Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Örökbefogadó szülőkben mikor...

Örökbefogadó szülőkben mikor alakul ki az anyai/apai ösztön, érzés, gondoskodás? Felháborodtam, többi lent

Figyelt kérdés
Ismerős pár nemrég örökbefogadott egy újszülött gyermeket. Apuka egy hónaposan azon zsörtölődött, hogy nincs kialakult napirendje a gyereknek. Hiába mondtam neki, hogy van hogy 3-4-6 hónaposnak sincs még állandó, az nem baj... Amúgy elég fafejű a srác, szabályok vannak, ami szerint kell élni. Ilyen a mentalitása. Most meg, a legújabb infóm az, hogy a másfél hónapost, aki éjszaka egy ideig alszik, majd felébred, eszik, sír hosszasan, szóval most le akarják szoktatni az éjszakai kelésről a nem egész két hónapos gyermeket! Gondolom azért, hogy ők, mint szülők tudjanak aludni. Normálisak ezek??? Vagy csak nálam verte ez ki a biztit? Egyébként apuka átment kezdetektől a másik szobába aludni. Ezt se nagyon értem ám. Ja és nem veszik éjszaka maguk mellé, még csak kipróbálni sem, hogy attól megnyugodna-e a pici, mert nem akarják, hogy odaszokjon. És igazából nem nagyon próbálkoznak semmivel, hogy kitalálják mi lehet a baj, általában álomba sírja magát a csöppség. Úgy sajnálom, de nem lehet velük beszélni, mennek a saját fejük után (anyuka még talán rendben lenne, ha nem lenne apuka ennyire akaratos) Lehet azért ilyenek, mert nem a sajátjuk és új a szitu, meg hirtelen jött? Szerintetek változni fog ez? Vagy egy hónap alatt már ki kellett volna alakuljon bennük az ésszerű szülői gondoskodás? Ti mit tennétek?
2011. nov. 9. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Szívből sajnálom szegény picit. Csak remélni tudom, hogy ez idővel változni fog, és nem fogják éreztetni, hogy nem a sajátjuk, illetve nem bánták meg az örökbefogadást. Szegénykémnek éppen elég, hogy a saját anyja lemondott róla.

Én is amellett vagyok, hogy a pici a saját ágyában aludjon és nem szoktattam magunk közé, de mégis az első 1 hónapban mellettem aludt, éjszaka felkelt enni 1-2 alkalommal. Most 6 hónapos, a saját ágyában alszik, éjszaka ha éhes, akkor eszik 1x szokott, ha sír ott vagyok mellette simogatom, ha nem akar megnyugodni, akkor magam mellé veszem.

2011. nov. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az örökbefogadáson múlik. Olvasd csak el, itt hányan panaszolják a vér szerinti babájukról ugyanezeket. Le akarják szoktatni az 1-2 hónapost a "hisztiről", halálra izgulják magukat, hogy a gyerek "fel lesz kapatva", ötleteket cserélnek, hogyan lehet egy újszülöttet leszoktatni az éjszakai evésről... Szerencsére nem ez az általános, de sajnos előfordul. Nem azon múlik, a saját vérük-e az a szegény idomítandó gyerek. :S
2011. nov. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Ebbe nehéz belelátni, hogy jogos-e a felvetésed. Ha a alvás részét nézzük, azért 2 hónapos kor körül már lassan át alusszák a babák az éjszakát. (hacsak nem éhes, vagy eleve ezt szokta meg) Lehet, hogy egyetértenék az elveikkel, csak nem igazán ismerem
2011. nov. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Még annyit, hogy az a szegény csöppség teljesen új helyen van, "egyedül" van. Kell Neki a közelség, ha azt igényli. Rá gondolni is rossz, hogy csak sír és senki nem öleli magához... :(
2011. nov. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"azért 2 hónapos kor körül már lassan át alusszák a babák az éjszakát."

Kivéve, amelyik nem. A többség általában NEM.

Második voltam.

