Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem velem csináltatod,...

Ha nem velem csináltatod, örök harag?

Figyelt kérdés

avagy keverjük-e a barátságot az üzlettel?

Haverom vállalkozó, a menyasszonya többször említette, h csak azok az igaz barátok, akik mástól árajánlatot sem kérnek, hanem velük csináltatják a terméket (nem szeretném konkretizálni). Hogyan lehet ez alól kibújni? Nem tudom h mennyire dolgoznak jól, de nekem senki ne mondja meg h veszem/csináltatom és ha a második, akkor kivel. Főleg ha a baráti drágább. Márpedig néhány éven belül óhatatlanul eljutunk oda anyagilag, h ezt a konfliktust meg kell ejteni. Mit tegyek? Többször sugalmaztam, h nem erről szól egy barátság, de a csaj hajthatatlan és elég közeli barátok...úgy érzem, mivel a megrendelésekből élnek (és nem egy fix fizuból), a barátaival akarja eltartatni magukat (vagy legalább belőlük tuti számít pénzre).


2012. jan. 16. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan jó barátok vagytok, akkor megérthetné, hogy Ti is pénzből éltek, és nyilván azt választjátok, amelyik olcsóbb. Ha emiatt megharagszanak, akkor nem igazán barátok.
2012. jan. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem, hogy a barátságot nem szabad keverni az üzlettel és a pénzzel. A pénz, tartozás és egyéb piszkos anyagai dolgok nagyon meg tudnak rontani kapcsolatokat, ami egyfelől érthető is, hiszen sajnos mostanában mindenkinek egyre kevesebb jut. Neked adok igazat. A pénz akkor is pénz, ha a barátotoknak adjátok, és ha mással olcsóbban tudjátok megoldani, akkor nyilván az olcsóbbat választjátok. Ha nem értik meg, akkor akár egy példával is illusztrálhatod, mennyire furcsa az a hozzáállás: ha valamire a barátaitoknak szüksége lenne, amit be tudnak szerezni jóval olcsóbban, mint amennyiért ti tudnátok adni, akkor kit választana? Vagy ennyi erővel azt is mondhatod, hogy barátok ingyen segítenek egymásnak:)
2012. jan. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 bánomisén ***** válasza:
100%

Azt hiszem, inkább a barátnőd téveszti össze az üzletet a barátsággal. Vajon hány "barátja" van még, akiket ezzel a rossz dumával fogott meg megrendelőnek?


Bármit is akarsz rendelni, ott tedd, ahol a legolcsóbban nyújtják azt, amire neked szükséged van. Ha ezen megsértődik a barátnőd, akkor számára csak egy olyan potenciális ügyfél vagy, akit nem tudott megszerezni, és nem barát. Ő meg nem barátnő, hanem csak egy üzletasszony, aki a haszon reményében jó kapcsolatot ápol veled.

2012. jan. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kerültünk ilyen helyzetbe. Árajánlatot kértem tőlük-- tudod, mégis barátság stb. Majdnem hasra estem amikor kihozták az árat, és akkor még állítólag baráti ár volt.

Aztán úgy alakult hogy a párom is kért egy másik ismerőstől ajánlatot, aki kapaszkodj meg: FELÉÉRT végezte el, de ráadásul még több minden is benne foglaltatott ebben az árban.

Hát, azt kell mondjam szépen finoman, megköszöntem az árajánlatot a barátainknak, de még gondolkodunk rajta címszóval annyiba maradt.

Majd egy teljesen más apropó kapcsán összevitatkoztunk, és egy kedves kis sms formájában megkaptam "barátéktól" hogy mi mennyire kicsesztünk velük mert nekik azzal az áruval valamit kezdeni is kellett amit mi kértünk stb. stb.

????!!!!!

Én meg nem is értettem hogy mi a fészkes fene van, az árajánlat az csak ÁRAJÁNLAT, de nem minősül automatikus megrendelésnek. Szerintem.

na, a lényeg a közeli barátainkból nagyon-nagyon messzi barátok lettek, mert sajnos még egy ennyire kétszínű, nagyképű embereket nem hordott a hátán a föld és én nem kértem tovább belőlük!

