Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom felvetette az összeköl...

Barátom felvetette az összeköltözés gondolatát, de retteg attól, hogy "hibát vég és elhagyom". Mihez kezdjek ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Nincs egy hónapja, hogy együtt vagyunk. Ő 24F én 22L. Nagyon normális, érett gondolkodású.


De van valami, amin elgondolkoztam.

Mindig, amikor velem van, elmondja, hogy mennyire imád, hogy milyen jó, hogy rám talált, és egy kincs vagyok stb stb. A héten volt egy elszólása, hogy szeret. Rá 20 percre megkérdezte, hogy ha lesz végre mindkettőnknek munkája összeköltöznék-e vele.


Elmondtam neki, hogy miért nem, megértette.


Viszont nagyon furcsa ez nekem. Elmondta, hogy fél bármit is mondani, nehogy "hibázzon és elhagyjam". Rákérdeztem, hogy miért, ilyennek ismert meg, aki ok nélkül veszekszik? Hát kiderült, hogy a volt barátnője teljesen tönkre vágta az idegeit és azért nem kezdeményezi a testi kapcsolatot, mert tudja, hogy balfék, mert a volt barátnője ezt mondta.


24 éves, és ott tart, hogy nem mer hozzámérni, nem mer semmit mondani. Nagyon fontos nekem, kezdek beleszeretni, és szeretném benne ezt a görcsöt valahogy feloldani, de nagyon nehéz. Ha valami miatt rosszabb kedvem van, akkor rögtön azt hiszi, hogy ő csinált valamit és rá haragszom. Állandóan szabadkozik.


Mit tehetnék? Nem szeretném, hogy arról szóljon a kapcsolatunk a részéről, hogy állandóan ilyeneken idegeskedik.

Barátnőm szerint az összeköltözés gondolatával akarja bizonyítani, hogy komolyan gondolja velem.

Kérlek adjatok tanácsot.


Köszönöm.



2012. jan. 22. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rövid ideje vagytok együtt, még nem mer valami okból kifolyólag feloldódni a társaságodban. De legyél türelmes!
2012. jan. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok-sok türelemre lesz szükséged. Bátorítsd.

Nekem egy barátnőm ilyen, hogy mindenért bocsánatot kér, mindig megkérdezi, hogy nem baj-e, de úgy, hogy pl. felugrik hozzám, én éppen ebédelni készülök, meghívom őt is, erre az a reakciója, hogy "de nem gond? neked marad elég, ugye? nem akarom elenni a kajádat." Eleinte válaszolgattam, hogy persze, nem gond, azért kínáltam. Aztán egyszer felhúzott, és - ciki vagy sem - alaposan leteremtettem! Mondtam, hogy ha baj lenne, vagy ha nem lenne elég, akkor nem kínáltam volna, viszont abból már borzasztóan elegem van, hogy mindig megkérdezi, barátok vagyunk, ne fussunk már ilyen köröket. Belátta, aztán amikor később megkérdezte, csak visszautaltam erre, hogy nem baj, de az nagyon zavar, hogy folyton megkérdezi. Idővel már amikor elkezdett ilyen kérdést, félbehagyta és mondta, hogy ja igen, nem gond. Mondtam, hogy nem :)

Most már eljutottunk oda, hogy még szól is, ha éhes. Ez bő egy év volt, de mondjuk nem éltünk együtt.


Szerintem egy hasonló a barátoddal is működhet. Az a lényeg, hogy tedd biztossá azt, hogy nem zavar és hasonlók. utána nyugodtan leteremtheted, ha szabadkozik.

2012. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

a barátomnak én vagyok az első barátnője, ő ezért viselkedett ugyanígy. a megbeszélés híve vagyok, de mondhattam bármit, félt, hogy elrontja a kapcsolatunkat. akármivel. és mindenért bocsánatot kért. mondhatom rendesen az agyamra ment. az elsődleges tanácsom azért mégis az lenne, h beszéld meg vele, h EZZEL a viselkedéssel rontja el a dolgot, téged ez zavar. felnőtt ember, meg fogja érteni.

ha nem (ami nálunk is volt) egyszerűen menj oda hozzá, öleld meg, és mondd el neki, h szereted, és h nagyon fontos neked, és ő egy csodálatos ember, az előző barátnője egy segg volt, stb. :) egy kis önbizalom növelés kell neki, mert igazából az van romokban. :) sok szerencsét;)

2012. jan. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia!

Szerintem ne költözz vele össze!

Egyrészt még nagyon friss a kapcsolatotok a másik hogy mivel lelkileg ennyire ingatag így nagyon sokat veszekednétek szerintem mivel mindig együttlennétek. Szerintem ha tényleg nagyon szereted akkor kezd el bátorítani ,bókolj neki persze ne feltűnően hanem néha néha egy kedves dicséret is jól esne neki.Ezzel az lenne a cél hogy kicsit megnöveld az önbizalmát. összeköltözni oylannal akivel még testi kapcsolat sincs ez olyan fura. még jobban meg kéne nyílnia a srácnak feléd!

2012. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat:) Nagyon türelmes leszek vele, remélem, hogy nyugodtabb lesz.


Kedves Fehér Gandalf. Te ennyire tökéletes vagy, hogy sosem írsz el semmit? "hibát vét" lett volna, érdekes, mindenki más megértette.

2012. jan. 22. 12:38
 6/9 fehér gandalf ***** válasza:
19%
najó egy komoly válasz. én is ugyanígy vagyok. nemszabad nővel őszintének lennem mert tudom h megutálna.
2012. jan. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 fehér gandalf ***** válasza:
100%
itt gyakorin viszont őszinte vagyok:)
2012. jan. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az együtt élésnek 1 szabálya an: kommunikáió!

Mindent meg kell - mert meg LEHET! - beszélni! Így elkerülhetitek a félreértéseket, vitákat, csökkennek a súrlódások. Ehhez persze nyitottnak kell lenni.

2012. jan. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudni, hogy a volt barátnőtől lett e ilyen, vagy előtte is ilyen volt és azért lett rámondva ez a nő által.

ENnyi idő édes kevés összeköltözésről beszélni. Ismerkedjetek csak és ha ilyen, akkor ilyen, és eldöntöd, hogy neked kell e. Igen a szív érdekes egy dolog, mikor nem hagyja az agyat előtérbe lépni.

Ha nem adja magát, akkor nem tudod megismerni, ha ez az énje, akkor lehet nem ő a te embered.

2012. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!