Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról ha valakit...

Mit gondoltok arról ha valakit a szülei (akik megtehetik) jelentősen segítenek anyagiakkal, mikor kirepülnek?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom a legtöbb szülő azért törekszik rá, de legalábbis ha semmi esélyt nem lát rá akkor is vágya, hogy majdan a gyermekének meg tudja alapozni a jövőjét. Én a szerencsések közé tartozom mert szülői segítséggel most nem fizetek lakáshitelt és 22 éves korom óta saját lakásban élhetek most már a családommal. De azóta ezt a lakást magam tartom fenn rendesen dolgozom, nem a műkörmösnél ülök egész nap és nem apuci pénztárcájában turkálok, mégis állandóan megkapom, hogy persze mert neked könnyű. Tény hogy nem olyan nehéz így már, legalább a biztos fedél miatt nem aggódom. És ha a fiaim felnőnek jó lenne nekik is hasonló segítséget adni, de hogy jogsit pl tanítást fizetni nekik az minimum. Persze valamit valamiért alapon, hogy felelősséget is tanuljanak, mint ahogy nálam is megvolt a miértje a lakásnak. Ti is megtennétek?
2012. jan. 22. 00:26
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező!


Nagyon szép és azt gondolom, hogy természetes is az, hogy a gyerekeidnek a legjobbat akarod. Egy jó anya így gondolkozik. DE!


"Én nem azért szültem gyereket hogy majd kilökjem őket 18 évesen az utcára, addig maradnak nálam amíg szükségük van rá, és nem fogom az első fizujuk felét lenyúlni "lakbérre" "


Tudod, lehet, hogy amikor egy anya megszüli gyermekét még jó anyagi körülmények közt él, aztán valahogy mégis sikerül elszegényedni. Mondjak példát az életből? Bárki tudna. Valahol neked is sztereotípiáid vannak.


A másik pedig: Könyörgöm, ne fényezd magad! Nem vagy rossz ember, örülj annak, amid van, de ne állítsd be magad szentnek, mert nem a pénz tesz valakit emberré, hanem a viselkedése.

2012. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
45%

"Magyarországi körülmények között a magyar emberek 90%-nak ÉLETCÉL egy saját lakás"


Akinek az ÉLETCÉLja a saját lakás, azzal valami baj van.

2012. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
0%

"De egy valamit el kell ismerni. Sokkal könnyebb helyzetben vagytok, mint az átlag fiatal. "


Egy régóta csökkenő lakosságú országban éppenséggel átlagos jelenség, hogy valaki fiatalon örököl egy lakást, leginkább a nagyszüleitől.

2012. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:
41 es. Epp ezért írtam hogy addig kell segíteni egymást amíg lehet . Én is elszegenyedhetek bármikor aláírom mert tényleg akar holnaptól is ha valami éri a férjem. Nem akarom fényezni magam vannak nekem is felelmeim a jövővel kapcsolatban de a pesszimista hozzáállás sem megoldás semmire.
2012. jan. 22. 21:26
 45/48 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott egy ismerosomrol a köv. Szituhoz mit szóltok? Apuci nem lakást hanem a jól menő vallakozast adja tovább a gyerekének aki pár éven belül ezen előnyt kihasználva tud magának hitelmentes hazat építeni( ismerősöm eseteben palota színvonal) ez más? Nem kotozkodes csak kiváncsi vagyok a véleményekre.
2012. jan. 22. 21:36
 46/48 anonim ***** válasza:
Örülök neki, hogy vannak ilyen szerencsések.
2012. jan. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

"Apuci nem lakást hanem a jól menő vallakozast adja tovább a gyerekének aki pár éven belül ezen előnyt kihasználva tud magának hitelmentes hazat építeni( ismerősöm eseteben palota színvonal) ez más? Nem kotozkodes csak kiváncsi vagyok a véleményekre."


Na ez se olyan egyszerű: ha ért hozzá a gyerek és van tehetsége, és nem fog csalni, tönkretenni embereket, meg megkerülni a törvényt, akkor hajrá. De ha csak elveri a pénzt és elb*ssza, amit az apja felépített, akkor nagy hiba volt átadni a céget.

2012. jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

# 45


Ez sem más. Csak másmilyen jellegű a segítség. De ő is szerencsésnek mondhatja magát.

2012. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!