Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki otthon van a gyerekével,...

Aki otthon van a gyerekével, annak már nem is lehetnek emberi szükségletei, magyarul már nem is ember?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az alvásra és a pihenésre, ami ugyebár minek, hiszen nem dolgozunk, és a kikapcsolódásra, ami ugyancsak felesleges, hiszen a nem dolgozás és a gyereknevelés maga a kikapcsolódás!

Felesleges új ruhákat is vennünk, mert a játszótérre, a sétákhoz és az oviba hordáshoz minek, felesleges fodrászhoz, kozmetikushoz is menni, hiszen minek legyünk ápoltak és csinosak, ha nem járunk be egy munkahelyre.

Nem lehetünk betegek, hiszen már ahhoz sincs jogunk, hogy lázasan ágyban maradjunk, mert ugyebár hogy is néz ki, hogy a dolgozó párunk a szabadnapján foglalkozzon a gyerekével, hiszen neki jár a pihenés, mert dolgozik, nem otthon van egész nap...


2011. febr. 12. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokszor hasonlóan érzek, de nem a férjem miatt. Tényleg alig van szabadnapja. Van hogy 1 hónapban csak 4 szabadnapja van. Igazából őt is megértem, hogy leül filmezni, meg gépezni, de sokszor felteszem a kérdést, hogy NEKEM MIKOR VAN SZABADNAPOM? Nekem non-stop munkám van, amit persze imádok, de néha én is vágyom arra, hogy 26.000 szüneteltetés nélkül egy filmet végignézzek, vagy elmenjek venni egy új ruhát.

De úgy tűnik az anyaság ezzel jár.

Persze itthon is oda lehet figyelni magunkra. Bár tény, hogy mióta kislányom megvan még nem nagyon öltöztem fel csinosan. Ugyanis van, hogy mindennap új pólót veszek fel, vagy naponta kettőt, mert lebüfizi.

Lesz majd jobb is, később. Hiszen ezt vállaltuk.

2011. febr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú-ha!!!

Napok óta foglakoztatnak ugyanezek a kérdések,az tény,hogy nagyfokú önfeladásra kényszerülünk ha gyermekünk születik és általában nagy-nagy szeretettel és odaadással teszünk is leget mindennek...DE pontosan azokból a dolgokból amikről te írtál nem jut néha még egy nagyon kevés sem,holott nagyon sokat jelent egy rövid kikapcsolódás is,vagy ha kellő figyelmet tudunk fordítani a külsőnkre.

Feküdtem már itthon nagyon-nagyon betegen és a férjem a szabadnapján azért itthonhagyott a kicsivel,más dolgot elment intézni,azt sem tudtam hogy keljek fel.


Bevallom nagyon jó itthonlenni a kicsivel,illetve az oviskorú is itthon van velem,mivel krónikus betegsége miatt nem javasolják erre az évre (sem ) az ovit neki.

DE néha azt mondom ELÉG!!! egy kicsit ki akarnék szabadulni,ám erre általában nem teremtődik alkalom...

2011. febr. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok mindig ilyen befordult, csak most már kezdek besokallni, mert idén még semmilyen kikapcsolódásban nem volt részem. Na nem mintha tavaly olyan sűrűn eljártam volna itthonról :)

Természetesen én is odafigyelek magamra és a külsőmre, csak a párom szerint ez felesleges, hiszen nem szépségversenyre készülök... Hihetetlen, milyen fafejű tud lenni! Kíváncsi lennék, hogy mit szólna ahhoz, ha zsíros, loboncos hajjal, kinyúlt, foltos, szakadt ruhában, szőrösen, pattanásosan látna minden nap, akkor gondolom nem sajnálná tőlem azt a kis időt és pénzt, amit a külsőmre fordítok :)

A legrosszabb az egészben, hogy gúnyolódik azon, ha egy kicsit szeretnék a gyerekek nélkül lenni. Pl. elmegyek itthonról bevásárolni, max. 1-2 órát vagyok távol és amikor hazaérek, akkor gúnyosan megkérdezi, hogy "na elég volt?". Mintha ez valami felháborító dolog lenne.

