Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy férfi mennyi ideig támogas...

Egy férfi mennyi ideig támogassa a feleségét, hogy az talpra álljon? Van e határ ebben?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve próbál elhelyezkedni és nem talál munkát, ugyanakkor több féle fizetős tanfolyamra beiratkozik, amiből persze pénz egyáltalán nincs. Most masszázs szalont akar indítani a barátnőjével kiforrott koncepciók nélkül, egyéni vállalkozásban a család félretett pénzéből...


Meddig támogassam? Mit lehet tenni, ha valaki ennyire nem képes az életét megszervezni? (házasok vagyunk és van egy közös gyerekünk is)


2012. jan. 19. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Ameddig szereti! Bírom, amikor itt beszélik a házastársakat a hátuk mögött és olyan kérdésben kérnek tanácsot, amihez másnak az égadta világon semmi beleszólása sem lehet, még csak tanács szintjét sem! Milyen férfi/ember vagy te??
2012. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az jó ha vannak ötletei, és tanfolyamot végezni is hasznos dolog, bár költséges, időigényes. Egy dologra kellene koncentrálni, és ott megvetni a lábát. Vállalkozást indítani manapság nem jó ötlet, bár ki tudja. Fel kell mérni az igényeket, a keresletet, különben nem fog menni. A reklámot is előre meg kell szervezni, helytől, várostól is függ.

Szerintem egy férjnek ideális esetben mindig támogatnia kell a párját, hisz mi mást tehetnél? Erről szól a házasság, felelősséget vállalunk egymásért. A legjobb amit tehetsz, hogy elmondod neki a véleményed, de biztatnod is kell, mert ha nem érzi, hogy mellette állsz, akkor nem lesz sikeres.

Szerintem sokan tanácstalanok manapság, hogy mihez kezdjenek, mert nem mi választunk munkát, hanem úgy mond az választ minket, mert nincs nagy kínálat. Nem tudom milyen végzettsége van, vagy milyen állásokkal próbálkozott, így csak ennyit tudok mondani. De szerintem az ilyen jellegű szolgáltatásoknak most nincs piaca, illetve egy nagyon szűk réteg körében, de nekik már biztos megvan a helyük, ahová járnak.

2012. jan. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Kedves első! Azért vannak határok. Főleg ha anyagi dolgokról van szó. Ha most az egyik félnek bármilyen eszement, pénznyelő ötlete van, ami már-már a család megélhetését veszélyezteti, akkor is a másik köteles támogatni, mert szereti?
2012. jan. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

A határ nálatok úgy látom, hogy itt van.


Oké, hogy szalont akar nyitni de dolgozzon ő meg a pénzért. Ne a családtól vegye el, mert közel sem biztos, hogy vissza jön az ára, az is lehet, hogy pár hónap múlva bezár és akkor megint csak oda a pénz.

2012. jan. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Én Gyeses anyuka vagyok, valahol megértem a feleséget.

Hülye helyzet, próbál az ember agyalni, sikereket elérni, de nem egyszerű. Én is gondolkoztam ilyen tanfolyamon, de jól utánanézetett a férjem, hogy van-e igény a szakmára a környéken.

Kell és jó ha támogatják az embert, de a földön kell maradni, mert különben elszáll az egész.

Pl.: a masszázsszalon nem lenne rossz ötlet, ha van rá igény, megvan a tervezet.

Mielőtt ilyenbe belevágna szerintem zavard le a kedves barátnővel, gyerekkel a játszótérre, és kérdezze meg a célközönséget, hogy lenne-e igényük ilyenre, ha lenne masszázsszalon járnának-e oda, satöbbi. Csak úgy ukkmukkfukk ostobaság belevágni.

Szép és jó álmodozni, de nem szabad azt a bizonyos sulykot elvetni!

21n

2012. jan. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Neked kell tudnod, hogy a tűrőképességed határát mikor éred el, de szerintem már jócskán a mezsgyéjén vagy, ha elgondolkodtatott, hogy van-e logika a feleséged cselekedeteiben.

