Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez kapzsiság, vagy túlzott...

Ez kapzsiság, vagy túlzott gondoskodás?

Figyelt kérdés
Normális házaspár vagyunk egy 8 hónapos babával. Jól élünk egy nagy családi házban, mindenünk megvan, ami szükséges, van munkánk is. A férjem a fő állása mellett alakított egy kft és nemrég egy webáruházat is beindított, mert szerinte ebben a világban több lábon kell állni. Ezt aláírom, de most egy olyan vállalkozásba is bele akar vágni, ami miatt 1 évig alig fogjuk látni, gondolom majd csak aludni jön haza. Már így is nagyon keveset van velünk. Ha itthon van, akkor is dolgozik. A gyerek nem fogja ismerni az apját. Azt mondja, ezt miattunk csinálja, hogy nekem ne kelljen visszamennem dolgozni és meglegyen mindenünk. Én a jelenlegi életemmel is elégedett vagyok és szívesen dolgozok, ha kell. Nem akarok eltartott unatkozó háziasszony lenni. Arról álmodik, hogy alkalmazottak dolgoznak helyette és sok pénze lesz. Persze ez nagyon jól hangzik és valószínű el is tudná érni, ha akarná, de közben elhanyagolja a családját. Jó ez így? Attól félek, ha beindul az üzlet, akkor még többet akar majd. Eddig így volt. Persze az ember mindig többet és jobbat akar, de nem mindegy milyen áron.

2012. jan. 6. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a férjed csinálja jól. Állj mellé, és segítsd, amiben tudod. Biztosan vannak olyan feladatok, amiket rád bízhat, így neki is több szabadideje lesz, amit rátok fordíthat.

A mai világban amit ő csinál, elengedhetetlen ahhoz, hogy biztonságban tudjátok magatokat anyagilag. Ismerek olyan családot, ahol nem álltak több lábon, és amikor beütött a krach náluk, csak úgy bírtak kilábalni a dologból, hogy apuka kiment külföldre dolgozni. Na az valóban pocsék, az első két évben csak egyszer találkoztak, mert spóroltak a repjegyen is...

2012. jan. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Apám is ilyen... Az lett az eredménye, hogy már 2 feleségen van túl,a harmadik nője is nemsokára otthagyja. Rólam annyit nem tuditt eddig megjegyezni, hogy nem szeretem a gombát... Szerinted? Jó dolog, ha az embernek sok pénze van, de kell húzni egy bizonyos határt.
2012. jan. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
te is dolgozhatsz vele a vállalkozásában ha egy picit nagyobb lesz a gyerek, és akkor az ő vágya is teljesül, és mivel te is besegítesz, több ideje marad rátok. de egyébként igen, a jelenlegi helyzet szerintem is túlzó. ha jól értem azt akarja hogy htb legyél, mikor a gyerek nagyobb lesz is. ami szép és jó, de nem olyan áron, hogy nem marad rátok ideje. így pont azért nem adja meg nektek a legfontosabbat, mert azt akarja hogy mindenetek meglegyen
2012. jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
50-50%....neked is igazad van meg neki is,meg kell talalnotok az arany középutat,ha nem kibillen a mérleg,és megromlik a kapcsolatotok....probalj meg beszelni vele.
2012. jan. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Hát igen valóban nagyon nehéz megtalálni az arany középutat a mai zavaros helyzetben.

Ha egy embernek családja van szeretne megadni nekik mindent, de ez meg lemondásokkal jár.

Tényleg nem árt több lábon állni nekem is voltak mellékeseim csak időm nem még saját magamra sem.

Ha annyira hajthatatlan akkor szerintem segíts neki amiben tudsz.

Így nem fogsz unatkozni, hasznosnak érzed magad, ketten építitek a jövőtöket. Talán neki is több ideje lesz.

2012. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A férjednek alapvetően két baja van. Az egyik a munkamánia a másik a kapzsiság /ez a legjobb jelző, ahogy te is írtad/. Siker-és pénzorientált, amit a családja fog megsínyleni. Arról nem beszélve, hogy előbb-utób az egészsége is rámehet.
2012. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az egészsége már ráment. 35 évesen annyi gyógyszert szed, hogy már szinte jóllakik vele. Idegroncs, magas a vérnyomása, nyelőcső fekélye volt (már javul), gerincsérve van és a vállízületei is rosszak, most gyógytornára jár.
2012. jan. 6. 16:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Én elég fiatalon egy kisebb vagyont örököltem majd később befektettem ezt egy vállalkozásba.Az elején volt hogy aludni jártam haza , a szüleim is aggódtak hogy 2 hete nem láttak még a telefont sem vettem fel.Tapasztalatból tudom hogy függővé tud válni az ember , úgymond "őrült üzletember" lesz.Nekem eddig 3 cégem van ,emellett 2 városban van egy üzletem is.Járnom kell pszichológushoz , pszichiáterhez és terápiákra.
2012. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és jelenleg 26 éves vagyok.A következő rögeszmém hogy az USA-ban csinálok céget.
2012. jan. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!