Nem is hiányoznak!

2012. jan. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Dolgoztam már barátoknak, ismerősöknek. Olcsóbban vállaltam a munkát, de úgy, hogy mindenkinek megérje. Máshonnan is kértek árajánlatot, ők is pénzből élnek.
2012. jan. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Az összeveszés egy dolog, de mivel azonos a baráti körünk, egy esetleges emiatti "szakítás" után, a baráti körben is feszültség lenne, h kit hívjanak, melyik összejövetelre, szóval nem olyan egyszerű. Még agyalok, mi lehetne a megoldás:-S
2012. jan. 16. 22:08
 7/12 anonim ***** válasza:

Jól gondold meg. Az áron felül még ott van a minőség is. Ha bemész egy üzletbe és megrendelsz valamit, joggal reklamálhatsz, és persze ami a lényeg, hogy nyugodt szívvel, ha nem teljesen azt kapod amit rendeltél. Viszont ez egy újabb probléma lehet a barátoknál. Náluk azért már nehezebb megreklamálni,ha nem teljesen az elkébzelésed szerinti terméket kapod.

Tehát valóban nem jó keverni a barátságot az üzlettel.

2012. jan. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem elárul valamit a minőségről, ha valaki a barátait terrorizálja megbízásért... :P

A barátod állati önző lehet, ha ilyeneket mond!

A szüleim családi háza egyébként ékes példája, miért nem jó barátokkal dolgoztatni: mert esetleg úgy érzik, a barátjuk tőlók elfogadja a silányabb munkát is, és a barátságukra való tekintettel nem fog akadékoskodni. Nálunk így történhetett meg, hogy be lett falazva egy véső a fürdőszoba falába, illetve, hogy egy cső sarka kiállt a csempéből. Gyerekfejjel ez bulis dolog volt, mindig nagy érdeklődéssel néztem, hogy mi a franc az az ezüst színű dudor, de valljuk be: gáz volt. Mint ahogy a tetőszerkezet is, aminek hála igen csúnya beázásaink voltak, minthogy elfelejtették a szigetelést, stb.

Ha arról van szó, hogy életbiztosítást kötsz, persze, hogy a haverod kapjon utánad jutalékot! De nyilvánvalóan a Ti esetetekben nem ilyesmiről van szó.

Még egy dolog szúrt szemet: ha olyan marha nagy barát, akkor ne akarjon már jobban megvágni, mint mások! Nyáron lesz az esküvőm, és az öcsém legjobb barátját kértük fel fotósnak, mert tetszettek a munkái. Mondtam neki, hogy nem azért hívjuk, hogy olcsó legyen, nem várunk semmiféle engedményt. Ő viszont nagyon baráti árat mondott. Pedig csak közvetett ismerős.

2012. jan. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi ezzel a probléma. Mondd meg a barátodnak, hogy nem érted, miért kerül ennyibe az ajánlata, hiszen más vállalkozók olcsóbban vállalják ugyanaz. Legyen szíves, magyarázza meg, hogy miből adódik a különbség, főként hogy nektek "baráti" áron vállalja.


Vagyis magyarázkodjon ő, ne pedig te. Ha nem tudja hitelesen megmagyarázni, akkor még te lehetsz megsértődve, hogy át akart verni.


Ha meg meg tudja magyarázni, például azzal, hogy az ő ajánlata több szolgáltatást tartalmaz, mint másoké, ezért drágább, akkor mondd meg neki, hogy sajnálod, de te ezt és ezt a szolgáltatást nem kéred, mert annyi pénzed nincs rá. De ha ugyanazt a szolgáltatást, amit mások adnak, ő hajlandó elvégezni kevesebbért vagy max. ugyanannyiért, akkor nagyon szívesen hajlandó vagy vele dolgoztatni.


Szóval nem kell szívbajosnak lenni, szépen higgadtan neki kell szegezni a kérdéseket, és ha nem tudja megválaszolni őket meggyőzően, akkor csak annyi derül ki, hogy ők akartak átverni titeket, tehát jobb, ha hallgatnak.

2012. jan. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi!!!
2012. jan. 20. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!