Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak nagyanyámmal?...

Mit csináljak nagyanyámmal? Már félek tőle.

Figyelt kérdés
Egy gyerekes anyuka vagyok. Nagyanyámnál lakunk, mert nincs aki gondoskodjon róla. Érzelmileg zsarol. Mindenféle betegséget kitalál, mindent megcsinálok helyette, ő pedig néha még a fürdőkádból is kirángat, hogy mérjem meg a vérnyomását, mert ő haldoklik. Kivizsgáltattuk, mentőt is hívtunk már hozzá, a dokik szerint semmi baja. És ő minden egyes pillanatban az orrom alá dörgöli ,hogy milyen kínokat él át? Elköltözni nem tudunk, mert a boltba sem jár vagy 25 éve. Hogyan kell az ilyesmit kezelni?
2012. jan. 16. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mondd meg neki, hogy "mama, ha ilyen rosszul van, akkor jobb lenne egy otthonban, ott mindig van orvosi felügyelet. te nem vennéd a szívedre, ha valami történne és te nem tudnál segíteni"
2012. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ez a baj, hetente egyszer azt is elő adja, hogy őt vitessük el valahova, mert ezt nem bírja, ezt a kínt. De sajna az ilyen otthonokba nem olyan könnyű ám bekerülni.
2012. jan. 16. 13:33
 3/11 anonim ***** válasza:
addig fogja folytatni amíg hagyod neki
2012. jan. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt én tudom, de mit csináljak vele?
2012. jan. 16. 13:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azt csak kínjában mondja, hogy vigyétek el otthonba. A legközelebbi ilyennél mondjad, amit az egyik előző válaszoló írt, hogy rendben, mama, én most már nem veszem a szívemre, ha valami történik magával. Akkor MOST keresünk otthont, megkérdezzük, mik a feltételek. Ezt határozottam mondd! Hátha észbe kap, hogy te ezt meg is tennéd, és visszavesz.
2012. jan. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezt kipróbálom, köszi.
2012. jan. 16. 13:48
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit csinálj? Hát pl. ne szállj ki a kádból egy vérnyomásmérésért, mondd meg neki legközelebb, hogy azonnal mama, csak megmosdok, tudsz várni 5 percet. Hagy hisztizzen. A dörgöléseket meg se hallgasd, vagy ha igen, akkor te is mondd neki, hogy neked sem könnyű azért vele.

Egyszóval éld az életed és tégy úgy, mintha a nagyanyád nem a gyereked lenne (még ha ő ebbe az irányba is próbálna vinni) és tanítsd meg neki, ahogy a gyermekeddel is megtanítottad, hogy vannak bizonyos fontossági sorrendek az életben és ő bizony nem az első helyen van.

2012. jan. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki, hogy nem azért vagy ott, mert az neked fokozza a komfortérzetedet, hanem azért, hogy gondoskodj róla. Világosítsd fel, hogy ha te nem törődsz vele, akkor egyedül marad, aztán nyavalyoghat egymagába étlen-szomjan. Ismerem a fajtáját, pont azt idegelik ki, aki törődik velük, meg pont azzal szemétkednek. Határozott légy. Tessék bevenni a gyógyszert mama, aztán le lehet pihenni. Mert persze mindig láb alatt van. Ismerem a helyzetet, mondom. Aztán nem kell ám annyira a kedvükbe se járni, mert azzal csak elkényezteted. Ha nem ugrasz azonnal, ha egy kicsit elf... ngja magát, akkor rájön, hogy felesleges panaszkodni, mert le se sz..rja senki. Több figyelmet igényelnének, mint egy gyerek. Lehet, hogy kicsit durvábban fogalmaztam, mint egyébként, de nem szeretem, ha visszaélnek valakinek a jóságával. Ölellek, sorstárs!
2012. jan. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Hát ez a baj, hetente egyszer azt is elő adja, hogy őt vitessük el valahova, mert ezt nem bírja, ezt a kínt. De sajna az ilyen otthonokba nem olyan könnyű ám bekerülni."


Nagyon rosszul tudod.Nálunk a kapcsolat felvétel után két nappal már az otthonba aludt a mama.

2012. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Különben lenne hol laknotok, és valóban csak a jó szíved miatt vagytok egy lakásba, a nagyival?

2012. jan. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!