Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Léteznek eltéphetetlen kapcsol...

Léteznek eltéphetetlen kapcsolatok?

Figyelt kérdés
21 év után alapos indokok alapján váltam el a férjemtől. Öt éve egy kitűnő, minden tekintetben csodálatos házasságban élek. A volt férjem is megnősült nemrég. Meghívott bennünket az esküvőjére sőt: én lettem a tanúja. Nagyon kedves hölgyet vett feleségül, akit mi is kedvelünk a férjemmel együtt. Sok dologban ma is kikérik a véleményemet, napi kapcsolatban állunk. Néha olyan érzésem van, mintha ő egy rokonom lenne és a kapcsolat is ahhoz hasonló köztünk. Szerelemről természetesen soha többé nem lehetne szó, de neki más senkije nem él és talán - a feleségén kívűl - ezért /is/ kötődik hozzám, hozzánk.
2009. máj. 27. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Én csak gratulálni tudok a hozzáállásodhoz. Példaértékű. És ezek szerint igen, léteznek eltéphetetlen kapcsolatok.
2009. máj. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Már ne haragudj, de ez nem eltéphetetlen, hanem eltépetlen kapcsolat. Ez nem azt jelenti, hogy soha nem történhet olyan, amitől megszakadna.
2009. máj. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Igzai példakép lehetsz néhány embernek :D

Csodára méltó

2009. máj. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Léteznek.

Olyan emberek között, akiknek mindig is volt közük egymáshoz, és mindig is lesz közük.

Még ha ezer évig nem is találkoznak.

Ezek olyan dolgok, amiket mi emberek, nehezen értünk meg, ezt csak érezni lehet :)

2009. máj. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De amennyiben megszakadna is valami oknál fogva én azt érzem, hogy amennyiben ez az ember bajban lenne, ránk szorulna, csak hozzánk jönne. És mi segítenánk is rajta.
2009. máj. 27. 18:24
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez a normális. Mi is így vagyunk az exemmel és a családjával. Családosan összejárunk, találkozunk.

Emberileg ugyanúgy tisztelem a volt páromat, mint előtte, hiszen mint ember nem változott, ugyanaz akibe beleszerettem. Csak a szerelem múlt el.

Nagyon sajnálnám, ha emberileg tévedtem volna és arra nem méltó ember lett volna a párom.

2009. máj. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is ez a normális, én a gyűlölködést vagyok képtelen megérteni. Én az összes volt párommal nagyon jó kapcsolatban vagyok, ha nem is beszélünk napi szinten, de bármikor fordulhatunk egymáshoz, ha bajunk van. És az a jó, hogy ilyen jól kijön a két család egymással!

És igen, remélem léteznek "eltéphetetlen" kapcsolatok - úgy hívják őket, hogy BARÁTSÁG! :))

2009. máj. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is vannak, lesznek eltéphetetlen kapcsolatok. Mivel ennek nem feltétele a szerelem és/vagy a szex. Főleg a gyermekkortól tartó barátságok és szerencsés esetben a válás utáni kapcsolatok ilyenek. Persze utóbbihoz azért kell az új párok elfogadása is! Szerintem nem lehet kitörölni hosszú-hosszú éveket, és annak fontos szereplőit.


Az enyém is ilyen volt -amíg élt- a volt férjemmel az új házasságom idején is. Hihetetlen milyen érzékenységgel érezte meg 70 km-es távolságból, hogy valami baj történt velem. Könnyedén választott könyvet, filmet, mindig eltalálta az ízlésemet. Aztán csúnyán váltunk, sok bánatot, kínlódást okozott, mégis képes voltam megbocsátani, pedig a környezetem furcsálkodott emiatt. Mi értelme lett volna szidni, kígyót-békát kiabálni rá? Halála előtt meglátogattam, és olyasmit mondott, amit sose gondoltam volna: sok boldogságot kívánt az új házasságomban...

2009. máj. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
98%

Igen, ez lenne a normális... csak a mis kis nemnormális országunkban ennek nincs kultúrája! Jó látni ilyen kultúrembereket, akik képesek felülemelkedni a régi sérelmeken és fájdalmakon! Mindenkinek így kéne!

Én is így terveztem az ex férjemmel, csakhát nem ilyen nő került mellé, aki ezt elviselné.... sajna ez van.

2009. máj. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha ilyesmiere gondolsz, van egy érdekes könyv: Elizabeth Clare Profet: Lélektársak és Ikerlángok.
2009. máj. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!