Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan temetési forma,...

Van olyan temetési forma, ahol nincs semmi vallási rítus?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok, így mindenféle vallástól mentes temetést akarok majd. Van ilyen? Hogy néz ki?

Vallásosok kíméljenek!



2012. jan. 20. 15:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Kérj polgári temetést, ott nincs semmi vallásos dolog.
2012. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Az Önkormányzatoknál kérheted a pap nélküli,polgári temetést.

Egy erre szakosodott emberük elmond egy beszédet,és ennyi.

2012. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nagybátyámat nem temette pap. A temetési szolgálattól volt egy hölgy, ő mondott beszédet. Nem volt sem imádság, sem ének, semmi. Furcsa volt számunkra, mert az ember nem ehhez van hozzászokva. Rövid volt. Igazából semmi különös. Elmondott egy beszédet a ravatalnál a hölgy, utána elkísértük utolsó útjára a nagybátyámat, belehelyezték a koporsót a sírba, betemették, ott is mondott még valamit a hölgy, majd rá tettek téve a sírra a koszorúk, és nagyjából ennyi. Természetesen ezért a szolgáltatásért is súlyos tízezreket kell fizetni, de igazából egy temetés költségeinél már mindegy. (Egyébként az én meggyőződésem, hogy a temetés nem a halott miatt van, hanem a hozzátartozók miatt. Nagymamám mai napig bánja, hogy nem kapta meg a végtisztességet a nagybátyám, pedig ő tudja, hogy a gyermeke akarta így, de őt mégis bántja, mert mi van, ha ezért nem kerül a menyországba. Hiába mondjuk szegényemnek, hogy neki, ha van is menyország, semmi esélye nem volt oda bejutni, de hát ő hajthatatlan, hogy az ő dolga lett volna, hogy megfelelően legyen elbúcsúztatva a fia.)
2012. jan. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Én olyan temetésen is voltam,ahol egyáltalán semmi nem volt. A koporsó mellett a család elbúcsúzott az elhunyttól,utána eltemették. Se beszéd,se pap,semmi. Én a beszédeket nem nagyon szeretem őszintén megmondva.Olyan fura számomra,hogy ott mindent felnagyolnak. Volt egy ismerősöm,fiatalon halt meg balesetben. Tudom,halottról nem illik rosszat mondani,de nem volt egy túl kedves ember,semmilyen téren.A polgári beszédben meg úgy állították be,mint valami szentet.Azért ez sem túl jó megoldás szerintem,hiszen akik az utolsó útjára kisérik,azok ismerték.Akkor minek elferdíteni a dolgokat?
2012. jan. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Van. A papám sem volt vallásos és mi a család sem vagyunk azok. Egy "sima" halott búcsúztatást kértünk.

Ilyenkor előtte pár nappal kijött, aki mondta a beszédet, kérdezgetett az elhunytról, hogy kit szeretett, mit csinált, milyen hobbinak élt, milyen volt az emberek meglátása róla, kik búcsúznak tőle.

Ezen információkból összehozott egy nagyon szép beszédet, kis pánsípos alapzenével egy két szép idézettel.

Nem volt benne semmilyen vallás, se isten és társai.

2012. jan. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%
Igen, van. Szónokot kell hívni.
2012. jan. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
a 15:55össel mi problémátok volt?? miért kellett lepontozni?
2012. jan. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Van,igen,polgári búcsúztatót kell kérni.
2012. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


csak egy példa,itt leirja a menetét


voltam ilyen temetésen,nagyon megható volt,semmi vallásosság,csak búcsúbeszéd,egy edda dal,lányka mondott verset és kész

2012. jan. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

19-13 vagyok. Aki lepontozott, írja meg, legyen szíves, miért. A kérdező olyan formát szeretne egy temetésre, ami nem vallásos. Ezt szónoknak hívják, aki nem vallásos, hanem polgári temetést intéz.


Várom a válaszokat, miért NEM hasznos a válasz, amikor a kérdésre tökéletes választ ad.

2012. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!