Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő akkor ha elvált...

Csabailány kérdése:

Mi a teendő akkor ha elvált szülőknél ahol a 2 gyerek külön van, egyik az apánál a másik az anyánál, és az anya a havi keresetünk majdnem a felét elkéri gyerektartásra?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy én édesapámnál, hugom édesanyámnál van, és édesanyám 35 ezer forintot követel havonta gyerektertásra, ami több mint édesapám havi keresete! A szüleim törvényesen nem váltak el, csak egy kézzel írott papírjuk van, amin az szerepel, hogy édesapám havonta 15 ezer forintot ad neki, de ő sokkal többet vesz el! Volt egy megállapodás, hogy az én családi pótlékom ami 15 e forint az továbbra is megy édesanyámhoz, de ő mellette kér még 15 ezret plusz házastársi díjjat is! Édesapám rokkant nyugdíjjas, mellette heti 4 órában van bejelentve dolgozni, ami kb 20 ezer forint neki, így a havi bejövőnk 37000+20000 forint, vagyis 57ezerből 30-35-öt édesanyám elvesz! Ilyenkor mi a teendő?

2011. dec. 4. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

egy foritot sem kellene fizetnie,hogy akkor anyukád fizessen ugyanannyit miattad


van biróságon ingyen fogadóóra,menjen be apukád


és ne fizessen,nem kell,hisz nem anyukádnál maradtál

2011. dec. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
De apukád mi a jó büdös francnak fizet egyáltalán? Nálunk is ugyanez a helyzet, a két gyerek a két szülőnél, de soha senki nem fizetett a másiknak semmit. Mert milyen jogon?
2011. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se kéne, beszélj apukáddal, anyukád meg pereskedjen ha valami nem tetszik.Milyen jogon követel, ha téged apukád nevel, akkor fizessen ő is ennyit rád.
2011. dec. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyudnak is kell fizetnie utánad!

Édesapád bemehet a bíróságra, van ingyen jogsegélyszolgálat mindenhol.El kellene válni törvényesen, és a bíróság mondaná meg, hogy ki mennyit kell fizessen.Ez lenne a legcélszerűbb.

2011. dec. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
A te családi pótlékodat miért az anyukád kapja? Az neked jár. Ez így hülyeség. Miért veszi el anyukád a te pénzedet?
2011. dec. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
bíróságon kéne rendezni a gyerektartást és a felügyeleti jogot - apád meg ne fizessen egy fillért se
2011. dec. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De ha apukád tényleg ilyen keveset keres, jobb lenne, ha anyukád fizetne apukádnak tartásdíjat, meg apukád is anyukádnak :D.Hacsak nem ő is rokkantnyugdíjas...
2011. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kicsit necces ez az egész. Hogy éltek, laktok ketten 20-22 e. Ft-ból?
2011. dec. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válszokat! a megélhetés az úgy működik, hogy én suli mellett vállaltam diák-munkát és tudtommal, azzal anyám nem kezeskedhet! Faterom azért fizet, mert szeretné látni hugomat, mert anyám azzal fenyegeti, hogy ha nem fizet akkor nem láthatja a gyereket! :( Bár mondjuk így is csak akkor látja fater, amikor lejön anyám követelőzni, mert amúgy nem engedi be őt amikor lemegy hétvégente!
2011. dec. 7. 15:25
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Éppen a fentiek miatt kellene bírósági útra terelni az egészet. Ott majd eldöntik, kinek mi a kötelessége, joga.
2011. dec. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!