Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mostani 18 év alattiak...

A mostani 18 év alattiak nehezebben viselik el az életet?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt látom, hogy ha történik valami természeti csapás, vagy baleset, vagy ilyesmi, akkor rögtön pszichológus jön. A gyereket elviszik onnan nyaralásra, ne is legyenek ott. Rögtön kérik a felajánlásokat.

Én már elmúltam 30, csak azért írom, hogy nem vagyok már gyerek.

De 6 éves voltam, amikor egy földrengés miatt teljesen romba dőlt a házunk, két évig laktunk rokonoknál, aztán meg szükséglakásban, amíg újjáépítették a házat. Ott is voltak gyerekek, nem is kevesen.

Velünk egy percet sem foglalkozott pszichológus, nem is láttunk. Nem vittek el minket sehová, nem volt nyaralás, nem gyűjtöttek adományokat. Mégsem lett egyikünkből sem pszichopata, senki nem lett lelkileg sérült. Fel tudtuk dolgozni.


Pár évvel később pedig volt egy közlekedési baleset is. A busz amin utaztam, frontálisan ütközött egy mikrobusszal. A sofőrt teljesen maga alá gyűrte, esélye sem volt. A busz elején voltam, úgyhogy mindent láttam. Nem a buszos volt a hibás, a másik sofőr elaludt. Ott sem volt pszichológus, sem akkor, sem később. De fel sem merült, hogy egyáltalán szükség lenne rá.


Nem értem, hogy mostanság miért kell mindennek a feldolgozásához pszichológus?



2012. jan. 22. 12:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Mert könnyebb feldolgozni. Nem kötelező, de jól eshet. Nem értem miért probléma ez. Egyszer én is voltam pszichológusnál. Alapból olyan típus vagyok, hogy utálok másnak a problémámról beszélni, de nála jól esett, nem egy ismerős, ahol azt éreztem, hogy csak panaszkodok vagy szívom vele az energiáját. Jó volt kiadni magamból, de ha nem megyek el, akkor sem leszek pszichopata őrült valószínűleg.
2012. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 fehér gandalf ***** válasza:

yup. én is aztmondom egyszer őket is úgy megvernék mint engem úgy általában nem sirnának ennyit.


mondjuk azért nem éheztetném a gyerekemet h sírjon mert nálam az is megvolt mikor még kis szros voltam. meg persze nem nevelném őket veréssel ,de azért ez durva ami ma van.


múltkor láttam egy vicces oldalon h kb 16 éves kiscsajszi sírt mikor 32 gigabytos fekete iphone helyett kapott egy 16 gygabytos fehéret.

2012. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 fehér gandalf ***** válasza:

*

általában anno

2012. jan. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
62%
A cihológus meg hajjon éhen? Ember vagy te, kérdező?
2012. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Hát,nem is tudom.Nekem erről rögtön az jutott eszembe,hogy van egy kollégám (20éves),és ő még életében nem volt temetésen,de úgy képzeld el,hogy még a nagyszüleién sem volt jelen. Mert a szülei féltették a kis lelkét... Én 5 évesen jelen voltam a nagybátyám temetésén,emlékszem is rá (persze a többin is jelen voltam,de ez volt az első),semmi bajom nem lett tőle.
2012. jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Kedves első

Nem az a probléma, hogy ha valaki elmegy önként a pszichológushoz, az baj lenne. Akinek szüksége van rá, az majd elmegy hozzájuk.


Hanem az a probléma, hogy egyre többen vannak, akik nem tudnak feldolgozni semmit egyedül. És lassan a helyszínelőkkel együtt mennek ki.


És még egy adalék a saját életemből. Volt két haláleset is a családunkban ami a szemem előtt történt. Az egyik 5 évesen, a másik 9 évesen. De egyáltalán nem volt ilyen segítségre szükségem. Ezért nem értem, hogy most miért kell egyre több gyereknek, és felnőttnek is.

2012. jan. 22. 12:49
 7/30 fehér gandalf ***** válasza:
ez a sírás csak kifogás h mert nehéz a munka
2012. jan. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Kedves TúróRudi. Szerintem van elég munkájuk azon kívül is. És akinek szüksége lesz rájuk az majd megy hozzájuk.
2012. jan. 22. 12:56
 9/30 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem meg azért, mert szerencséd volt, és nem jött elő később az, hogy több embert is láttál meghalni még nem kéne lehurrogni másokat, amiért ők nem tudják feldolgozni. És a szüleidnek lehetett volna annyi esze, hogy ezzel elvisznek pszichológushoz.
2012. jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
43%

Az, h te erzelmi nulla vagy azt nem azt jelenti, h mindenki az.

Meg ahogy lejon lovesed nincs errol az egeszrol.

Nekem inkabb az jon le, h dagasztod a melled, h te mekkoea jampi vagy.

2012. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!