Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öngyilkosság előtt felhívnád...

Öngyilkosság előtt felhívnád valamelyik családtagod?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem hogy beszólj neki vagy bármit is mondj neki róla hanem hogy csak halld a hangját megkérdezd hogy hogy van.Nem durva?
2012. jan. 15. 18:19
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

"Tehát nem az a kérdésed, hogy öngyilkolódzni, vagy nem öngyilkolódzni"


Nem,ez elvan döntve,minden megvan kivéve ezt.

2012. jan. 15. 19:16
 12/26 anonim ***** válasza:
88%

A szakértők szerint az esetek 80-90%-ában az öngyilkos jelölt kapcsolatba lép valakivel, és ettől még sikeresen véghez viszi a dolgot. Volt elég öngyilkosság mostanság, és sokat foglalkozott velük a média, és mindegyik pszichológus ezt mondta. Az ok változó lehet, lehet hogy még egyszer elmondja mennyire rossz a helyzete, vagy kimondatlanul is búcsúzik, mert úgy lesz könnyebb. Én nem tudom. Aki meg akarja tenni, az meg is teszi.

Ja, még valami. Utálom azt hallgatni, amikor valaki azt mondja pl. hogy már 3szor voltam öngyilkos. Aki csak megkísérelte, az NEM öngyilkos. Az ilyeneken mindig röhögök :)

2012. jan. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Megértelek,én nem röhögök hanem nagyon szánalmasnak tartom.a pszichiáterem kérdezte hogy hogyan éltem meg az egyik szülőm öngyilkossággal való fenyegetőzését.Szerintem iszonyatosan gáz volt.Túlélni is iszonyú gáz szerintem mert utána mindenki rajtad fog röhögni hogy még ezt sem csináltad jól.
2012. jan. 15. 19:50
 14/26 anonim ***** válasza:
89%
Ameddig van kit felhívnom, nem lennék öngyilkos. Még utána sem, mert minimális szuicid hajlam sincs bennem, de abban biztos vagyok, hogy ha esetleg egyszer eljutnék arra a pontra, hogy nem ér semmit az életem, akkor már nem lenne kit felhívnom.
2012. jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
86%
Te most öngyilkos akarsz lenni??
2012. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Titokban távoznék el.
2012. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
67%
2012. jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó a linkelést:) Már olvastam többször is de mindig találok benne valami újat!
2012. jan. 15. 21:02
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont hétvégén lett öngyilkos az egyik ismerősöm.:( Na hát náluk előtte pont ott volt a keresztanyja és rendesen el is bezsélgetett vele, amikor elment kikísérte és a kapuból integetett is neki, aztán többet már nem ment vissza a házba, hanem felakasztotta magát. Magyarul semmi nem látszott rajta, de el volt tervezve az egész, mivel búcsúlevelet is hagyott.
2012. jan. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

De durva, de az öngyilkosság mégdurvább.

Mi erre szerintem nem tudhatjuk a választ, esetleg pszichológusok.

De ha belegondolok, talán azért, hogy az illető akivel szépen elbeszélgetett előtte, amolyan bizonyítás neki, hogy őt szerette, és nem miatta van, nem tehet róla.

Egyébként fogalmam sincs, de jó lenne, ha segítséget kérnének az ilyenek, mert az nem szégyen !!

2012. jan. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!