Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nincs beleszólása...

Tényleg nincs beleszólása senkinek mert nem a mi gyerekünk?

Figyelt kérdés

Többször irták már fórumokon mikor panaszkodtam h semmi közöm hozzá mert nem az én gyerekem. Tesómról van szó és ahogyan viselkedik és bánik a gyerekével. Lassan már utálok itthon lenni,mert látom h hogyan bánik a gyerekkel. De olyan helyzetbe vagyok h maradnom kell. (lakáshitel,adóóságok.stb... a lényeg h úgy érzem segítenem kell anyukámnak mert egyedül nem bírná,na meg persze legalább a tesóm gyereke ha mástól nem tőlem meg anyámtól kap szeretetet)

Le sem irom miket csinál szegény kis 2 évessel,mert már a gondolattól a hajam égnek áll.

Csak vegyük a mai napot. Fél4kor elment érte a bölcsibe,most hozta meg. Szó szerint elrángatta fürdeni,még vizesen kihozta a fürdőből a jéghideg szobába,szegény pici csak didergett. Meg kiabélt vele h ilyen k.urva olyan k.urva igyekezz. Szegényke már arra összerezzen ha tesóm felemeli a hangját. Tisztára fél tőle. Anyám kérdezi tőle h nem éhes? Azt mondja a bölcsibe evett,ne zabáljon annyit. Anya adott neki enni,mert tesómat egyáltalán nem érdekelte h eszik e vagy sem.

Ha meg én vagy anyukám meg akarjuk szeretgetni akkor meg kirántja a kezünkből,h nem a mi gyerekünk nem árt neki egy két legyintés. Nem tudom mit szólna ha őt legyintenék meg párszor....

Úgy sajnálom szegény picit,de tesóm tisztába van vele h nem fogja anyukám kirakni mert akkor viszi magával kitudja hova agyereket. Csak Gyest kap munkát nem is keres egyáltalán. vagy ha igen,akkor olyat h ő ne tudjon a gyerekkel lenni szinte semmit. Ezelött pár hónapja dolgozott kb 3 hónapot,de akkor is én meg anyukám mentünk táppénzre vagy szabira h meg tudjuk oldania gyerek bölcsibe vitelét,és haza hozását. Tesómat nem is érdekelte a dolog. Ő még munka után rendszeresen iszogatni járt a munkatársaival.

Fontolgatom h kamerára veszem teloval h hogyan bánik a gyerekkel,és feljelentem a gyámügynél,de többen mondták h az nem bizonyíték,és lehet h intézetbe kerülne a gyerek. pedig ha biztosra tudnánk h hozzánk kerülne vissza akkor megtenném,meg akkor anya is kirakná a tesómat. De anyának több a kiadása mint a bevétele,én meg túl fiatal vagyok,20 éves.

És ezzel a tesóm is tisztába van. Így csak tűrünk,és próbálunk annyi szeretet adni a picinek amennyi lehetséges.

De van mikor jó napja van akkor tök kedves,meg mintha szeretné is a gyereket. de ő most lelkibeteg,mert kidpbta a pasija(akinek csak d.ugni kellett a tesóm,ezt még a barátnői is mondták neki,de ő szerelmes és nem hisz senkinek.Pedig a pasi is mondta neki h neki nem kell ugy barátnőnek h gyereke van).


Ja,és a gyereknek tesóm nem tudja h ki az apja. 3 férfival is csináltatott apaságoit egyik se jött be.


Anya mielött terhes lett akkor akarta kitenni a lakásból,mert nem bírta már elnézni az életmódját meg h miatta minket is megszólnak. Azt hittük h most h anya lett megváltozik. Hát csak rosszabb lett.


