Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti, mit tennétek ellenkező...

Ti, mit tennétek ellenkező esetben?

Figyelt kérdés
A legjobb barátomnak halálos betegsége volt és egy hónappal ezelőtt szívelégtelenségben elhunyt. Pár hónappal ezelőtt megismerkedett egy lánnyal, akivel közel kerültek egymáshoz. A lánynak eleinte nem akart, viszont a későbbiekben már beszélt a betegségéről. A barátom, kért Tőlem egy szívességet, amit megígértem, hogy teljesítek! Viszont, mikor elmondta, bár nem értettem Vele egyet, de mégis megígértem, hogy megteszem. Azt kérte Tőlem, ha Vele történne valami, akkor értesítsem az általa megismert és megszeretett lányt, hogy mi történt és azokat mondjam, amit mondani fog nekem. Viszont volt néhány dolog, amivel nem értettem egyet és nem tartottam korrektnek. Ő egy kitalált vezetéknévvel /a keresztneve volt valós/ mutatkozott be a lánynak, nem adta meg neki a valódi címét sem. Az sem volt valós, hogy kórházban volt, mert otthon hunyt el. Amikor megírtam a lánynak, hogy mi történt, teljesen magába zuhant, még az öngyilkosságon is gondolkodott, mert annyira szerette a barátomat. Mikor ezeket megírta nekem a lány, egy hatalmas bűntudat tört rám. Gondoltam, hogy megtettem amit kért és ennyivel el van intézve. De nem tudtam magamban tartani és elmondtam a barátnőmnek, aki ezt nem tartja korrektnek és azt mondta, hogy mondjam el az igazat a lánynak. Én is az egyenes utat tartom a járhatónak, viszont ezzel megszegném az ígéretemet?!
2012. jan. 5. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
És mitől érezné jobban a lány, ha tudná, hogy nem kórházban volt a srác, hanem otthon? Meg hogy más volt az igazi vezetékneve? Az miért változtat bármit is? Max. rúgsz még egyet szegény csajba. Hagyd békén, hagyd felejteni.
2012. jan. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha akkor nem utasítottad vissza, hogy füllents a lánynak, amikor a barátod mondta, akkor most már hagyd az egészet.


Most már úgy sem oszt sem szoroz. Teljesítve az utolsó kívánság, a lány meg remélhetőleg túllesz ezen.


De ha elmondod, akkor felkavarod az állóvizet. Akkor megszeged egy halott utolsó kívánságát. Ki tudja nem forog-e majd a sírjában.

A lány meg teljesen összetöröd, hogy hazudott neki a nagy szerelme, akin már számon sem tudja kérni a hazugságokat, így akár egy életen át is örlődhet.


Én sem tartom szép dolognak ezt a füllentést, de fogadd el, hogy ebben az esetben nem az számít, hogy te mit gondolsz. Hagyd, hogy elmúljon ez a dolog. Most már mit változtat?

2012. jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, 13 éves koromban halt meg apám rákban.

A kérésére anyám végig hazudozott nekem mikor apu kórházban volt, így én csak halála előtt pár nappal tudtam meg az igazságot... és magamtól jöttem rá.

Mire lett volna bátorságom kinyögni anyámnak hogy látni akarom apukám, már késő volt.

Máig nem hevertem ki, hogy nem tudtam megkérdezni, mire volt jó ez a hazudozás.


Ne tegyél semmit, a lánynak úgyis tökmindegy, milyen néven gyászolja a szerelmét, nem?

2012. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

az első kommentelővel értek egyet. igazából nem értem mi a kérdező problémája. most komolyan, az a nagy dráma hogy elmondd e a lánynak, hogy nem Kovács Józsi, hanem Kiss Józsi volt aki meghalt? Egyáltalán milyen kapcsolatuk volt, ha arról sem tudott, hogy meghalt a "szerelme?" és a vezetéknevét sem.

ostoba a kérdés, ostoba a probléma, szomorú a történet.

2012. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!