Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikori a legrégebbi emlékeitek...

Mikori a legrégebbi emlékeitek? Az megrázó vagy valami jó dolog volt, hogy bevésödött?

Figyelt kérdés

Nekem például 5. osztálytól fogva vannak emlékeim, az az elöttiek nagyon homályosak, teljesen érzelem mentesek mintha nem is velem történtek volna, nem is hosszúak csak pár kép, bevillanások ilyesmik, olyan mintha egy fehérködön át nézném.

5től viszont minden éles, mert ott valahogy egy osztályfőnökin megvilágosodtam. Rájöttem, hogy gyűlölöm s undorodom Soóstól. Még sose éreztem addig, hogy valakiből így áradjon a gőg s a lenézés úgy cakkumpakk mindenkifelé aki él. Na ott durrant el az agyam, kicsit kiakasztot nagyon s szinte éreztem, hogy felébredek mint csipkerózsika. Mondjuk kár mert addig mindenből ötös voltam de elötte meghalt a tanárom egy éve s utánna megkapni ezt a máéniákus kritizálót rendesen kifordúltam magamból.

Nektek is volt hasonló mély emléketek?

Mit jenelthet, hogy csak ekkortól vannak "rendes" emlékeim? Miért nem volt elöttihez érzelmek?


2012. jan. 19. 21:49
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
100%

hát nekem nem sok van.. azok is csak ilyen pár másodperces emlékek..

emlékszem h anya letett az ágyra és nézte a híradót és vasalt, és én befulladtam. Következő emlékem h a mentőbe vagyok és anya ott áll a mentő előtt és veszekedik a mentőssel hogy ő is jönni akar.

Meg hogy eszem a párizsit úgy h tele nyomtam ketchuppal és felcsavarom:D

Meg h játszok a játékaimmal karácsony után. Meg a szilveszterre is emlékszem. Amikor volt az a robbanós cukor és ahh:D

Meg h minden reggel amikor anya vitt oviba felmásztam az ágy szélére és sírtam h nem akarok!és mindig csak akkor mentem el ha elhozott délbe és hozott kindertojást:D meg h ott volt 1 fiú aki mindig piszkált és sírtam miatta, és azért nincs 1 kép se rólam oviból mert féltem tőle. Általános iskolába nagyon sokat sírtam emiatt, hogy anya biztos nagyon szomorú érte:/

2012. jan. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 ava87 ***** válasza:

Az öcsém születésére például elég jól emlékszem, pedig még három éves sem voltam. Pontosabban arra emlékszem, amikor hazahoztuk őt meg anyát a kórházból. De vannak emlékképeim egy balatoni nyaralásról is, és a szüleim elmondása alapján amikre emlékszem, az egy olyan nyaralás volt, ahol épp csak egy éves múltam.

Az ovis koromra pedig egészen tisztán emlékszem, nagyon sok dolgot fel tudok már onnantól kezdve idézni.

2012. jan. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
13. hozzászóló vagyok, 26/N. Kinek esett jól lepontozni vajon? Ennél a kérdésnél mi olyan válasz lehet, ami nem hasznos?
2012. jan. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Engem egy piros babakocsiban vittek, toltak egy kék épület felé. Később megtudtam, hogy ortopédiára kellett mennünk, de erre anyám szerint nem emlékezhettem, mert nagyon kicsi voltam. Pár hetes vagy hónapos talán. :DDDDDDDDDD
2012. jan. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Pont 2 éves voltam, és le is van fényképezve, tehát napra pontosan be tudom lőni.


Anyuék fényképeztek engem, és így nagyim felkapott, amit még élveztem is, de aztán felállítottak egy magasabb helyre(az ablak előtt, benn egy nagyobb kiugró volt) és én azt hittem, hogy le fogok zuhanni és meghalok. Nagyon-nagyon féltem. Pedig talán, ha 1, 5 méternyire voltam a talajtól... Érdekes, hogy azóta is csak olyan rémálomra tudok visszaemlékezni, ahol magas helyen vagyok és nagy az esély, hogy lezuhanjak, pedig a való életben nem vagyok tériszonyos.

2012. jan. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Az "egeres" vagyok.

