Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jelen lehet-egy 5éves kislány...

Jelen lehet-egy 5éves kislány a temetési szertartáson vagy inkább egy távolabbi helyen várjuk ki vele felválltva? Elmondtam már neki hogy a dédi sajnos meghalt és már soha többé nem láthatjuk. A mennyből lát minket. Megfelelő magyarázat ez?

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 12:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ne. Én 8 éves voltam, mikor meghalt a mamám, ott voltam a temetésen, de nagyon megrázott!
2009. szept. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
a magyarázat jó, és szerintem elmehet.
2009. szept. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


gyerekfüggő. Engem vittek temetésre, de anyukám legszívesebben hazament volna velem. Bohóckodtam, kacagtam, mert nemigazán fogtam fel még, hogy mi a "halál". (kb. 5 éves lehettem én is)

2009. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem inkább ne vidd. Valamelyik szomszéd vagy ismerős biztos vigyáz a gyerkőcre a temetés ideje alatt. Részvétem!
2009. szept. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%
3. vagyok. Kiegészíteném. Szerintem inkább ne vidd. Belegondoltam és én tutira nem vinném, még akkor se, ha "felfogja" látszólag.
2009. szept. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem se vidd ki, fiatal még ehez, nem tudni milyen reakciókat hozna ki.

Amúgy azt nem értem miért kellett azt lepontozni aki azt írta, hogy viheti. Itt arról szól hogy elmondjuk a saját tapasztalataink által szerzett véleményünket. Bírom ezeket a nekem nem tetszik és lepontozom embereket...

2009. szept. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
44%
Egy ilyen kicsi gyerek lelkének nem tesz jót ha látja,hogy valaki a föld alá kerül. Bocsi a kifejezésért,csak magamból indultam ki,pedig én akkor 11 voltam,de annyira rossz volt,hogy a dédipapámat betették a nyírkos földbe,pláne,hogy láttam a dédimamám koporsóját a sír alján.
2009. szept. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is kb annyi voltam a saját dédim temetésén.


Engem nem rázott meg. Alig fogtam fel valamit a szertartásból. Szerencsére a holtat nem engedték megnézni a koporsóban. Mindenesetre most, felnőtt fejjel örülök, hogy ott lehettem, akkor pedig, gyerekként egyszerűen csak kíváncsi voltam, és nem akartam kimaradni semmiből.


Szerintem gyerekfüggő. Nagyon érzékeny lelkű kislányt nem vinnék el temetésre ilyen fiatal korban, de érdeklődő, kíváncsi, nem ijedős gyereket lehet, hogy elvinnék.

2009. szept. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem 6 évesen elvittek a nagyapám temetésére, de nem nagyon emlékszem rá, pedig egy csomó dologra, ami jóval azelőtt történt, emlékszem. A magyarázat amúgy szerintem jó.
2009. szept. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
mikor mamám testérét temették ott volt unokatesóm, 5 éves kislány. nagyon értelmes, elmondták neki, hogy mi történik. talán annyiból jobb volt, hogy urnás temetés volt, szóval inkább érezhette jelképesnek. amúgyis érdeklődne, hogy mi történik. szerintem ez az élet része, unokatesómnak is elmondtuk, hogy xy már a mennyben van és onnan figyel minket. szerintem ha ismerte a dédit, szerette, akkor fontos lehet számára a lezárás, hogy ne az az érzése legyen, h a dédi eltűnt, elhagyta. én így látom.
2009. szept. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!