2011. febr. 12. 08:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, ne haragudjatok, de nekem tök furi amit írtok.

Én a párom arcán mindig azt látom, hogy tökre boldog amikor csak itthonra is összedobok valami frizkót, vagy kilakkozom a körmöm, meg amikor együtt megyünk el vásárolni nem melegítőbe megyek hanem szépen felöltözök, sminkelek.

Akkor is boldognak látom, amikor csak 1-2 órára elmegyek itthonról egyedül és teljesen felfrissülve, kipihenve térek haza.

Imád nekem új ruhát venni, ha telik rá, még úgy is hogy én magam teszem fel a kérdést hogy minek?

Azt hittem ez tök természetes, de ezek szerint én tényleg megfogtam az isten lábát.

2011. febr. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Ne haragudj, de a férjed egy nagy büdös paraszt, ha ilyeneket mond neked, ezt csak onnan tudom, hogy az én párom is ilyen. Most mit mondjak, ki milyen virágot szakít stb. csakhogy az elején nem ilyen volt. Nekünk még csak úton a baba, de így is napi szinten kapom a kedvességeket, 38 hetes vagyok, egyáltalán nem vagyok rinyálós néha azért sopánkodom, hogy mennyire fel van dagadva ismételten a bokám, erre ő nem igaz, hogy állandóan rinyálsz, más is túlélte már a terhességet, egyébként sem értem, miért kell nődokihoz is járni meg kórházba ctg-re meg háziorvoshoz papírokért, másnak nem kell ennyi helyre menni stb. Mert ő tudja, hogy másnak hány helyre kell menni, jah és azt gondolnád mindezt azért mert neki kell elvinnie, nem egyedül járok bkv-val, ezért nyaltam be egy influenzát, ő meg Otthon ül a 2 autójával, az enyém sajnos elromlott és ő nem adja oda... Szóval a lényeg, ne haragudj, nem a saját bajommal akartalak traktálni, csak felháborított a férjed hozzáállása és tudom, hogy rám is ez vár. 2 módszered van, hogy megpróbálj változtatni, a 3. Hogy beletörődsz. Első megpróbálsz beszélni vele arról, hogy próbáljon meg a gyereknevelésre munkakaént tekinteni és akkor mondja meg hol van a te szabadnapod továbbá, hogy a gyereket nem egyedül vállaltad, csináltad, szóval próbáljon meg részt venni az életében még mielőtt lemarad az összes fontos és megismételhetetlen pillanatról, második akármilyen ürüggyel és akárhová lelépsz egy teljes napra, ha rá mered hagyni a gyereket, ez lenne a sokkterápia, majd ha hazaértél mintegy mellékesen mindent a szemére hánysz, amit nem végzett el a napi teendők közül.
2011. febr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hat lanyok en 8 oraban dolgozom hetfotol pentekig. Delutan 4 elott par percel rohanok az 1 eves kisfiam utan es meg csak ezutan var a hazimunka amit csak utanna tudok elvegezni ha o mar este 8 utan elaludt. Nincs szivem tenni-venni otthon amig o nem alszik el mert inkabb vele jatszom, jatszoterre viszem mert 8 oran at nem latom. :( Sokszor este 11!!!-kor esek neki a furdo takaritasanak, fozesnek (hogy legyen masnap vacsira egy kis finom otthoni kaja)... Emelett meg jol is kell kineznem mert olyan irodaban dolgozok ahol kulfodi vevok fordulnak meg, telefonkonferenciak... Szovan nem csak feldobom a farmerom es lofarokba kotom a hajam es irany a melo. :)Pedig de jo is lenne. :))) Ezert reggel 6 elott kelek, elkeszulok es 7-kor ebresztem a kisfiam. Tapszer, feloltozes, be a kocsiba es rohanas a bolcsi. 8-ra meloba erek aztan delutan 4-re a bolcsibe ahonnan a ferjemmel hozzuk mar haza a babat egyut. Utanna rohanas a jatszoter ha jo az ido miutan atoltoztem mert azert szoknyaba, tusarkuba megsem mehetek. Utanna rohanas haza a ferjem atveszi a gyereket jatszani en elkeszitem a vacsit. Utanna en jatszom a fiammal vacsi utan a ferjem meg furdik. Aztan a kisfiamat furdetjuk es utanna lefekves. En nekiesek a hazi munkanak aztan mikor mar hulla vagyok furdok/zuhanyzok es irany az agy. Szombat, vasarnap egy kicsit jobb. Most a ferjem atment a kisfiunkal a baratjahoz (ott is van baba) en meg felporszivoztam es felmostam a konyhat. Most varom oket haza aztan ebed es megyunk tekeregni valamerre mert sut a nap. :)) Holnap viszont pihenes, jatszas esetleg baratok. Nagyszulok tobb mint 1000 km-re. Kulfoldon elunk.

