Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tisztességes fiú/férfi nem üt...

Tisztességes fiú/férfi nem üt meg egy lányt/nőt. Na de hol a határ?

Figyelt kérdés

Habár csak 14 éves vagyok, de tapasztaltam/hallottam már, hogy néhány lány/nő mennyire ,,visszaél" ezzel a dologgal...

Például direkt cseszeget egy fiút, esetleg még ütögeti is és nem játékosan, a fiú megunja egy idő után és ad neki 1 pofont, nem is erőset, inkább csak a ,,jobb ha észhez térsz" fajtából.

Ezután persze a fiú az agresszív, bunkó állat, és el van hordva mindennek.

Tudom, van olyan fiú is aki egy lányt is képes megütni egy rossz szóért, de nem róluk beszélek.


Mit gondoltok, hol van a határ a fiúk részéről? Hol van az a pont ahol már kijárna egy ilyen hölgynek egy pofon?

Vagy mit gondoltok erről az egészről? Várok minden választ, köszi.


2010. dec. 28. 21:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2010. dec. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Például. Ezt én személy szerint teljesen jogosnak tartom, főleg hogy az illető férfi még rendőr is...
2010. dec. 28. 21:40
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hol a határ? Megfoghatod a karját, magad felé fordítod, az arcát is megfogod, ha kell és a szemébe nézve elmondod, hogy ne feszítse tovább a húrt, mert leöntöd egy pohár vízzel, ha nem hagyja abba.

Ha szereted, mert családtag/kedves ismerős: mosolyogva befoghatod a száját, a párodat csókkal is elhallgattathatod. Egy tisztességes férfi nem üt meg egy nőt, pláne nem "idegből", mert nem is méri föl az erejét és hogy lelkileg milyen károkat okoz. Ha direkt bosszantják, ha megalázzák, akkor sem. Ő sokkal jobban megalázza saját magát, ha elveszti a hidegvérét. Ott is lehet hagyni a nőt, hadd hisztizzen magában.

2010. dec. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Szerencsére én egy nagyon értelmes ember vagyok, úgyhogy nagyon jól be tudom oltani az ilyen lányokat. Semmi k*rvaanyázás, vagy ilyesmi, hanem csak simán beoltom. Az mindig használ, és elszégyelli magát :P
2010. dec. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
nem kell lesüllyedni az ilyen nők szintjére,én ha férfi lennék nem ütném meg az ilyen hisztis tyúkokat sem ebből az okból.
2010. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Phoney ***** válasza:
100%

A kulturált emberrel szemben elvárás, hogy csak önvédelemből üssön. Ha a férfi nem erősebb annyival a nőnél, hogy ütés nélkül "lefegyverezze", akkor az a férfira nézve szégyen.

Ha egy férfi üt, akkor kb. bevallja, hogy fenyegetve érzi magát.

2010. dec. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolso, mennyire igaz. Igy kellene lenni a ferfiak kozott is. Egy kulturalt ferfi ne az oklevel keresse igazat.
2010. dec. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Nincs határ.

Nem ütünk meg nőt.

Kész.

2010. dec. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, mit kéne bevezetni? Hogy SENKI NE üssön meg SENKIT. Férfi se férfit, nő se nőt, és keverve sem. Sajnálattal látom, hogy erre az emberek - sajnos túlságosan nagy - egy réze még csak törekedni sem prbál.
2010. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Aki megüt egy nőt, az nem férfi.
2010. dec. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!