Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mennyi...

Ebben az esetben mennyi esélye van az elvált szülőnek a gyerektartás emeltetni?

Figyelt kérdés

Elvált pár. Gyerek anyánál elhelyezve. 5 éve rendszeresen 50 ezer ft gy-t kap az elvált féltől. A gy-t nem a bíróság állapította meg, hanem a felek egyeztek meg az összegben. Akinél a gyerek van elhelyezve, most emeltetni akarja a gyerektartást. Nagyon jó anyagi körülmények között él az új kapcsolatában, amiből szintén született egy gyerek. Milyen indokkal emeltethet az anya?

Pl. ha az anyagi körülményei nem változtak meg, tehát nem lettek rosszabbak, a gyerek életkörülményei sem változtak negatív irányban és több költség sincs rá (még alsó tagozatos, 8 éves).


2012. jan. 9. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs sok esély.Kivéve,ha az apa netto keresete kb 250-260 ezer forintnál több.

A bíróság majd megállapítja a gyt. összegét.

2012. jan. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az anya életkörülményeit, anyagi helyzetét nem vizsgálják?
2012. jan. 9. 15:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
tudni kellene, mennyi az apa fizuja. Ha az 50. 000 jóval magasabb, mint a 20%-a, akkor álljon a per elé bátran.
2012. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha a fordított esetből indulok ki akkor nem.

Pl apa keres 100 ezret ebből ad x gyt-t.Apa új barátnője keres 200 ezret.Apa ugyanugy az x összeget fizeti.


Persze külön megegyezni lehet,de ha szerinted ez elég vagy sok akkor inkább a bíróság mondja ki az utolsó szót.

2012. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tehát ha anyának eszébe jut több pénzt kisajtolni apából, akkor megteheti. Indokolnia sem kell. :) Szép.
2012. jan. 9. 15:50
 6/11 A kérdező kommentje:
A gyereknek nem nőttek az igényei, bőven elég az 50 ezer. Ráadásul nem csak az apa tartja a gyereket, hanem az anya is, akinél el van helyezve. Továbbá az anya kapja a családi pótlékot és a gyerekre járó adókedvezményt. Ha úgy számolunk, hogy anya és apa egyformán költ a gyerekre egy hónapban, plusz a családi és az adókezvezmény, akkor nehogy már 1 alsós gyerekre havi 120-130 ezer forintot el kell költeni. :S
2012. jan. 9. 15:53
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom mennyi a hivatalos kereseted, de lehet, jobban jársz, ha bíróság ítéli meg. Valószínű, hogy kevesebbet kell fizetned az ötvennél is. A párja anyagi helyzete valóban nem számít, a ti kettőtök gyerekét nektek kell eltartani.
2012. jan. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A hivatalos fizút nézik csak. 2 évente lehet emelést kérni az infláció miatt szóval valamekora emelést megkaphat.
2012. jan. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 2009 nyarán volt hasonló szitu. Férjem volt felesége emelést kért bíróságon/ügyvéden keresztül. Neki is be kellett adnia a papírjait, keresetit is és a kiadásokról is, ugyanis az indoka az volt, hogy egyedül neveli a 12 éves fiút, és nem jönnek ki a keresetéből. A férjemnek dettó. Kereseti igazolást kellett bemutatnia, plusz minden kiadásról számlákat(előző havit). Akkor én 8 hónapos terhes voltam az első babánkkal. Táppénzen voltam, és bizony még nekem is kellett a kereseti igazolásom, és még igazolás a terhességről. Ekkor én ezen kis túlzással fel voltam háborodva. De a rendszer úgy működik, hogy megvizsgálják minkét fél bevételét és kiadását, és az alapján hoznak döntést. Megkapta az emelést.

Azt tudni kell, hogy ilyen esetekben kizárólag a gyerek érdekét nézik, senki másét.

Nem tudom mennyi a nettó fizud, bár biztos nem kevés, ha havi 50E-t ki tudtál perkálni. A férjem nettó 90E-t keresett, ebből a maximális összeget, 15000-t vonnak gyerektartást. És annak ellenére is, hogy iszonyat sok a kiadásunk:lakáshitel, autóhitel(frankos), víz, gáz, villany, telefon, közös költség, pelenka, és még egyél, igyál, és ugye ott a kicsi gyerek egyéb kiadásai.

Ha jól emlékszem a fizud max. 40%-át ítélhetik meg az anyának, ha indokoltnak tartják. De ha él a háztartásodban kiskorú gyerek, akkor csak a fizud 20%-át vehetik el max. Számolj utána hogy hogy járnál jobban: ha a bíróságra bízod, vagy ha beleegyezel egy magasabb összegbe.

Ja, és egy jó tanács: minden egyes befizetésről legyen meg az igazoló szelvény. Lehetőleg rózsaszín csekken(bár annak még plusz feladási díja is van), de legjobb, ha bankszámlára utalod át az összeget, hogy nyoma legyen. Mert ha a volt nejed egyszer bekattan, és letagadja az elmúlt 5 év 50E-it, akkor bizony visszamenőleg (asszem) max 2 évre megítélhetik neki a kifizetést, ha te nem tudod igazolni a kifizetéseidet.

2012. jan. 10. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, és akár csekken, akár bankszámlára utalsz, megjegyzés rovatba feltétlenül be kell írni hogy gyerektartás. Nehogy letagadja majd, hogy azt nem gyerektartás címen fizetted neki, hanem mondjuk mert tartoztál neki. Attól is függ, mennyire patkány a volt nejed. Erre utaltam az előbb, hogy mivel nála van a gyerek, és a gyerek érdekét nézik, mondhat bármit,inkább mellette áll a bíróság, mint melletted.
2012. jan. 10. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!