Felre ne ertsetek tudom milyen otthon lenni a babaval de azt hiszem visszasirom azt az idoszakot egyelore mert rajottem ehez kepest paradicsom. :)

2011. febr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

De igen, lehetnek szükségleteid, de úgy tűnik, nem a megfelelő embert választottad a gyereid apjául. Bocs.


Most akkor nem irom ide, hogy mi mindig megyünk közös programokra gyerekek nélkül (3 kicsi mellett), inkább bébiszittert hivunk, mert segitségem nincsen. Ő küld kozmetikushoz, mert adjak magamra, stb.

Szóval az nem normális, amit nálatok apa művel, de te választottad.

2011. febr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A ferjednek elmondtad mar mindezt?

Egyutt nem tudtok megoldast talalni ra?


Tudom, hogy minden pasi mas, az enyem nem diktator tipus hala Istennek. sokat dolgozik, de amikor ideje foglalkozik a gyerekekkel, hozza-viszi oket, meg mindig szerelmesen tud nezni es azt akarja, hogy en is jol erezzem magam a boromben.

Ezert az elso alkalommal, amikor bennem hasonlo gondolatok merultek fel en leultettem es elmondtam neki oszinten (ez eleg hamar eljott nalunk, negy honappal az elso gyerek szuletese utan) es megertette a problemamat. Segit megoldani.


Lehet, hogy onzo vagyok, de en nem vagyok hajlando martirkodni, jol akarom erezni magam a boromben es ez altalaban sikerul is. Ha nem egyszeruen, akkor addig torom magam, amig meg nem oldom. En eljarok havonta fodraszthoz, annyi, hogy olcso fodraszhoz megyek, festeni o is tud, dizajnos frizurat meg nem nyiratok. De havi 2500 forint bele kell hogy ferjen.

A szemoldokomet is 3 hetente szedetem, festetem, ez 500 forint alkalmankent.

Minden evszak elejere a sajat ruha es cipopenzemet ugyanugy kisprololom, mint a gyerekek ruha es cipopenzet. Ugyanugy vannak sminkcuccaim, mint korabban, ugyanugy jo minoseguek, joval kevesebbet sminkelek, kevesebb is fogy, nagyon ritkan kell erte penzt kiadni. Vannak arctisztitoim, kremeim, estenkent egy 15 perces piperezesnek bele kell fernie a napomba, mert azt akarom, hogy beleferjen. Max akkor nem, ha nincs hozza kedvem.

