Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egykék! Milyen volt a gyerekko...

Egykék! Milyen volt a gyerekkorotok? Meséljetek!

Figyelt kérdés

Nekem nincs testvérem és a gyerekkorom fele nagyon pocsék volt,sokat voltam egyedül,nincsenek emlékezetes dolgok,csak a soha véget nem érő unalom,meg az egyedüllét.De amikor elköltöztünk 14 éves koromban egy másik városba,volt két barátnőm,akiket kineveztem a testvéreimnek és onnantól kezdve jól éreztem magam.Amég el nem veszítettem őket,föl sem tűnt,hogy ez milyen fontos és nem tudom,hogy mi tudná őket pótolni,hiányzik az együtt töltött idő.

Ti hogy éltétek meg,hogy nincs testvéretek?


2012. jan. 14. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Nekem van testvérem, és ha neked ilyen testvéred lenne neked sem hiányozna.
2012. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jó volt. Gyerektársaságnak ott voltak a barátaim, és a szüleim is sokat foglalkoztak velem.
2012. jan. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem csak egyke voltam, de anyám egyedül is nevelt(nagyanyám"besegített"), nemhogy testvér nem volt, még gyerek sem volt sokáig a környékünkön sem.Nem hiányzott sem testvér, sem gyerektársaság, magamnak való voltam.Sokat voltam egyedül, ez csak azért volt rossz, mert féltem bent a házban, nagyon.Emlékszem, volt úgy, 4-5 éves koromban, hogy télen legnagyobb zimankóban is sokszor inkább kiálltam a teraszra, papucsban, kabát nélkül és ott fagyoskodta, míg mamám be nem jött az udvarból, csak ne kelljen bent lennem egyedül.Ki is kaptam mindig, hogy lenge öltözetben kimentem utána.

Otthon nem unatkoztam, mert mindig találtam valami elfoglaltságot, rajzolgattam, könyveket nézegettem,tévéztem,ha jó idő volt sok szórakoztató elfoglaltságot találtam a hatalmas kertben, vagy bicajoztam rengeteget, rohangásztam a kutyámmal, na meg persze csínytevésekkel is töltöttem sok időt.Iskolás koromtól már szinte minden nap összejártam barátokkal, barátnőkkel, bár sokszor még így is magányosnak éreztem magam.

2012. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon imádtam, tekintve, hogy akkor érzem magam a legjobban, ha békén hagynak. (Ez máig így van, de nem jelenti azt, hogy ne kéne társaság, csak nem állandóan. A testvér viszont - főleg kiskorban - abszolút állandó társaság.) Akkoriban is kérdeztek rá többen, hogy nem rossz-e nekem, és akkor is azt mondtam, hogy nem, sőt az lenne a rossz, ha lenne. És ezt most is így látom.


Van, akinek való, van, akinek nem. Én pont az a ritka eset vagyok, akinek egyáltalán egy kicsit sem.

2012. jan. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja. SOHA nem unatkoztam a 38 évem alatt egyetlen percet sem. Egyszerűen fogalmam sincs, mi az, hogy unatkozni.
2012. jan. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)Hát ez érdekes.Az egyedüllét szerintem nyomasztó,gyerekkoromban is volt bennem mindig egy nyugtalan érzés,amikor egyedül voltam.Mindig is csodáltam azokat,akik szeretnek egyedül lenni,volt egy ilyen osztálytársam én nem tudtam megérteni,hogy hogy tudja szeretni ezt az állapotot.Még elviselni oké,azt el lehet,de szeretni?
2012. jan. 14. 12:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt valami jó..Sokat voltam egyedül.9éves koromban elváltak a szüleim,na akkor meg még többet.Anyum éjszakásként is dolgozott,ilyenkor egyedül voltam a lakásban(panelben laktunk,voltam vagy 11)és a szomszéd "vigyázott" rám.Vagyis lefekvés előtt benézett,hogy minden rendben van-e.Nagyon zárkózott vagyok a mai napig.Már igénylem,hogy egyedül legyek.Kevés ember van akit eltudok viselni huzamosabb ideig magam mellett egy szobában.:/

Viszont 17éves koromban megszületett az öcsém,majd egy évvel később a hugim.:)

20l

2012. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Kevés ember van akit eltudok viselni huzamosabb ideig magam mellett egy szobában.:/ "

Úgy értem,hogy mondjuk több hétig,közös szoba.Hát nem tudom,hogy lesz nekem élettársam.:) Hogy fogom megszokni..Pedig van barátom és már volt róla szó.

2012. jan. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A szüleim elég sokat foglalkoztak velem, így nem volt soha egyedüllét érzésem.

De már kisgyerekként is elég jól elszórakoztattam magam a másik helyiségben, ha mondjuk anyám takarított vagy főzött és nem tudott teljes mértékben rám figyelni.

Néha már azért jöttek utánam, mert annyira csendben voltam.

Állítólag olvasni is rejtélyesen tanultam meg, egyik alkalommal, 3 éves koromban órákig kussban ültem a szobámban. Rám néztek, én pedig lassan szótagolva olvastam magamnak egy mesekönyvből. Megnézték és tényleg az volt odaírva. Abból soha nem olvastak nekem, így emlékezetből nem mondhattam.

Pedagógus szüleim vannak, de azóta se sikerült megfejteniük, hogy ezt hogy csináltam.

2012. jan. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
14:00 Na ezen már én is gondolkoztam,hogy milyen lesz,ha összeköltözök valakivel és itt hagyom a jól megszokott szobámat...de ez rejtély marad,amég be nem következik,mert el sem tudom képzelni.Bár ha olyan emberrel vagyok,akivel jól érzem magam,simán elvagyok vele akár napokon keresztül,nálam inkább emberfüggő,hogy mennyi ideig tudok valakit elviselni,van akit egy percig sem:)
2012. jan. 14. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!