Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hülyeség lenne...

Szerintetek hülyeség lenne felajánlanom pénzbeli segítséget?

Figyelt kérdés
Párommal 3 éve vagyunk együtt. Párom szülei vettek egy nyaralót, amit fel kell újítani. Kb. 1 millió Ft lenne a felújítás. Szeretnék én is beleszállni a költségekbe, és szeretnék bele adni kb. 500.000 Ft-ot. Ismerem én is a szüleit, nagyon jóban vagyunk, nagyon megszerettek engem, én is őt. Öszejár a 2 család, tehát nagyon szoros a kapcsolatunk. Erről még nemtud senki, csak a párom, aki azt mondja, hogy költsem csak magamra a pénzt, és nem fogadhatja el tőlem azt a pénzt. De miért? Ebben mi lenne a kivetni való?
2012. jan. 18. 10:09
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez egy nagyon nemes dolog lenne tőled, ha szükségben adnád a pénzt.

De a nyaraló luxus. Az ember akkor vesz nyaralót ha telik rá.

Ezáltal azt akarom mondani, hogy én személy szerint semmi kivetnivalót nem látok abban, ha anyagilag segítenél amikor tényleg szükség van rá. De ez a újítsuk fel a nyaralót dolog, szerintem ide nem kéne betenni a pénzed.

Ha már nem tudod mire költeni nyáron menjetek el a pároddal kettesben nyaralni. Ennyi pénzből nagyon érdekes helyeket láthatnátok és rengeteg közös élményetek lenne

2012. jan. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a kivetnivaló hogy ha már beszállsz a felújításba azt nem csak úgy teszed,fél ha később már nem lesztek együtt akkor visszakövetelnéd a pénzt vagy akár a nyaraló egy részét.szerintem
2012. jan. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Még ha házasok lennétek,akkor is meggondolandó. De így,ha szétmentek,akkor buktad a pénzt. Gondolom,nem lenne tulajdonjogod a nyaralóban.
2012. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Hidd el nem maradt már nekik pénz...Ne egy kacsalábon forgó nyaralót képzeljetek el. Igazából a hely az ami nagyon nagyon jó, így lecsaptak rá. Vízparttól 50 méterre van...hatalmas kert stb. a hely, az elhelyezkedés tényleg nagyon jó. viszont a ház tényleg nagyon levan lakva...tényleg ott nem igazán lehetne élni, csak egy felújítás után. Ezt tudják párom szülei is. Úgy néz ki, hogy a testvérek fogják összedobni a pénzt a felújításra. És én ehhez szeretnék beleadni egy keveset.
2012. jan. 18. 10:17
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne szállj bele! Inkább gyűjts magadnak valamire, vagy fektesd bele valamibe, tedd félre. Az előbbi válaszolókkal egyetértek!

30N

2012. jan. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Nemes gesztus, de belegondoltál, hogy van-e valami értelme ? Ha tele vagy pénzzel, akkor semmi gond, de belegondoltál abba, hogy ez a pénz jól jöhet még akkor is, ha mondjuk majd lakást vesztek, vagy csak úgy elmentek nyaralni és még ezer más dolgot lehetne felsorolni. Olyanokat, amik kettőtökkel van összefüggésben és a saját javatokat szolgálja.
2012. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
95%
Nem nem adnék. Minek? Nem nekem vagy a páromnak veszik,hogy ott éljünk. Luxus cikket vesznek nincsenek szükségben. Add inkább ha neked nem kell a pénz a saját szüleidnek.
2012. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
2,3 válaszoló. Csupán csak annyi a hátsó szándékom, hogy én magam is jól fogom ott érezni nyaranta...igazából ezen még elsem gondolkodtam! Hát nemtudom, hogy a jogrendszer mit mondd arra az esetre amikor van egy mondjuk azt hogy 8millió ftos nyaraló. És én abba beletennék 500.000 ftot. Nem is tudom az hány százalékot tenne ki! nem ez a cél vezérel. még a 10%ot sem érném el.
2012. jan. 18. 10:20
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az.

Megmondom miért:

Még csak együtt vagytok, de nem házasok. tegyük fel pár év múlva rosszul alakulnak a dolgok (amit nem tudhatsz előre hogy nem így lesz!) és különváltok. Anyósék viszont nem tudnák megadni a pénzed. Mit csinálsz?

Más szitu lenne ha házasok lennétek és TI közösen szeretnétek nekik segíteni.

Egyszerűbb nem belebonyolódni.Ők vették maguknak, nyilván számoltak a felújítással.

A pénzt inkább tedd félre a közös jövőtökre.

Inkább segíts azzal hogy ott leszel majd és segítesz takarítani felújítás után stb.

2012. jan. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Csak úgy semmiképp erről mindképp papír kellene.

házasok vagytok? hivatalosan együtt éltek? Nem akkor semmi garanciád nincs arra,ohgy ha váltok akkor a pénzt visszakapod. Mert ugye ha nem vagytok együtt akkor már ennek a luxusnak az előnyeit sem élvezheted.

2012. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!