Vagy: en mondjuk mindket gyereket ugy szoktattam az elejetol kezdve, hogy fel nyolctol furdes van, max fel kilencre alszik mind a ketto. Ha ez nem igy van, az azt jelenti, hogy napkozben sokat aludtak, vagy valtozott a nappali alvasigenyuk es akkor modositok rajtuk. Ezzel a problemaval egyedul vagyok persze, de megoldom. A lenyeg az, hogy este fel kilencre csak alvo gyerekek legyenek korulottem es mivel en csak ejfel korul tudok elaludni, igy boven van idom befejezni esetleg a hatrahagyott hazimunkat (csak gyors mosogatas, jatekelpakolas, hasonlok), a ferjem addig elvezze ki a hirek olvasgatasat, mert utana a mienk az este, kozosen. Beszelgetunk, egyutt furdunk, filmet nezunk, hasonlok.

Mivel rengeteget ejszakaztam a gyerekekkel, igy az alvasigenyem keves lett, ezert van erre energiam. Vannak kb alvas nelkuli ejszakak mondjuk amikor betegek. ILyenkor egyertelmuen masnap este nagyon faradt vagyok. Lefektetem oket, bemaszok az agyba en is max kilenckor es igenis van pofam megkerni a ferjemet arra, hogy mivel ejfel elott o sem tud elaludni, igy tartsa a frontot. Uljon nyugodtan a gep elott es olvasgasson, de kapcsolja be a bebiort es ha ebred valamelyik gyerek, akkor probalja meg visszaaltatni (ilyenkor egy kis simogatas, egy korty viz, vagy ket puszi eleg, ezt o is megteheti), engem meg csak vesz eseten ebresszen, ejfel utan meg tartom a frontot, ahogy egyebkent is. De legalabb az a harom ora nyugodt alvas legyen meg, mert jar nekem.


De van olyan is, hogy amikor a ferjem nagyon sokat dolgozik es alig van szabadnapja, nekem meg mar kezd kikeszulni az idegrendszerem a folyamatos gyerekezestol, attol, hogy egyedul kell csinalnom mindent, nah ilyenkor azzal segit a ferjem, hogy korabban indul el dolgozni, tesz egy kis kiterot es a gyerekeket elviszi a szuleihez, munka utan meg ertuk megy es jonnek haza. En pedig egesz nap relaxalok (magyarul delig nagytakaritok megallas nelkul, fozok, fuvet nyirok, vagy rendberakom a kertet, viszont a delutant egy hosszu furdovel kezdem, iszom egy finom kavet es nem csinalok semmit, csak pihenek). Olyan is van, hogy reggel mindannyian megyunk vele, kirak bennunket a szuleinel, a gyerekek ott maradnak, en meg valamikor delelott lelepek csavarogni, setalni a varosban, vagy talalkozni valakivel.


Nalatok ezeket, vagy esetleg ezek kozul csak nehanyat nem lehetne megvalositani valahogy?

2011. febr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

08.37-es válaszoló: te tényleg megfogtad az Isten lábát, csak nehogy elengedd, inkább jól becsüld meg! :)


Többször is próbáltam már beszélni erről a párommal, de süket fülekre talál minden próbálkozásom. Meghallgatja, de nem fogja fel a lényeget. Ő csak annyit lát, hogy én nem dolgozom, tehát nem lehet semmi bajom.

Az a baj, hogy az egész családja ilyen sivár érzelmileg. A bátyja is mindig gúnyolódik a feleségén, amikor az is pihenni akar egy kicsit, az apjáról meg ne is beszéljünk.

Oké tudom, én választottam, de sajnos ezek a tulajdonságai fiatal koromban nem tűntek fel, meg hát mellette van egy csomó dolog, amiért szeretem és tisztelem őt.

Nem nevezném 100%-ig bunkónak, de az tény, hogy a női lélek nagyon messze áll tőle.


Ja és amúgy nem csak a páromra gondoltam, hanem van egy csomó ember, aki szerint egy anyának örökre el kell temetnie minden saját magával kapcsolatos igényét és csak és kizárólag a gyereki kívánságait kell lesnie 20 évig.

2011. febr. 12. 14:18
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja és mindenkire zöld kezecskét nyomtam! :)
2011. febr. 12. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!