Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen helyzetben?...

Mit tennétek ilyen helyzetben? Előre félek.

Figyelt kérdés
Napokban kapom meg a sz ösztöndíjam,nem kevés összeg,ezért most mindenki jópofizik otthon,a családból valaki már előre eldöntötte,h én tőlem fog kéregetni,de én persze nem adok,mert úgyse fontos dolgokra költené,ha pedig nem adok neki,akkor balhé lesz.Egyedül anyunak adnék belőle.
2012. jan. 11. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj, gondolom, neked is szükséged van arra a pénzre. Vagy mondd meg kerekperec, hogy ne rajtad élősködjenek, vagy mondd azt, hogy már odaadtad anyukádnak, vagy neked van valami nagyobb kiadásod.


Egyébként ki az a "mindenki"? Ki akarja elvenni a pénzed és miért? Te hogy jössz ki így, hogy lehúznak?

2012. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálam is pontosan ugyanez a helyzet.Én is csak anyunak adok, vagy esetleg olyannak, aki tényleg nagy bajban van (tehát kajára kell neki a pénz, vagy ilyesmi).És nem érdekel, ha megsértődik:D
2012. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
LoL! Milyen ismerős?! Nálunk is ez van! Csak nekem a fizetéseknél van ez, hogy ha vállalkozásba valamilyen bevétel van akkor, rögtön megjelenek a családtagok mint a keselyük. De nem számít, nem kell senkinek adni, anyukádnak se kp-t adjál!! Ha nem kérdezd meg h mire van szükséges, és menjél el és vedd meg. Mert akkor sokkal kevésbé szemtelenednek el és nem mind1 hogy veszel 5 kg húst vagy adsz egy 20 ezrest!
2012. jan. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Költözz el.
2012. jan. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ne adj és kész

tied... ha balhéznak bekaphatják

2012. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ajjajj, úgy látom máshol is ez van.

Anyám ugyanezt csinálja.

Ha van valahonnan plusz bevételem, már tartja a markát, és elkéri jóformán az egészet.

Van, amikor elkéri, van, amikor "kölcsönkér", amit SOHA nem ad meg, mert elsumákolja, vagy "elfelejti".

Mondjuk most már nem csinálja, mert elköltöztem, részben ezért, pénz dolog miatt.

Folyton zsarolt, hogy adjak neki pénzt, azt mondta, hogy száraz kenyérre sem telik neki, ami persze egyáltalán nem igaz.

Meg olyanokat csinált, hogy rendszeresen hazudott a számlái összegéről, letagadta a fizetése összegét, sőt a rokonokat is rám uszította, akik felhívtak, hogy "Miért nem adsz anyádnak pénzt, hiszen tudjuk, hogy van tartalékod!"

Nagyon meguntam az egészet, hiszen nekem sokkal nagyobb szükségem volt a pénzre, mint anyámnak.

Így hát nem adtam.

El is hidegültünk egymástól, úgy nézett rám jó ideig, mint a véres rongyra.

Úgyhogy te is számíthatsz erre.

De ne hagyd magad érzelmileg zsarolni.

2012. jan. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
neked is jobb volna, ha elköltöznél. Mondjuk olyan helyre, ahol több egyetemista bérel egy lakást. Biztosan olcsóbban megúszod
2012. jan. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!