Én a helyedben komolyan elbeszélgetnék vele, pláne úgy, hogy a félretett pénzt akarja "befektetni", amit egyébként kicsit önző dolognak tartok. Mondjuk sosem lehet tudni, hogy mikor válik be egy hirtelen ötlet, de én is túlzásnak tartanám az önmegvalósítás ilyen kissé meggondolatlannak tűnő formáját.

2012. jan. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Keresztanyám ugyan ezt csinálta. Volt férje és egy közös gyerekük. Több vállalkozásba is belefogott, persze átgondolatlanul, mind csődbe is ment. Szerencsére a férje időben elhagyta, mert a nő egyre több hitelt vett fel, miután nem kapott több hitelt, mástól kért kölcsön, nem kis összegeket, amiket persze nem tudott visszaadni. A válása után az egyik pasijával vettek egy lakást (90%át a pasi állta), amikor szétmentek, a srác jó fej volt, mert fele-fele arányban osztoztak. A nő abból tudott venni egy kis lakást. Aztán annyira eladósodott később, hogy elvesztette, most 50 évesen egy albérletben él a 19 éves gyerekével, és 3-4 havonta jön 50 ezreket kölcsön kérni. A héten tudtuk meg, hogy a volt férjét is egyszer felkérte kezesnek, szegény csávó most fizetett ki több százezret... (kihagytam, hogy a volt férj egy egész kertes házat hagyott Pesten!

Nem azt mondom, hogy veletek is ez lesz, vagy hagyd el, de légy vele határozott, különben elfajulhat ez a dolog. Hiszen így is tök jó dolga van, hogy eltartod, legalább akkor a hobbiját ő fizesse. Ráadásul egy vállalkozáshoz nem kis tőke kell!

Hozzáfog szokni ehhez a kényelmes élethez, és nem fogja becsülni a pénzt, mert nem ő dolgozik meg érte. Később, akár együtt maradtok akár nem (10-20 év múlva) lehet, hogy teljesen önállótlan lesz. Jobb félni, mint megijedni.

2012. jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%

Azért a GYES nem ugyanaz... Én GYED-en vagyok, és sértésnek érzem, amikor valaki munkanélküliként kezel. Ez közös döntés volt a férjemmel.


Kérdező, nekem nagyon gyanús, hogy 1 éve nem talál munkát. A tanfolyamokkal egyet értek, én is ezt tenném, ha nem lenne munkám. Mondjuk vannak ingyenesek is, de ha megtehetitek, legyen fizetős. Vállalkozást viszont már nem támogatnék, főleg a megfelelő tudás nélkül.Beszélj vele erről, és kapcsoljon rá az álláskeresésre, mert aki nagyon akar, az el tud helyezkedni. Én is dolgoztam mekiben és tescoban, mert nem volt más.

2012. jan. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem gondolod, hogy le kéne ülnöd vele komolyan, és elmondani neki, hogy bizony ez így nem mehet tovább. Döntenie kell EGY valami mellett, és azt végigcsinálni, akkor is, ha eleinte nehezen/sehogysem akar beindulni a dolog, hiszen ezek mindig hosszú távú "befektetések".
2012. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a házastársak kölcsönösen támogasság egymást, de ugyanakkor próbálják megakadályozni azt, hogy a másik valami oltári nagy hülyeséget csináljon. :)Nálunk így működik a rendszer. Ha valamelyikünk valami értelmetlen baromságba akar belevágni, akkor a másik igyekszik rávilágítani, hogy az miért sem olyan jó ötlet. pl. a Te esetedben a masszázs szalon a félretett pénzből... Szerintem beszéld meg vele, hogy ennek mekkora kockázatai vannak, főleg tervezés nélkül. Kössetek kompromisszumot: ha elédállnak egy precíz, részletes koncepcióval, költségvetési tervvel, akkor lehet róla beszélni. De addig nem, mert csak pénzkidobás lenne belevágni az egészbe. Próbálj meg segíteni neki abban, hogy megtalálja azt, ami igazán érdekli, amellett biztosan ki fog tartani. Tudom, ez nehéz és fárasztó, az embernek sokszor a saját álmait nincs ideje "kitalálni", nem hogy a másét. :) Sok sikert Nektek, és remélem, hogy összejönnek a terveitek. :)
2012. jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!