Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a feleség folyamatosan...

Ha a feleség folyamatosan panaszkodik, hogy sok neki a házimunka és ha azt merem modani, hogy a férjétől miért nem kér segítséget megsértődik, akkor tehetek még valamit?

Figyelt kérdés

A feleség ablakot pucol az ünnepekre,főz,süt ,takarít ,mos ,mindketten otthon vannak,a férj mégis egész nap tv-t néz,ebéd után megköszöni az ebédet ,majd megy pihenni,tv-t nézni.A feleség meg mosogat,felmos .

A férj egész nap unottan kerülgeti a folyamatosan dolgozó feleséget.

A feleség megsértődik,hogy szóvá mertem tenni,hogy a férje mennyire lusta ,hogy mindent elvár és semmit sem segít.


A férj nyáron sokat dolgozik,hatalmas házuk van és az udvaron füvet nyír,kertet gondoz,de télen alig akad teendője.


2011. dec. 23. 12:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
ésmiért is kell neked bármit is szóvátenni? Miért is kell neked minősíteni a férjet? Az ő dolguk. Ha újra elkezd panaszkodni, megmondod, hogy unodésnem akarod ezt hallgatni.
2011. dec. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%

Egyaltalan te mit pofazol bele?

Igen tehetsz,egyebkent.

Fogd meg a felmosot es segits be a felesegnek.

2011. dec. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
15%

Így van.

A legjobb, amit tehetsz az az, h nem ugatsz.

2011. dec. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
57%

Ehh, megjöttek a hasonló pasik :D


De igaz, ha a feleség ekkora hülye hogy így hagyja magát, az ő baja.

Az én párom be van fenyítve, ahogy hazaér, kapja a felmosót, és segít nekem takarítani... 21/L

2011. dec. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%

első vagyok

Milyen hasonló pasik? Nő vagyok és 25 éve házas.

és soha nem mondanám a férjemről, hogy " be van fenyitve". Nem kutyaő hanem értelmes ember. A házimunka elosztása pedig kompromisszumok eredménye és nem hisztis zsaroló feleség diktatúrája.

2011. dec. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Mert a nő imád mártírkodni. Panaszkodik, hogy mennyi a dolga, de ha elvennék tőle, nem találná élete értelmét.
2011. dec. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%

Csakis a ferj es a feleseg tud valtoztatni ezen. Nem kivanatos a velemyed, senkie sem, foleg ha nem kerdezik. Asszonyka panaszkodik? O baja, ha elturi, hogy ferje doglik egesz nap.

Legkozelebb panaszkodik, mondd, hogy sajna, nem tudsz rajta segiteni.

Ugyis mindig a harmadik a hibas, az aki beleszol.

2011. dec. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Ha panaszkodik,rá szoktam kérdezni ,hogy a férje segít e neki,akkor szokta mesélni,hogy nem szokott segíteni,de nem is kell,mert egy férjnek nem az a dolga .

Máskor meg indulattal meséli,hogy amíg ő a konyhát teszi rendbe ebéd után ,addig a férje már el is aludt,megtörli a száját és lefekeszik a tv elé.


Igazándiból nekem hiába panaszkodik,mert én nem tudok segíteni,ha neki az az elve,hogy a férjnek ez nem dolga.

2011. dec. 23. 13:19
 9/22 anonim ***** válasza:
50%

Előszöris: az emberek általában utálják a kéretlen tanácsokat. A feleség nőből van, ezért nála az, hogy panaszkodik, csupán annyit jelent, hogy ki akarta beszélni magából. Nem a segítséged kérte a megoldásban. Az együttérzésedre volt szüksége, nem a véleményedre. Ha mindenáron kikívánkozik belőled, hogy márpedig te "tudod" a "megoldást", akkor is először kérdezz rá, hogy az együttérzésedre van-e szüksége, vagy a tanácsodra. Itt kibújik a szög a zsákból. Ha elmondja, hogy a véleményed is érdekli, akkor már sértődés nélkül kell meghallgatnia, amit mondasz, hiszen jogod van másképp látni, mint ő.


A konkrét problémára. Nem érdemes minősítgetned a férjet. Lehet, hogy keveset segít a házimunkában a feleségének, de nem látod, mi van a háttérben. Kérte ő az asszonyt, hogy végezzen annyi házimunkát? Legtöbbet azzal tehetsz értük, ha megveszed nekik ajándékba az "A szerelem pszichológiája" című könyvet (angol eredetiben értelmesebb címe van: "The 5 love languages"), de előtte te is elolvasod, hogy ne minősítgess másokat fölöslegesen.

2011. dec. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%

Pedig most a kérdező elmondása alapján én is minősítem a férjet. Már az, hogy eszébe sem jut segíteni.

Az én apám ugyanilyen volt. Én utálok takarítani, de amikor anyu ezeket mind egyedül csinálta, ha nyávogva és kelletlenül is, de odamentem segíteni, mert szeretem.

Ennyi kis empátia sincs ebben az emberben?

2011. dec. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!