Bocsánat, valami lemaradt a magyarázatból. A szüleim mezőgazdasággal foglalkoznak, így nálunk az egér egy gyűlöletes dolog volt. Ráadásul a csöveken felmásztak a pincéből, és szétrágtak dolgokat.

Mindíg valami csúnya, gonosz szörnyet képzeltem el, ami kárt okoz.

2012. jan. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Nekem is kb 1,5-2 éves korból vannak a legkorábbiak.

Az egyik, mikor anyukám elvitt kilövetni a fülemet, és hazafelé a vállán cipelt, én meg nyávogtam, hogy nagyon fáj.

Másik ilyen korai egy tengerparti nyaralás, ahol annyi rémlik, hogy a kis kék homokozóvödrömbe gyűjtjük apuval a tengeri herkentyűket. Ja meg az étteremben véletlen kiborítottam a kólát, és szégyelltem magam, hiába mondták a szüleim is meg a pincér néni is, hogy semmi baj :). Innen való az is, hogy egyik este elmentünk egy kis vidámparkba, ahol pénzbedobós játékok voltak, amikbe bele lehetett ülni és rángattak meg pörögtek. Itt a konkrét saját emlékem a hangulat, hogy csalódott voltam, amiért 2-3 játék épp nem működött és azokat nem tudtam kipróbálni.

Oviból, amit nagyon utáltam van még élén emlékem, de ott is inkább a hangulat, amitől a mai napig borsódzik a hátam. Tél volt, sötét esős nap, ablak-zsiráfot nézegettük, és nagyon-nagyon haza akartam menni, tiszta depressziós voltam, utáltam a mondókákat, a csoportos foglalkozásokat, a délutáni alvást...

2012. jan. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Nekem a leges-legelső emlékem pár hónapos koromból lehet, mert még babakocsiban feküdtem. A teraszunk mellett voltam a babakocsiban és unatkoztam, mert nem volt velem kint senki, pedig soha nem hagytak magamra a szüleim. Pont jött a nagynéném az unokatesómmal és benéztek a babakocsiba, gügyögtek nekem meg vigyorogtak rám és nem tudtam beszélni, de gondolatban mondtam nekik, hogy vigyenek már be engem is, ne hagyjanak itt, mert annyira unatkozom. De megszólalni még nem tudtam. Bementek és még emlékszem, beláttam az ajtón, láttam azt a nagy könnyező pálmánkat is az előszobában. Aztán becsukták az ajtót maguk mögött és én csalódott voltam, hogy otthagytak egyedül. Ennyi az emlékkép. Anyu is csodálkozik, hogy erre hogyan emlékezhetek, de megerősített, hogy igaz, nem álmodtam, mert az a pálma tényleg ott volt akkoriban, ahol én emlékszem, hogy láttam. Aztán még vannak óvodás emlékek, amik elég élénkek. De ez a legelső az életemből.
2012. jan. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Elmentünk meglátogatni a nagymamámékat. Még pelusos voltam, próbáltam felállni az ágyon, mert volt ott egy olvasó lámpa, aminek húzós volt a kapcsolója. Amikor sikerült vagy 5 percig csak arra koncentráltam, hogy föl-le kapcsoltam a kislámpát. Nagypapi az ágyon ült és nevetett. Azt mondta, hogy te kis imposztor. Fogalmam sem volt, hogy mi az az imposztor, de valami nagyon kedvesre gondoltam, mert úgy nevetett a nagypapi. :)

Sok másik emlékem is van kicsi koromból, de nem tudom melyik lehetett a legrégebbi. Ez viszont az egyik legkedvesebb.

2012. jan. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Négy éves koromból van az első, állok az óvoda kerítésénél, nézek kifelé, és azon gondolkozom, hogy én már négy éves vagyok, és mennyire idős vagyok már, majdnem felnőtt. :) Ez előttről nincs olyan emlékképem, amit be tudnék lőni. Sajnos ilyenekre, mint első nap az iskolában egyáltalán nem emlékszem, és amire emlékszem is a múltból azok is csak képszerű emlékek, nagyon kevés "filmszerű" van :(
2012. jan. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!