Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen szenvedély betegséged...

Milyen szenvedély betegséged volt? Hogyan lábaltál ki belöle? Saját magadnak köszönheted, vagy orvosnak? Hogyan alakította át a családi kapcsolataidat?

Figyelt kérdés
2009. máj. 26. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Dohányzás. Már ha ez annak számít. Egyszerűen úgy döntöttem, hogy nem kell tovább és letettem. Piszkosul szenvedtem kb. fél évig, utána már kevésbé. De még így két év után is hiányzik időnként. A családi kapcsolataimat úgy alakította át, hogy a tesóm is leszokott (egy helyen dolgozunk).
2009. máj. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
Dohányoztam.Amikor kiderült, hogy babát várok, letettem.
2009. máj. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%

Dohányzás. Többszöri nekifutásra letettem egyedül, évek óta gond nélkül kibírom, hogy csak alkohol mellé dohányzok (úgy havi 1 alkalommal, amikor elmegyek bulizni)

A gondolkodásomat, szokásaimat kellett átalakítani: a dohányzást lehet úgy művelni, mint a csokievést, alkalmi élvezeti cikként. Nem kell, hogy szenvedéllyé váljon.


Amikor olyan munkahelyem volt, ahol emberi méltóságomban nagyon megaláztak nap mint nap, ittam is. Ez úgy oldódott meg, hogy az alapproblémát, a kiváltó okot szüntettem meg, azaz vállaltam a cirkuszt és munkahelyet váltottam. Kevesebb pénz, rosszabb feltételek, de nagyobb önállóság, emberibb bánásmód. És nem kellett az üveg, ha hazaértem. Valamit valamiért.


Tizenévesen füveztem is, változó gyakorisággal. Elhatározásból abbahagytam. Párszor végignéztem a társaimat, hogy milyen idióták betépve, és úgy döntöttem, nekem nem kell a "szórakozás" e formája. Ez is magamtól történt.


Én abban hiszek elsősorban, hoyg a problémákat magunk oldjuk meg, vagy barátok segítségével, ugyanakkor nem tartom azt sem kizártnak, hogy valakin orvos, pszichológus tud segíteni. Mindenki más.


Te milyen szenvedélybetegségtől szeretnél megszabadulni?

2009. máj. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
30%

Eki/Speed kombináció. Magamtól, vagyishogy a körülményeim megváltozásától álltam le. Örülök a változásnak, bár mosolyogva gondolok a "régi szép" partis emlékekre. A félresiklásomról csak tesóim tudtak, szüleim csak sejtették, mivel akkor távol éltünk egymástól. De a környezetem, már aki tudott róla, azt mondta, hogy nagyon megváltoztam, túl sarkosan láttam a dolgokat (feketén-fehéren). Miután leálltam, szépen helyre állt a béke, normalizálódtak az idegeim, bár ehhez kellett vagy 1 év, mire kihevertem. Azóta minden szupi.


A dohányzással még mindig küszködök, van egy gyógyszer, amitől 4 hónapra abbahagytam, de most megint visszaálltam rá. A szüleim kifejezetten büszkék voltak, mikor nem cigiztem, és most nem örülnek, hogy minden a régi :o(

2009. máj. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!