és képes a felelősségteljes gondolkodásra.

2012. jan. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!