Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öngyilkosság előtt felhívnád...

Öngyilkosság előtt felhívnád valamelyik családtagod?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem hogy beszólj neki vagy bármit is mondj neki róla hanem hogy csak halld a hangját megkérdezd hogy hogy van.Nem durva?
2012. jan. 15. 18:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%
A durva az öngyilkosság, nem a telefonhívás előtte. Ha már felhívod, kérj segítséget, támogasson, hogy ne csinálj hülyeséget.
2012. jan. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
23%
Egy tiszta agyú ember nem lesz öngyilkos, ebből kifolyólag nem hívja fel a hozzátartozóját, de ha mégis, nem sikerült elmondania hogy segítséget kér és ezért ez jut az eszébe, hogy hogy vagy.
2012. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
34%

Aki felhívja az nem akar öngyilkos lenni.

Az csak sajnáltatni akarja magát

2012. jan. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi voltam.Olvastam több olyan esetről hogy valaki felhívta előtte az anyját vagy apját és tök jókedvűen elbeszélgettek,megkérdezte mikor jönnek haza stb.De semmi sem mutatkozott a szándékból.Meg is tették nem szórakoztak és nem sajnáltatták magukat.
2012. jan. 15. 18:32
 5/26 anonim ***** válasza:
1%

Nem mert a vonatzakatolás elnyomná a hangját...

Aki meg nem a fejét vágatja le a sínen az csak feltűnési viszketegségből eredő sajnáltatós műbalhé.

Egyébként ilyeneken agyalni vasárnap este - na az a durva.

:D

2012. jan. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Igazából azért ez foglalkoztat mert ezen a kérdésen nem tudok túljutni.Hívni vagy ne hívni?!.De mindegy.
2012. jan. 15. 18:37
 7/26 anonim ***** válasza:
97%
A párom gyerekkori barátja rábeszélte valószínűleg az anyját és együtt lettek öngyilkosok. Egyébként szerintem akkor hívnak fel valakit, ha segítséget kér, utolsó segélykiáltás.
2012. jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%

Nem hívnám fel, hanem búcsúlevelet írnék, amiben megemlíteném az összes ellenségem nevét, meg az összes ember nevét aki az utóbbi időben fájdalmat okozott, hogy biztosítsam őket, hogy nem miattuk lettem öngyilkos, ne rágják magukat ezen a "vajon én öltöm meg?" kérdésen életük végéig. Még ha valamelyikük tényleg az öngyilkosságom kiváltó oka. Nem akarom tönkretenni az ő életüket is, ennyire nem tudok gyűlölni. Megköszönném a szüleimnek, hogy milyen csodálatos emberek, szeretem őket.

Szóval..nem, nem hívnám fel őket. Remegnék. És a felhívott ember úgy érezné, hogy ő nem ért oda időben, hogy megmenthessen.

2012. jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Igen,én is erre gondoltam hogy a felhívottban ott lenne nagyon sokáig az hogy mi lett volna ha...?
2012. jan. 15. 18:53
 10/26 anonim ***** válasza:
98%

"A kérdező kommentje:


Igazából azért ez foglalkoztat mert ezen a kérdésen nem tudok túljutni.Hívni vagy ne hívni?!"


Tehát nem az a kérdésed, hogy öngyilkolódzni, vagy nem öngyilkolódzni, hanem előtte vagy utána telefonálni e?

Megható, és figyelmes gesztus.

2012. jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!