Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék jóban a párom...

Hogy lehetnék jóban a párom gyerekével?

Figyelt kérdés

Én 34 vagyok, a párom 42. Két éve vagyunk együtt, de nem költöztünk össze a gyereke miatt. Nekem nem lehet gyerekem, neki van egy 9 éves lánya, aki vele él. A probléma az, hogy bármit kérek a kislánytól, bármire akarom megkérni, vagy egyszerűen csak beszélgetni szeretnék vele a válasz mindig ugyanaz, "Nekem ne beszélj, nem vagy az anyám!" Én egy albérletben lakom, ők meg egy kertes családi házban, úgyhogy odaköltözhetnék, de nem merek. Nem tudom, hogy bírnám ki a kislánnyal egy fedél alatt. Eddig minden próbálkozásom kudarcba fulladt, úgyhogy kezd elmenni a kedvem az egésztől.

A kislány 4 éves volt, amikor az anyukája meghalt egy betegségben, az apjának azóta nem volt senkije, mert mindenki ráunt a gyerek viselkedésére. Még én vagyok vele a legrégebben, de ugye én nem lakom velük. Van valakinek valami jó ötlete, mit csináljak?


2012. jan. 24. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Fogd kézen a kislányt és apukáját és menjetek el egy jó gyermekpszichológushoz.
2012. jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondoltam, mi lenne, ha nem próbálnál többé közelíteni, kérni, beszélgetni -hiszen próbáltad eleget (más is). Fogadd el, ilyennek, amilyen, (undok, elutasító). Ebben van egy remény, hogy egy idő után ő is elfogad Téged. Odaköltöznék. Nehéz időszak következik - de végülis csak így van remény, hogy ti, felnőttek élhetitek úgy az életeteket, ahogy szeretnétek. Meg kell értenie: az apja akaratát nem terrorizálhatja.

Az apának is ezt határozottan érzékeltetnie kellene.

2012. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Palm azt elfelejtettem leírni, hogy az anyja halála után 6 éves koráig járt pszichológushoz. De úgy tudom, nem változott semmit. Bár akkor én még nem voltam képben, úgyhogy csak az apja mesélte.
2012. jan. 24. 14:12
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
34 éves vagy, az a gyerek pedig 9. Miért engeditek, hogy rátok erőltesse az akaratát. Tudja, hogy az undokságával mindenkit elüldöz(több esze van, mint kettőtöknek együttvéve)ha rájön arra, hogy nálad nem megy semmire az undokságával, akkor kénytelen lesz feladni. Ha szereted a párodat egy gyerek nem akadály.(tudod, mint a jeligében)
2012. jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát valószínűleg nem sikerült igazán jól a terápia... :(


Voltaképp megtehetnéd, hogy odamész, egy idő után úgyis elfogad.

2012. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem szabad hagyni h egy 9 éves gyerek döntse el hogy mi legyen.Ne hagyd magad.Szokás mondani h addig piszkálják az embert amig látják rajta h zavarja a dolog.Azaz ha látná a kislány h semmit nem ér el vele akkor megunná.Ez olyan mint amikor egy kisgyerek hisztizik és nem foglalkozol vele egy idő után megnyugszik általában.Ez most csak egy példa volt.Szerintem kezdésnek aludj ott minél többször,ne költözz még oda bármennyire is szeretnéd.Amúgy apukának is közbe illene 'puhitani' a kislányt.A kislánnyal meg közöld h nem akarod anyukáját potolni mert tudod h nem lehet.Probáld meg néha meglepni egy egy kedvenc dologgal,figyeld minek örülne és nem is kell közvetlen nekiadni hanem pl mikor mész el törül otthagysz egy finom csokit neki azt sztalon h neki hoztad,kis apróságok de ha értelmes gyerek idővel rétékeli.Lehet ha simán odaadnád neki nem kérné,de óvatosan szerintem lehet megtudnád puhitani.Amúgy nagyon nehéz ügy,de még mindig tanál jobb mintha tizesnéves kamasz lenne,mert az mégroszabb kor.
2012. jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Nekem volt egy unokatesóm, aki valamilyen oknál fogva nagyon kis durcás volt mindig. Egyszer a mamámmal kitaláltuk, hogy "majd mi megneveljük". Együtt töltöttünk három hetet, és nem vicc, még a szülei is azt mondták, hogy teljesen más lett. Szerintem csináld te is azt, hogy egyszerűen nem foglalkozol vele, mikor undok. Mi is ezt csináltuk, ha hisztizett, akkor ott hagytuk, ha valamilyen játékban nem akart részt venni, akkor nem kerestünk másik játékot, hanem "akkor te nem játszol" és kész. Ne próbálj meg a kegyeibe kerülni, és akkor talán majd ő próbál meg közeledni hozzád.

Persze beszélj vele kedvesen, de ha csúnyán szól vissza, mondj annyit, hogy akkor jó, és hagyd ott. Talán megváltozik.

2012. jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben odaköltöznék,hiszen szereted az apját. Ne hagyd,hogy egy 9 éves kislány döntsön helyettetek. ha úgy érzitek egész nyugodtan költözzetek össze. Majd megszokja az új helyzetet. Nem várhatja el az apjától,hogy egész maradandó életét egyedül élje le. Idővel majd úgyis rájön,csak még kislány.
2012. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Költözz oda. ég csak 9 éves, talán még jól formálható a hozzáállása, minél előbb, annál jobb.

Valaki jól írta, ne foglalkozz az undokságával, majd kinövi, hiszen még kisgyerek.

2012. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A párod mit szól mindehhez ? Neki nagyobb probléma ez, elvégre övé a gyerek, aki nem hagyja őt élni. MÍg te ha megunod, találhatsz mást akár.

Apuka szokott a gyerekkel beszélgetni ? Lehet, hogy jó ötlet lenne. NEm rádbeszélni a gyereket, pusztán csak a gondolatához, hogy a felnőtteknek kell egy pár. És bár neki is hiányzik anyuka, de nem tudja visszahozni. Ez az élet rendje, hogy most mást találjanak, megismerkedjenk. Nem könnyű ez egy ekkora gyerekkel, de ha finoman van adagolva a dolog, megértve , meghallgatva a gyerek is. Meg kell neki mondani, senki nem akarja elvenni anyukája szerepét, emlékét, de embereknek tudni kell szeretni egymást, legalább megpróbálni szépen együtt lenni.

Te egyelőre semmiféleképpen ne nevelgesd, lásd el tanáccsal, vagy semmi. Csak a hallgató szerepét vedd fel egy darabig, beszélgethetsz, de vigyázz, csapdába csalhat, arra figyelj.

Apuka beszéljen a gyerekkel, az élet rendjéről.

2012. jan. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!