2012. jan. 20. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mielőbb el kell venni tőle a gyereket gyámhatósággal!!!!!Most még van lehetőség hogy a lelki traumákat feldolgozza,akrmilyen kicsi is.Ne az anyja nevelje fel ,mert egy ilyen nő mellett sokat fog szenvedni!!!!!!!!
2012. jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt mi is tudjuk,de nagyon félünk h akkor idegenekhez kerül vagy csak ott ragad a c.ighányok közt az intézetbe,és ezt nagyon nem szeretnénk anyukámmal. Az a baj h nem tudjuk tesómat ugy eltávolítania közeléből,h ne vihesse magával. Mert hát ő az anyja. Ja,névleg.
2012. jan. 20. 19:52
 3/11 bánomisén ***** válasza:
100%
Elvileg, ha megvonják a testvéredtől a felügyeleti jogot, akár anyukád is lehet a gyerek gyámja, ehhez viszont jelezni kell a gyámügy felé, hogy az anya nem törődik megfelelően a gyerekével és lenne, aki átvenné tőle ezt a feladatot.
2012. jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagyok jogász, de szerintem, ha az anyját feljelented, akkor a gyerek a legközelebbi hozzátartozóhoz kerül, persze szerintem a család, tehát az örökbefogadót is megvizsgálják, hogy alkalmas-e stb... Ebben az esetben érdemes lenne ezt meglépni, de készüljetek fel, hogy ez lelkileg is megterhelő lesz mindegyikőtöknek, de én nem hagynám, hogy egy ártatlan gyermek szenvedjen, ha tudnék ellene tenni, még van esélye a kicsinek, hogy ne legyen lelki nyomoronc. Keress fel szerintem egy tanácsadót, vagy a gyámügyet szerintem adnak tanácsot ingyen is. Remélem megoldódik a probléma. :)
2012. jan. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Sajnálom szegény gyereket :( tönkre fogja tenni az életét az anyja.

Az a helyzet, hogy neked ebbe valóban nincs beleszólásod. Mert nem a te gyerekedről van szó.

Viszont anyukád igenis beleszólhatna. Mert az egész balhét az ő gyereke csinálja. Komolyan, ilyenkor miért nem kever le egy hatalmasat a tesódnak? (függetlenül attól, hogy elvileg már egy felnőtt nőről van szó)

Az ő dolga lenne ráncba szedni, hát tegyétek meg! Nyugodtan mondjátok meg neki, hogy ha így folytatja, kirakjátok. Vagy bármit.

Bár gyanítom, a gond valahol a tesód gyerekkorában kezdődött, és a család akkor sem tudott vele mit kezdeni :(

2012. jan. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Meg egy gyámügyben jártas ismerösöm azt mondta h ilyenkor nagyon figyelembe veszik az anyagi helyzetet is,és ez alapján anyukám aki korban megfelelne kiesik. Mert több az adósság mint a bevétele. Az én fizetésem több mint fele és anyukámé nem takarja be azt amit ki kell fizetni.

Én meg tul fiatal vagyok haoz h nevelhessem,és ugyanugy nézik h hova miylen körlményekközé vinném,és hát itthon lennénk vele,ami uyganazt azanyagi helyzetet jelentené.

2012. jan. 20. 19:57
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A telefonos felvétel nem használható fel.(sajnos)

Ha az én testvérem így viselkedne a 2 éves gyermekével,én már rég 2 olyan hatalmas pofont adtam volna neki,hogy a fal adta volna a másikat..(persze nem a gyerek előtt)

Én tuti,hogy szóvá tenném a viselkedését,és ha azzal jönne,hogy "semmi közöd hozzá" Már másnap mennék a gyámügyhez,és kérném a gyermek gyámsági jogát..Még most is simán feljelenteném.Az meg nem igaz,hogy intézetbe kerül..Ha alkalmas a családtag akkor ideiglenesen a családtaghoz kerül a gyermek,és később ha kéri a gyámsági jogot,akkor akár véglegesíthetik is.

Abban a pillanatban hogy ideiglenes hozzám kerülne,páros lábbal rúgnám ki a lakásból.

2012. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tesóm mindig olyan önző volt h csak magával törödött. A nagyszüleimnek ő a kedvence,én pl az ő szem,ükbe fekete bárány vagyok mert anyukámra hasonlítok. Tesóm apámra ütöt,ő is ilyen agresszív volt. Mikorkicsik voltunk sokat vert minket és tök féltünk tőle mindketten. Anya elvélt tőle,de tesóm mindig nyafogott h nem kap meg mindent amit szeretne meg amia az iskola társainak megvan. Érdekes én felfogtam h nem lehet mindent.

Anya sokszort mondja neki h majd az ő gyereke is ugy fogja utálni mint ahogy ő is meg én is apánkat,de nem érdekli. csak mondja h ne szóljunk bele a nevelési módszereibe.


