Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról ha valakit...

Mit gondoltok arról ha valakit a szülei (akik megtehetik) jelentősen segítenek anyagiakkal, mikor kirepülnek?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom a legtöbb szülő azért törekszik rá, de legalábbis ha semmi esélyt nem lát rá akkor is vágya, hogy majdan a gyermekének meg tudja alapozni a jövőjét. Én a szerencsések közé tartozom mert szülői segítséggel most nem fizetek lakáshitelt és 22 éves korom óta saját lakásban élhetek most már a családommal. De azóta ezt a lakást magam tartom fenn rendesen dolgozom, nem a műkörmösnél ülök egész nap és nem apuci pénztárcájában turkálok, mégis állandóan megkapom, hogy persze mert neked könnyű. Tény hogy nem olyan nehéz így már, legalább a biztos fedél miatt nem aggódom. És ha a fiaim felnőnek jó lenne nekik is hasonló segítséget adni, de hogy jogsit pl tanítást fizetni nekik az minimum. Persze valamit valamiért alapon, hogy felelősséget is tanuljanak, mint ahogy nálam is megvolt a miértje a lakásnak. Ti is megtennétek?
2012. jan. 22. 00:26
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
91%

Természetesen, ez így helyes, minden szülő ezt tenné, ha megtehetné.

Nem gondolok róluk semmit, max. azt, hogy szerencsések.

2012. jan. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is az a normális, hogy a szülő, amennyire tudja, igyekszik támogatni a gyerekét. Ennek ellenére szerintem ezt mindig is meg fogod kapni, nem is irigységből, csak egyszerűen ilyenek az emberek, nem tudják tolerálni, ha másnak jobban megy (néha én is ilyen vagyok :S). Én még tanulok, albérletben lakom, és néha még azt is megkapom a lakótársamtól, mikor panaszkodom, hogy "bezzeg neked az albérletet a szüleid fizetik". Ez így is van, de mellette én sem csak a lábamat lógatom, dolgozom, és a többi kiadást nagyjából magamnak állom. Ő viszont nincs ilyen szerencsés helyzetben, és mindent magának áll - amiről én kevéssé tehetek, de hát néha kitör belőle. Kissé elkanyarodtam az eredeti témától, de csak az emberi természetet próbáltam szemléltetni.
2012. jan. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
77%
Sok "egyszerűcske" mindenre csak ennyit tud mondani: neked könnyű. Akkor is, ha örököltél, akkor is, ha diplomával és három nyelvvizsgával a kezedben külföldön alapoztad meg a vagyonodat... neked akkor is könnyű... ne is törődj az ilyenekkel, csak irigyek.
2012. jan. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
83%

"Nem olyan nagy dolog ez"


Mindössze a húsz év alatt csak azt kellene összegyűjteni, amit cigire költöttek el a szülők!!

Akár két lakás ára is kitellene belőle!!


(Aki nem hiszi el, az nem tud számolni...)

2012. jan. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
87%
Ha gyarapítani is fogod a családi vagyont akkor minden elismerésem,de viszont vannak olyanok is akik a pluszról indultak s a nulla allat végezték,na ezekhez lenne néhány szavam.
2012. jan. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
84%
Irigyek,ne törődj velük!!
2012. jan. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
94%

Bennem is dolgozik ilyenkor egy minimális irigység, szerintem ez még nem bűn. Emberek vagyunk, valakit tolnak, valakit meg inkább löknek visszafele és az éhenhalás küszöbén áll, nulla forinttal.

Szar dolog.

Ettől függetlenül nyilván nem rossz ember az, akin segítenek. Az a rossz, aki ezt kihasználja, vagy meg sem próbál önerőből elérni valamit. A szülők pedig kedvesek. Ha megtehetik, megteszik. Gondolom mindenki megtenné a gyerekéért, ha lenne rá lehetősége. Szóval ne foglalkozz a kritikákkal, inkább használd okosan az öledbe hullott javakat és ne válj önzővé.

2012. jan. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
89%

"Mit gondoltok arról ha valakit a szülei (akik megtehetik) jelentősen segítenek anyagiakkal, mikor kirepülnek?"


Ez a normális. Ahogy az is normális, hogy 25-30 évvel később a gyerek ápolni fogja az elaggott szüleit.


"Ti is megtennétek?"


El sem tudom képzelni, mitől kérdés ez.

2012. jan. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
57%

Azt gondolom, hogy örüljön magának CSENDBEN, és ne fényezze magát azért, ami nem az ő érdeme, csak a szerencséjének köszönheti.

Ennyi erővel sok ezer más fiatalt is szentté avathatnánk, mert rendesen dolgozik, jól neveli a gyerekeit és kifizeti az albérletét, mert neki csak az jutott.

Hogy vennék-e a gyerekeimnek lakást? Legfeljebb befektetésnek vennék ingatlant, és ha pont az a leggyümölcsözőbb helyzet, hogy ő vagy ők élnek benne, akkor nyilván megkapnák. De ez nagyon sok körülménytől függhet.

2012. jan. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
69%

"ne fényezze magát azért, ami nem az ő érdeme"


Nem hiszem, hogy bárki fényezi magát amiatt, mert mondjuk lakást kap a szüleitől vagy örököl a nagyszüleitől.


Inkább arról van szó, hogy kicsit unalmas az, hogy ha ez mégis megtörténik, akkor azok, akiknek ez nem adatott meg, elkezdik sikoltani az "apuci a sеgge alá tolta" szöveget.


Amúgy mi az ember saját érdeme? Az, hogy dolgozik és összeszed magának sok pénzt? Ahhoz jó agy kell, vagy ügyes kéz stb. A jó agy pedig gének kérdése, és a szülőktől jön. Meg még lelkiismeretes, erős akaratú személyiség is kell hozzá. Az is a szülőktől jön.


Nem sokkal nagyobb mértékben "saját érdem" munkaképesnek lenni és sok pénzt keresni, mint örökölni egy lakást.

2012. jan. 22. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!