2011. nov. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%
Miért kell foglalkozni mással?
2011. nov. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennek sajna semmi köze az örökbefogadáshoz...hány ilyen szülőt ismerek...

van olyan ahol apuka szintén ilyen vaskalapos és anyuka úgy szökött ki éjszakánként a gyerekszobájába hogy amikor az ébred szopizni akkor meg ne nyikkanjon, mert apuka még a végén megtudja hogy a "büdös kölök" képes még 3-4 hónaposan felkelni éjjel.

Hihetetlen hogy milyen kapcsolatok vannak emberek között...

Nálunk ilyesmi fel se merülne hogy a férjemmel ilyen gyökeresen más véleményen lennénk vagy ha úgy is lenne tuti engedne egyikünk mert ilyen nincs hogy a hapsi kerek perec kijelenti mi hogy van...

Egy másik barátnőmet a férje a szoptatással készítette ki, szegénynek nem volt elég teje és halálba szekálta a nőt hogy milyen anya ő és hogy az ő gyereke márpedig csak anyatejes lehet...

Azóta is együtt vannak élik világukat szóval furcsa...

Az én gyerekeim anyatejesek voltak, egyik 5 hónaposan aludta át az éjjelt, a másik 19 hónaposan, most a harmadikat szoptatom szerintem ő se fog hamarabb leszokni az éjjeli ébredésről.

Sírni meg max akkor hagyom ha a másik kettőt rendezem épp és nem tudok odarohanni vagy ha valami folyamatban van éppen fürdetem a nagyokat vagy ilyesmi.

2011. nov. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Értem, de annak valami oka kell, hogy legyen, mert a nappal-éjszakát az elején keverik, ez eddig érthető. De addigra már kialakulóban van ez a fajta ritmus.

Tehát ha mégis fölébredne, akkor azon lehet változtatni, hogy ne így rögzüljön be. Mert ha így marad, akkor aztán lehet, hogy egy-két évesen is álmatlanok lesznek az éjszakát.


A nem fölvevéssel én se értek egyet.

2011. nov. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Persze vannak babák, akik átalusszák az éjszakát szinte kezdettől, de ha ő nem,akkor miért kell leszoktatni a kelésről a saját kényelmük miatt? ezt nem értem.

Én gyerekem másfél éves koráig kelt egyszer, de volt olyan időszak, hogy többször is. Egyszer nem jutott eszembe, hogy itt a vége, és holnaptól nincs egy hang sem! Megjegyzem nem is hagytam sosem sírni. nekem ezt diktálta az anyai ösztönöm. és nem félek, hogy elkapattam a gyereket, nekem ez a természetes és szeretném, ha bízna bennem/bennünk, meglenne benne a bizalom a szülei iránt a későbbiekben is.

2011. nov. 9. 15:30
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Apukát elküldeném a jó francba a napirendjével!Az én lányom 10 hós múlt és még mindig nincs.Mi szülők vagyunk azok akiknek idomulni kell a babához, nem egy 2 hónaposnak a szülőhöz!

Megáll az ész!

Nem ismerem őket, így nem akarok konkrét véleményt formálni a szokásaikról, de ki így, ki úgy akarja nevelni a gyermekét.

Az nem baj pl, ha nem akarja maguk közé szoktatni a babát (mi sem tettük), de, hogy fel sem kel hozzá éjjel, azt drasztikusnak tartom egy 2 hónapos baba esetében.

Az én lányom 8 hetesen teljesen tápszeres lett és onnantól átaludta az éjszakát.Örültem, hát persze!

De az első 8 hétben bizony felkeltem hozzá 2-3 óránként szoptatni és tápszert csinálni még akkor is ha nappal zombi voltam emiatt.Az volt a legjobb, mikor szívott kettőt a ciciből és bealudt, aztán letettem és 10 perc múlva kezdődik az egész elölről...

A szülőnek ez a dolga, erről szól anyánbak és apának lenni.Ha vállalták a gyerekért a felelősséget, akkor a nehézségeket is vállaniuk kell!Egy kisbabával még több a gond mint az öröm, főleg az elején.

10 hós kiscsaj anyuja

2011. nov. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!