Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Egyetem vagy...

Mit tegyek? Egyetem vagy munka és összeköltözés?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Szeretnék jelentkezni egyetemre ami 2 éves, viszont akkor újabb 2 évig nem fogok tudni dolgozni rendesen. 3 éve együtt vagyunk a párommal és ez azt jelentené, hogy kb 5-6 éve lennék együtt mikor végre össze tudnánk költözni. Az összes barátnőm és ismerősöm 1-2 év után összeköltözött a párjával és nagyon is jól meg tudják oldani csak én szenvedek. Nagyon szeretném a szakot még most fiatalon elvégezni de az a 2év nem tudom mennyit rontana nálunk. Sajnos levelezőn nem indul el és ahogy néztem az órarendet minden nap legalább 5ig tartana órám.

Mit tegyek, mit tennétek ti?



2011. dec. 20. 14:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

a másik probléma pedig az, hogy párom vendéglátós, így mindig dolgozik hétvégén, én meg persze akkor lennék szabad...

:(

2011. dec. 20. 14:36
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Mindig az első a tanulás. Közhely, de amit megtanultál, az a tiéd, ellenben ha összeköltöztök és pár év múlva szétmennétek, akkor ott állsz, se tudás, se pár.

Egy barátnőm nemrég költözött össze a barátjával, 7 éve vannak együtt. Mert egyetemre járt, stb. Fél év se telt el, és már mennek is szét: kiderült, hogy ami együtt járáskor úgy tűnt, hogy működik, együttéléskor nem működött.

Semmi bajotok nem lesz, ha két év múlva költöztök össze. Mellesleg ha elég jól tanulsz, kapsz ösztöndíjat, plusz többféle támogatást is igényelhetsz, ami összességében simán kitesz egy munkabért. Így az sem kizárt, hogy egyetemre járj és közben összeköltözzetek.

2011. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben viszont vállalhatsz valamilyen hétvégi munkát, ha csak akkor dolgozol 8 órában, azzal egy 30-40 ezret bőven megkeresel. Ha kapsz mellé 20-30 ezer támogatást (ami simán lehet, ha jól tanulsz és ha önellátóként jelentkezel szoctámra), akkor már bőven össze tudtok költözni.
2011. dec. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszodat, hétvégi munkán én is gondolkodtam már

de akkor mégis mikor leszünk együtt? ez is elég nagy dilemma nálam, hogyan lehetne megoldani

2011. dec. 20. 14:49
 5/14 anonim ***** válasza:

Legalább esténként együtt alszotok majd el, és hidd el, nagyon sok pluszt ad már csak a tudat is, hogy egy fedél alatt éltek :) Később meg csak jobb lesz a helyzet.

Én biztos jelentkeznék az egyetemre, ráállnék ezerrel a munkakeresésre, és össze is költöznék a barátommal (illetve már túl vagyok ezeken).

Ha csak vívódsz a lehetséges problémákon, egy helyben fogsz topogni, tapasztalat.

23/N

2011. dec. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

igen igazad van :( meg ha nem végzem el akkor szerintem évek múlva a falba verem a fejem, hogy na bezzeg ez most de jól jönne


csak néha olyan nehéz ilyen döntéseket hozni :)

2011. dec. 20. 14:57
 7/14 anonim ***** válasza:
soha ne hozd magad olyan helyzetbe, hogy egy pasastól függj anyagilag. ha most nem mész el tanulni, azzal ezt teszed. A 20 év körül keletkező kapcsolatok tetemes hányada 30 x éves korra megromlik, és elválnak. Sok ilyet láttam. Mert az ember változik, ki erre ki arra, és nem megy tovább együtt. Ha most nagyobb áldozatot hozol érte, azt később fogod megbánni.
2011. dec. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Egy BSc diploma legalább 3 év, mellé a mester + 2. Miféle egyetemről beszélsz te? Ez valami felsőfokú OKJ csicskaság. Az meg úgysem ér semmit, szóval ne ezen múljon, hogy összeköltöztök-e. Menj normális szakra tanulni! :)
2011. dec. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

kedves utolsó

bsc diplomám megvan

most mennék mesterre. az két év

2011. dec. 20. 16:52
 10/14 anonim ***** válasza:
Nézd, nagy divat - legalábbis a szólamok szintjén - az önzetlenség, de igenis vannak olyan területek, ahol önzőnek kell lenni. A tanulás az pont egy ilyen terület. itt azt kell mondani, hogy nem érdekel, hogy lesz és mikor költözünk össze, ezt a diplomát megcsinálom és pont. A többit meg majd meglátod utána.
2011. dec. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!