Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mutassam be a barátomat...

Hogyan mutassam be a barátomat itthon, úgy, hogy nem beszél közös nyelvet szüleimmel? Mivel lehetne elkerülni a kínos csendet?

Figyelt kérdés

A fiút pár hete ismerem, interneten tartjuk a kapcsolatot, meg néha telefonon.

Most hétvégén egy napra lejön a városomba, hogy személyesen is megismerkedjünk, és hogy eldőljön, hogy mi lesz a kapcsolatunk sorsa, mivel nagyon jól megértjük egymást, mindenről el tudunk beszélgetni, és szeretnék komolyabbra fűzni a dolgokat.

A bökkenő ott van, hogy szüleimmel élek még, és természetesen ha már miattam utazik ennyit, akkor meghívták ebédre, ráadásul szülei nagyon messze élnek (nem Európában) úgyhogy elég régen volt része egy családi ebédben. Ez még mind rendben lenne, ha nem külföldi lenne. Sajnos családunkból csak én beszélek idegen nyelvet, és ez a fő problémám, hogy kínos csend lesz az asztalnál. Nem tudom hogyan lehetne elkerülni, nagyon jól jönne pár tanács, vagy esetleg tapasztalat is.

A következő problémám az, hogy reggel 9kor lesz itt a vonatja. Kb 10 perc alatt hazaérünk hozzánk. Addig rendben van, hogy bejövünk a lakásba, bemutatom itthon, minden oké, na de mi a következő lépés? Kint a konyhában anyuval hiába maradunk, Ő úgysem érti, hogy miről van szó, és nem tud hozzászólni a beszélgetéshez, a szobámba meg olyan furcsa lenne csak így beülni első találkozásnál, és úgymond "várni az ebédre" 3 órán keresztül. Az ebéd utáni program már meg van, városnézés lesz, csak ezzel az ebéd és elötte való résszel vannak gondjaim :(

Köszönöm a válaszokat


2012. jan. 20. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a helyzetben voltam, de nem volt semmi gond.

Öszeültünk, beszélgettünk, és én meg tomácskodtam.

2012. jan. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Tolmácsold amit mondani akar és a szüleid válaszát, nem lesz semmi gond.
2012. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Pofonegyszerû te leszel a tolmács és közben segitesz anyudnak fõzni, neki is a kezébe nyomsz egy krumplit tisztitani. (arab)?
2012. jan. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 fúróferkó ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen megadtad a választ.Ha csak te tudsz értelmesen kommunikálni ,akkor folyamatosan neked kell irányítani az egész protokollt.

Éppen azért mert néhány hónap ismeretség után fontosnak tartottad,hogy a szüleid elé vezesd az idegent.

De valamiért a szüleid is fontosnak tartják,hogy azonnal az a családi asztalhoz hívják.(Remélhetőleg nem a szokásos magyar mentalítás vezérli őket!Mármint ha a vendég külföldi,jó messziről akkor lehet a szomszédnak dicsekedni.)

Ha szívesen látja mindenki az újdonsült barátodat,akkor nagy baj nem lehet,kínos szünetek sem lesznek,neked folyamatosan közvetíteni,tolmácsolni kell.Gyorsabban eltelik a 3 óra mint gondolnád.

2012. jan. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Te főzöl anyuddal,a fater meg beiszik a sráccal.
2012. jan. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 TB28 válasza:
76%
Elmész főzöcskézni. Apukádat meg a srácot leülteted a Google fordító elé és eltudnak beszélgetni. :) Vagy ha ez a megoldás nem jön be akkor tolmácsolsz. :)
2012. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Leülteted a tv elé, haha.:D

Na de komolyra véve a szót: segítesz anyudnak főzni, addig te bízz rá valami mást, terítsen meg, pucoljon zöldséget, igyon egy kávét, stb... Te meg fordítasz, beszélgetsz vele is az ő nyelvén kicsit, anyudnak is oda biggyesztesz valamit, és ha olyan van elfordítod anyudnak vagy a szerencsésnek...:) Nem olyan bonyolult ez.

2012. jan. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sok fiatal nő álma ez!

Gondolj bele: ha apukád elereszt egy rossz nemzetiségi viccet, a párod nem fogja érteni, te meg finomíthatsz a dolgon, és fordítva...

2012. jan. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Hát én is néha "cenzúráztam". Pl. mikor csináltam 2 bögre kapucsínót a konyhában, erre apu megjegyezte, hogy "te képes vagy még a kapucsínót is elrontani". A párom megkérdezte, hogy mit mondott, én meg szemlesütve: "azt, hogy az én kapucsínóm a legjobb..."

2012. jan. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat:)

Holnap fog jönni, már nagyon izgulok!!!

Nem, szüleim abszolút nem hencegnek vele, sőt még senkinek sem mondták, és nem is akarják mondani, mert nem akarják kitenni magunkat a pletykáknak, meg amúgy is senkinek semmi köze hozzá :)

Szorítsatok értem:)

köszi

2012. jan. 21. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!