Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El akarják vinni tőlem az...

El akarják vinni tőlem az öcséimet! Így simán megtehetik, nem? Elég bonyolult ez, bővebben lent!

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. 2 öcsém van, egy 2 éves és egy 7 éves. Anyám a kissebbik öcsém szülésébe halt bele, apám 6 éve,rákban ment el.A nevelőapám miután édesanyám meghalt, egyáltalán nem törődött a gyerekével, de velünk sem. Nagypapámhoz kerültünk, de 2 hete elhunyt. Most apa felöli nagymamám harcol a nagyobbikért, a volt nevelőapám meg a kicsiért.Velem meg senki sem törődik...De ha elviszik tőlem a kicsiket, még fel is kötöm magam...ilyenkor mit kell csinálni? Köszönöm előre is!
2010. ápr. 30. 08:02
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
Sürgösen fordulj a gyámhatósághoz, mondd el, hogy te neveled az öccseidet már több éve, a nagyszülökhöz nem kötödnek, és kéred, hogy téged nevezzenek ki gyámjuknak.
2010. ápr. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
100%
HA van munkád,lakásod vagyis eltudod tartani a gyerekeket akkor maradhatnának nálad.
2010. ápr. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
Lakásom van, még ahol szüleimmel laktunk. Dolgozni is dolgozom, de nem vagyok bejelentve, és csak addig tudok, amíg a kicsire van ki vigyáz.
2010. ápr. 30. 08:07
 4/55 anonim ***** válasza:
100%

hát először is nem kötöd fel magad 19 évesen.


Hát amugy elég kemény veled az élet:( Ha dolgzonál akkor semmiképp nem vinnék el tőled, de így két kicsit hogyan akarsz eltartani? én 20 éves vagyok és biztos hogy én is mindent megprobálnék ebben a helyzetben de nem lenne könnyű.

Esetleg a másik mamádnál lehetnétek? tőle talán a kicsit sem vennék el?

2010. ápr. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 08:06- ossal!


Mindig azt nézik, hogy mi a legjobb a gyerekeknek. A te esetedben is igy lesz. Megnézik, hogy van-e biztos állásod, tudsz-e nekik megfelelő körülmények teremteni pl.: lakás. Továbbá, bár kicsik még, de a 7 éves öcséd véleményét biztosan kikérik, hogy egyáltalán akarnak-e veled lenni. Fordulj a gyámhatósághoz és ők majd részletesebben elmondják neked mi a teendő ilyen esetben. Sok sikert!

2010. ápr. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha van jövedelmed és lakásod, akkor nem fogják elvenni őket. Árvaellátást, családi pótlékot neked utalják? Illetve egy házastárs, élettárs vagy egy stabil párkapcsolat is sokat javíthat a megítéléseden, mert akkor úgy fogtok kinézni mint egy teljes család. De mindenképp menj be a gyámhatósághoz, és kérj segítséget valami hozzáértőtől, hátha van valami kiskapu, amit nagymuterod/nevelőfaterod ki tud használni. A kisebbiket amúgy lehet, hogy az apjának fogják ítélni, mert ilyen esetekben az apa előbb van a rangsorban, mint a testvér, de azért ne add fel. A nagyobbiknál nem hiszem, hogy a nagymuternak reális esélye van (már ha el tudod tartani őt).
2010. ápr. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem vagy bejelentve akkor 100% hogy nem lehetsz a kicsik gyámja
2010. ápr. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
100%
jah hát így már jobb, de ha te nem vagy otthon a kis öcsédre mamád is vigyázhatna. átjönne oda ahol te laksz.
2010. ápr. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

A másik mamám apám halála után most bukkant fel először...

A kisebbiket még életében nem látta, és a nagyobbik is akkor még pár hónapos volt.Engem meg, mindig tudtam, hogy valamiért nagyon nem szeret.

2010. ápr. 30. 08:12
 10/55 anonim ***** válasza:
53%
Szerinted van olyan fiatal huszonéves normális srác aki bevállal két pici gyereket?
2010. ápr. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!