Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon bánt, hogy...

Mit tegyek? Nagyon bánt, hogy így viselkedik velem. Kérlek adjatok tanácsot.

Figyelt kérdés

A párommal lassan 2 éve élünk együtt. Eleinte (mint mindig) ez a kapcsolat is tökéletesnek tűnt. Aztán (lakva ismeri meg az ember a társát) amikor összeköltöztünk egyre kevesebbet foglalkozott velem. Eleinte azt gondoltam idővel változik. De nem. Munka után hazajön eszik, és beül TV-zni vagy könyvet olvas. Hétvégén egész nap könyvet olvas, este kicsit TV-zik, és még éjfél előtt elalszik. Reggel 7kor felkel, kávé, cigi, és ugyan úgy megy minden tovább. Számtalanszor leültem vele beszélgetni, ami úgy nézett ki, hogy én beszéltem Ő hallgatott. Százezerszer elmagyaráztam neki, hogy egy párkapcsolat egyik lefőbb alapja az, hogy beszélgessünk. Egyszer azt mondta minek annyit beszélgetni. Mennyit? Ha én nem szólok hozzá, ő hozzám sem szól. Persze szeret, meg minden...Szilveszterkor azt mondta, megígéri többet törődik velem, és kevesebbet a tv-vel és a könyvekkel (milyen kedves...). Tudtam, hogy nem fogja betartani, és eddig minden a régi. Szerinte minden rendben. Amikor megkérdeztem minden oké e a kapcsolatunkkal azt mondta szerinte igen, azt kivéve, hogy most nem keres olyan jól. Én őt nagyon szeretem, és már nem tudnék élni nélküle, az életem részévé vált, és sosem tudnám elhagyni. De legyünk őszinték ez így pár hónap múlva egy szenvedős se veled se nélküled lesz. Nem tudom mit tegyek. Ha beszélgetni akarok látom rajta, hogy a francba kívánja az egész beszélgetést. Ő a két év alatt egyszer sem jött oda, hogy beszélgessünk.

Én 21 éves lány

Ő 25 éves fiú.

Arra már ki sem térek, hogy néha zavartan viselkedik, folyton elfelejt mindent, és legtöbbször az a válasza egy adott kérdésre, hogy "nem tudom". Édesanyám azt mondja "formáljam", és "próbáljam meg megértetni vele, hogy nekem a beszélgetés, és a közös programok mennyire fontosak". Megpróbáltam. Ilyenkor fél órán keresztül csak velem foglalkozik, aztán szó szerint elfelejti hogy miről beszéltünk. Sokszor felháborodik ha beszélgetni akarok vele. Néha elég agresszív is tud lenni, de megütni sosem tudna. És mindezek ellenére, még csak nem is az a tipikus férfias pasi...

Jesszus..

Mit tegyek? Hogy próbáljam meg "formálni" vagy "rávenni", hogy törődjön velem? Tudom, hogy ha rá kell venni az régen rossz, de jelen esetben nincs mit tenni. Kérlek segítsetek.


2012. jan. 8. 12:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
53%
Egy férfit nem kell formálni, főleg nem arra ami az édesanyádnak a vágyálma. Gondolom ha te is jobban odafigyelnél rá, akkor nem lenne ilyen, mind a két oldalról meg kell nézni, nem egyértelműen a te oldaladról vetíteni a dolgot. gondolom te is hibáztál valamiben, és azért van a mostani szituáció.
2012. jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Már bocsáss meg ,de én rengeteget foglalkoznék vele, hogyha ő is foglalkozna velem. Ha odamegyek hozzá akkor folytatja a tvzést és az olvasást. Én MINDENT megtettem már érte..MINDENT!!!!!
2012. jan. 8. 12:42
 3/27 A kérdező kommentje:
Bizonyára te is hasolnó faszi lehetsz.. sok sikert.
2012. jan. 8. 12:44
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha már mindent megtettél, akkor tedd fel magadnak a kérdést, hogy akarod-e ezt így még 50 évig.

Ha a válasz "nem", vagy túl sokáig tart kimondani az "igen"-t, akkor jobb ha most kilépsz.

2012. jan. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Tudom.. és igazad van! De mit tegyek, ha nagyon szeretem? Ettől függetlenül? Persze nem akarom 50 évig így húzni, de mindig reménykedek, hogy megváltoznak a dolgok. Van rá esély? Vagy halott ügy az egész?
2012. jan. 8. 12:52
 6/27 csokissüti002976 ***** válasza:
100%
Sz*rd le Te is, menj el nélküle bulizni. Majd észbekap tőle. Ha meg nem, akkor hadd menjen, nem érdelmi meg a szereteted.
2012. jan. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
77%

Az én párom is ilyen, ő sem érti, mit akarok annyit beszélgetni, meg hogy ő ilyen, nyugodjak bele. :) Meglepődnél, mennyi házasságban van ez a felállás, hogy a férfit a neten, játékokon, tévén kívül semmi nem köti le otthon, szabadideje ebből áll. Sokszor azt gondolom, bennem van a hiba, hisz ez másoknál is csak így van, mégsem lázadnak. Legalábbis ha a munkatársaimra gondolok, igen. Ott is az összes srác, 20-40 között mást nem csinál otthon, esetleg haverokkal megy még sörözni, stb. (párom nem jár sehova)

Az enyém is mindenre azt mondja: nem tudom. A falra mászok tőle, mert olyan kérdésekben is ez a válasza, aminél egyenesen bántó ez a válasz...

Tényleg egyszerűen minden stimmel, ahogy olvasom... Ő sem férfias, de néha úgy ki tud kelni magából. Ha az apját veszem mintának, akkor sok jóra nem számíthatok. :S

Nem írtál magadról, de nálunk külön gond az, hogy én meg túl talpraesett és domináns vagyok nő létemre, de legtöbbször ő ezzel a passzív viselkedésével tesz meg engem főnökké. Utána meg szid, hogy ő el van nyomva... Nálatok ilyen nem szokott lenni?

2012. jan. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 bánomisén ***** válasza:

Felnőtt embereket már nem lehet átnevelni.

A párod szüleinek hasonló a kapcsolatuk, mint a tiéd? Ilyen beszélgetés- és törődésmentes? Mert akkor lehet, hogy szimplán csak a kapott mintát követi, amit születésétől fogva látott.


Az is lehet, hogy részéről már elmúlt a nagy szerelem és csak megszokásból, kényelemből van veled. Ha eleinte más volt a kapcsolatotok, akkor ez is könnyen előfordulhat.

2012. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Úristen, mintha én írtam volna. Dominánsabb vagyok, beszédesebb. Az ő apja egy alkesz tróger volt, akivel 10 éve nem beszél, az anyja egy k*va akinek minden gyereke más apától származik, a testvére egy bunkó aki folyton bántotta, a nővére csak a pénzre utazik...

Próbálom megbeszélni vele de nem megy. És sajnos nem nyugtat, hogy sokaknál van ez. Én ennél többre vágyom. Persze sokszor hallottam én is hogy el vagy nyomva, de ez nem igaz. A seggét is kinyalom, amikor beteg voltam úgy kellett kérni, hogy hozzon egy teát. Nem értem miért ilyen. Nem gondolom, hogy velem lenne a hiba, hisz én nyitott vagyok felé, de ő felém nem nagyon. Alig beszélgetünk, jóformán nem tudok róla semmit! :S

2012. jan. 8. 12:58
 10/27 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy befolyásolja a családi kapcsolat. De igenis formálni kell, mert így nemhogy én, senki az ég világon nem fog vele boldog lenni, és ez által ő sem lesz az.
2012. jan. 8. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!