Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagálnátok, ha édesanyát...

Hogy reagálnátok, ha édesanyátok így viselkedne?

Figyelt kérdés
Rettegek találkozni anyámmal 43 évesen, mert ahányszor meglát, fogyókúrákkal üldöz és azzal henceg, hogy bezzeg ő vékonyabb, mint 18 évesen. 43 éves vagyok, ő 65. Tényleg nagyon vékony, max. 45 kiló. Én jóval magasabb, csontosabb és izmosabb vagyok és sajnos van rajtam 3-4 kiló felesleg is, amitől a rendszeres, 20 éve heti 3-4 edzéssel sem tudok megszabadulni. 14 éves koromtól 35-ig kétségbeesetten küzdöttem, hogy nagyon vékony legyek, de akkor egyszerűen beleuntam a napi egy szelet pirítósba és 2 almába...:( De nagyon bánt, hogy folyton ezzel jön, mert én is jobban tetszettem magamnak akkor...
2012. jan. 25. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
"Anya, akarsz engem még látni? Akkor fejezd be ezt a témát!"
2012. jan. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezzel piszkálna kb letojnám magasról.Telt vagyok,mindig is az voltam,engem nem lehet kihozni a sodromból a fogyókurákkal,egyik fülemen be másikon ki.
2012. jan. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 uccu ***** válasza:
100%

Az én egyik lányom duci. Na és? A másiknak 10 évesen 41-es a lába? Jogom vagy okom lenne piszkálni őket? Így szeretem, így fogadtam el. Ha szeret, elfogad. Ezt tudatosítsd benne, ha szeretne téged látni, pláne boldogan, örüljön, hogy vagy neki.

És nyugodtan meséld el neki, hogy ezt egy olyan édesanya tanácsolta, akinek három gyermekéből az egyik kislánya szervhiányos, beteg gyermek, és szívesen cserélne vele, akinek csak ennyi a baja. Te legyél különb és okosabb nála!

2012. jan. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elcsépelt, de tényleg ne foglalkozz vele! Ő most éli a 2. leánykorát. :D Nagyim 75 éves, de úgy viselkedik, mint ha kb 20 éves lenne. Piros körömlakkot hord :D Nekem is beszólogat, hogy bezzeg ő ennyi évesen...de anyunak is beszól, szóval nem izgat. Egyik fülemen be a másikon ki. Persze valamilyen szempontból megértem, hogy nem lesz már fiatalabb és ez rossz neki, így akar ,,fiatalodni", de sokszor nevetséges helyzetbe hozza magát.

Szerintem anyukád rajtad keresztül akarja érzékeltetni, hogy ő mindig szép, vékony stb... Lehet ez nem tudatos, csak azt várná, hogy elismerd, dicsérd az ő egóját. legközelebb mond neki, hogy anyu én ilyen vagyok, így tetszem magamnak, a páromnak, te olyan vagy. Ekkor dicsérd meg, hogy ennyi idősen jó az alakja. Így meg kapja a dicséretet, meg az osztást, hogy ne piszkáljon. Ha még egyszer elkezdi, mond neki, hogy múltkor elmondtad már mit gondolsz.

2012. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki! Hogy hiába eszel keveset, te nem fogysz semmit.
2012. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kedvesek vagytok. :)Hasznos tanácsokat kaptam!
2012. jan. 25. 14:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elhiszem hogy zavar, iszonyat bántó tud lenni. Én lefogytam 50 kilósra, már mindenki szerint nagyon vékony voltam akkor, de apukám egyszer mégis tett egy megjegyzést, hogy hát én az anyai nagymamámtól örököltem az alkatom, mert neki ilyen vastagok a lábai. Iszonyat rosszul esett. :( Pedig fiatalon a nagymamám is nádszál vékony volt, csak öregkorára hízott meg. Iszonyat rosszul tud esni, akkor ne is egyek egyáltalán? Egyébként ha meg nem eszek, mert azt mondom fogyózom akkor meg az a baj, hogy minek nekem fogyózni...
2012. jan. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt nő vagy. A tested pedig a tied. Ha úgy döntesz, hogy 300kg-ra akarsz meghízni, akkor jogod van hozzá, és ebbe nem szólhat bele senki.

Mond meg édesanyádnak, amikor piszkál, hogy ha majd kérni fogod a véleményét, akkor mondja, de amíg nem vagy rá kíváncsi, addig nem is akarod hallani.

2012. jan. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a 3-4 kg nem olyan sok, és szerintem sokkal gusztusosabb egy kicsit husis nő, mint a csontos piszkafa. 65 évesen meg pláne nem szép a soványság, mert sokkal aszottabb és ráncosabb ilyenkor az ember.

Szerintem mondd el neki ezt , amit itt nekünk, kérdezz rá, hogy szeret-e téged, hogy ennyit bánt. Mondd meg neki, hogy már félsz vele találkozni, kíváncsi vagyok hogyan reagálna rá.

2012. jan. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy neki sem volt mindig tökéletes alakja és ezért most élvezi, hogy vékony, de túlesett a lovon? És még neked is jót akarna, hogy Te is olyan legyél, csak nagyon rosszul fejezi ki?

Nekem ezek jutottak eszembe. Szerintem nyomatékosítsd benne, hogy neked ez rosszul esik és hagyja abba, vagy nem akarsz vele beszélni.

Kitartás, és ne csüggedj!

23N

2012. jan. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!