Nem meri anya kirakni mert fél h akkor elviszi ugy a picit h sose látjuk. Pedig tudjuk h ez nem jó szegánykének h ilyen anyja van. bízunk benne h vmikor helyre jövünk anyagilag és akkor tudunk tesóm ellen lépni,de így nem merünk. Inkább türünk és próbáljuk sok szeretettel és törödéssel rendbe hozni azt amit a tesóm elront.

ha kirakná nem tudna fenntartani albérletet,mert csak a Gyese van. csak az apánkhoz tudna költözni aki a mamákkal lakik. Ők meg olynabok h heti egyszer fürödhet az ember,mert spórolni,és papám meg apám mindig iszik,és apám még agresszív is,nem nézi h kit üt meg. A saját tesója gyerekét is felpofozta egyszer mert kérdezett vmit. Azért nem is szívesen megy mamámékhoz már lassan senki.

2012. jan. 20. 20:06
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most elmondok neked valamit.

Mi 3-an vagyunk testvérek.Apám meghalt amikor 11 éves voltam,így anyám lett a gyámunk.Viszont ő alkoholista volt.Ütött,vert minket,és sokszor enni sem ettünk,mert minden pénzt piára költött.A nővérem 18 évesen állandóan vitázott vele,hogy tönkre teszi az életünket.A húgom aki 6 éves volt,éjszaka bevizelt,és amikor a nővérem,és anyu ordibáltak egymással a húgom az ágya alá bújt,ahonnan elég nehéz volt később kicsalogatni..Én 15 évesen lázadó,csavargós lettem.)sokszor ezért is megvert)

A nővérem állandóan fenyegette,hogy megteszi a elő lépéseket,ha nem változik meg.

Erre anyám azt mondta,hogy soha nem fog senkinek odaadni minket,akkor inkább elvágja a torkunkat.(a húgom felnőtt nő,de még ma sem nyúlhat senki a nyakához,annyira fél ettől..jó kis nyomás alatt voltunk)

Végül a nővéremnek elege lett.18 évesen érettségi után elment dolgozni,és segítséget kért a gyámügyesektől.Fiatal kora ellenére kérte a gyámsági jogot a két húga felett.

Kijöttek,megnézték hogy élünk.Majd elbeszélgettek velünk,A pszichológus megállapította,hogy a húgom súlyos depresszióban szenved,én is,de nálam még testi sérülést is megállapítottak.(anyám egyszer úgy megvert,hogy megsérült a hallójáratom,ezért halláskárosult lettem)

A nővérem munkahelyén is voltak,majd megkérdeztek minket hogy akarunk-e a nővéremmel maradni.A húgomat nem kérdezték,mert elég volt ránézi.Mint a mágnes tapadt a nővéremhez,el sem engedte volna a kezét soha.

Nagyon gyorsan lement a bírósági tárgyalás,és pont a 16-dik születésnapomon megjött az ítélet:A nővérem lett a törvényes gyámunk.Anyánknak 3 hónapon belül el kellett hagyni a tanácsi lakást.(elment,és soha többé nem láttuk)

19 éves korától mindkettőnket felnevelt,iskolába járatott minket.Ha kellett engedékeny volt,ha kellett szigorú volt.

Ma már felnőtt nők vagyunk,családunk van.A húgom mai napig is minden évben anyák napjára a nővéremnek adja a virágot,és őt tekinti anyjának..

Én is szeretem,mert nélküle elvesztünk volna..


Szóval kedves kérdező.Ha valaki nagyon el akar érni valamit,az el is fogja érni.Élő példa a nővérem..

38/N

2012. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szociális munkás vagyok.

Menj be egy családsegítőbe (ha megmondod, hol laksz, tudok segíteni), és mondd el egy szakembernek, hogy mi történt. Akár egy szociális munkást is kereshetsz. Ők tudnak tanácsot adni, mit lehet konkrétan tenni, minden részletet elmondhatsz.


SZERINTEM a gyámügyre kellene menned, és kérvényezned, hogy te lehess a gyámja. Vagy esetleg névtelen bejelentést is lehet tenni, mondjuk elmondod a gyerek bölcsis nevelőjének, mik történnek otthon, ő jelzést ad a megfelelő szervnek, kimennek, megvizsgálják az ügyet. Meghallgatnak titeket is. Mivel eddig is ti tartottátok el a kislányt, plusz még az anyját is, ha az anyja elkerülne, több pénz is maradna. Eddig is elég volt, így csak plusz maradna, ha levonódnak az anya utáni kiadások. Pluszban ti kapnátok a családit is.

Lehet kérni, hogy az eljárás alatt ti/te legyél átmeneti szülőként megnevezve, és ne kerüljön intézetbe a pici-ez az átmeneti nevelésbe vétel.


ha van még kérdés írj csak

2012. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!