Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék arról leszokni,...

Hogyan tudnék arról leszokni, hogy sokat gondolok a rokonaimra, ismerőseimre? Ők meg rám nem.

Figyelt kérdés
Ez már többször kiderült, észrevettem. Magamon is, pld sokszor beszélgetünk a párommal, hogy melyik rokonnal, ismerőssel mi van. Nálatok ez hogyan van? Mért van bennem vajon ez a késztetés, hogy gondoljak rájuk, hogy vajon mi lehet velük? Még nem jöttem rá, ezért érdeklődöm tapasztalatokról.
2012. jan. 23. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért, mert a rokonaid. A családod. Szereted őket. Mi a bánatért akarnál LESZOKNI róla? Komolyan megáll az eszem. Olyan hülye világ van. MIÉRT baj az, hogy sokat gondolsz a rokonaidra? Miért baj az, hogy fontos neked a családod. Az van, hogy 13 évesen még az agyamra ment ez a teória. Tudod, a családod az egyetlen, akire számíthasz. De kb 3 év múlva már felfogtam, hogy nem is akkora hülyeség. TÉNYLEG a családod az, akire számíthatsz, az ivócimboráid nem fognak a segítségedre sietni, ha valami kell. Sőt, adott helyzetben a barátaid feléről is kiderülhet, hogy nem számíthatsz rájuk, sajnos. Vannak szociálisabb és kevésbé szociális emberek, de akárhány haverod van és akárhány ismerősöd facebookon, mindenki számára csak nagyon kevés olyan ember van, akire igazán számíthatsz a családodon kívül. Éppen ezért meg kell őket becsülni és túllépni azon a 13 éves kori meggyőződésen, hogy a család arra van, hogy megkeserítse az életedet és ostoba kötelezettségeket akasszon a nyakadba. A legtermészetesebb dolog a világon, hogy érdekel mi van velük és ne próbáld ezt kiirtani magadból. Nem látom be, miért ZAVAR, hogy szereted a családodat.

Ők meg nem gondolnak rád? Húha, légyszíves, taníts meg, hogy csinálod, nagyon szeretnék én is gondolat-olvasni...

Szóval örülj neki, hogy érző emberből vagy és ne szokj le erről.

19/L

2012. jan. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Olyanokból gondolom ezt, hogy születettek gyerekeim, de rám se nyitották az ajtót. Van egy komoly betegségem, de mikor megtudták se nagyon érdeklődnek róla, hogy hogy vagyok ezzel kapcsolatban. Ha velük van valami fontos, nagysokára tudom meg, azt se tőlük. Emailre, sms-re nem reagálnak, ha felveszik a telót, akkor néhány perc felszínes beszélgetés...

Nem értem, hogy ezek ellenére miért érdeklődöm és foglalkoztat, hogy mi van az ilyen rokonaimmal, ismerőseimmel, régi osztálytársakkal vagy kollégákkal.

Ez nem normális?

Nem vagyok bunkó, elég figyelmes vagyok.

Csak már magányosnak érzem magam ezektől és félek az emberektől.

2012. jan. 23. 09:05
 3/4 Orbán válasza:
Szia szoros kapcsolatot ápoltál velük régen vagy még mindig szimplán kötötc hózájúk és félsz az elvesztésük től Amig ez nem válik beteges rögeszmédé adig nem baj
2012. jan. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Túl sok időt fordítok erre, ez biztos.

Mindkettő féle van sajnos. :(

2012. jan. 23. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!